Úvod > Kalendář akcí > Kosheen - koncerty v Česku
Kosheen - koncerty v Česku
"> "> "> ">
25.2.
28.2.
+ Přidat foto

Kosheen - koncerty v Česku

Kdy 25. únor 2020 - 28. únor 2020 Hudební a divadelní akce
Živá hudební formace, která formovala tvář světové hudební scény na začátku milénia, bristolští Kosheen v čele se Sian Evans, se vrací na pódia.
Absolvují na konci února příštího roku turné po Česku, během kterého se živě představí 25. února 2020 i v pražském Lucerna Music Baru a postupně pak v Brně, Ostravě a v Pardubicích v nové rozšířené koncertní sestavě, která slibuje výraznější pódiovou show.
 
Koncertní šňůra naváže na poslední koncert v roce 2015, kdy Kosheen předvedli zdařilý experiment s Bohemian Symphony Orchestra Prague. V předjaří roku 2020 se vrací ve své nejvlastnější podobě: Uslyšíme nadupanou koncertní kapelu, které vévodí nezaměnitelný a uhrančivý hlas zpěvačky Sian Evans. Kapela, která zaujala atraktivním mixem trip-hopu, breakbeatu, alternativního rocku a drum’n’bassu, si hned od začátku vybudovala velkou fanouškovskou základnu v českých zemích a ráda se k nám vrací. Písně jako Hide U, Catch, (Slip & Slide) Suicide, Hungry nebo Harder, opět rozvibrují a roztančí Prahu a další velká města.
 
Turné Sian Evans a Kosheen proběhně v těchto termínech a městech:
 
ÚT 25.2.2020 PRAHA / LUCERNA MUSIC BAR
ST 26.2.2020 BRNO / BOBY CENTRUM  
ČT 27.2.2020 OSTRAVA / BONVER ARENA
PÁ 28.2.2020 PARDUBICE / PVV IDEON 
 
 
V roce 1999 se v anglickém Bristolu setkali producenti a skladatelé Markee Ledge a Darren Decoder s původně velšskou zpěvačkou Sian Evansovou. Jméno Kosheen dali své nově vzniklé kapele podle severoamerického apačského bojovníka jménem Cochise, aby později v Japonsku zjistili, že v sobě sdružuje i japonské výrazy pro “starý” (ko) a nový (shin).
 
Debutové album Resist znamenalo výrazný průlom do britské taneční scény a originální směsí trip-hopu, breakbeatu, alternativního popu, drum’n’bassu i techna obohatili tvář evropské nejen taneční scény na začátku 21. století. Tracky Hide U, Catch, (Slip & Slide) Suicide, Hungry nebo Harder z jejich debutu či All In My Head z druhého alba Kokopelli, vydaného v roce 2003 se staly součástí britské i světové hudební historie. Skupina si získala srdce českých fanoušků již od začátku své kariéry, byli mimo jiné headlinery druhého ročníku Colours of Ostrava a vystoupili i na Sázavafestu.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 12. 2019