Úvod > Kalendář akcí > KoreposponDance – Mezinárodní festival tance, pohybového divadla, nového cirkusu v pražkém Hostivaři
Festivaly

KoreposponDance – Mezinárodní festival tance, pohybového divadla, nového cirkusu v pražkém Hostivaři

10. ročník Mezinárodní festivalu KoresponDance odstartuje v netradičním prostředí továrny společnosti Prakab v pražkém Hostivaři. Následně se přesune do Žďáru nad Sázavou (14.-17. 7. 2022). Letošními tématy jsou Továrna v pohybu a voda a obě budou zpracována ve formě představení a workshopů.
Tanec a divadlo v továrně
Letošní KoresponDance odstartuje již 28. června v industriálním prostředí továrny společnosti Prakab v pražském Hostivaři. „Jsme předním výrobcem kabelů a rádi propojujeme tradici a moderní svět. Naše výrobky pomáhají rozvádět elektrickou energii a žít život, na jaký jsme v 21. století zvyklí. Festival KoresponDance je o moderním pojetí světa, je plný energie a pohybu a přesně to nás spojuje,“ říká Tomáš Zieschang, jednatel ve společnosti Prakab. Společnost se stává partnerem festivalu již podruhé. Vstup na pražskou část festivalu KoresponDance je pro všechny zdarma. 

Nosným tématem letošního ročníku je Továrna v pohybu. Toto hlavní akcentované téma bude unikátně zpracováno na pražské i žďárské edici festivalu. Ve dvou funkčních továrnách se setkají jejich zaměstnanci a profesionální umělci ke společné tvorbě. „Ambicí projektu je ukázat, že taneční umění má potenciál oslovit nejen profesionální umělce, ale schopnost vyjádřit se pohybem v sobě nese úplně každý,“ vysvětluje ředitelka festivalu a iCentra choreografického rozvoje SE.S.TA

V industriálním prostředí PRAKAB Pražské kabelovny se za plného provozu odehraje první z komunitních projektů. Ten dá vzniknout originální choreografii pracovníků továrny ve spolupráci s česko-švýcarskou novocirkusovou skupinou Cie Pieds Perchés a dalšími českými a zahraničními umělci, v režii švýcarské umělkyně a akrobatky Stephanie N’Duhirahe. Program dále naváže impozantním pohybovým uměním s polystyrénovými objekty italského umělce Andrey Salustri a novým cirkusem plným zábavy, rytmu a pohybu pánského mezinárodního tandemu Hippana Maleta. Nedílnou součástí pražského dne bude již tradiční KoresponDance Battle, taneční soutěž všech možných stylů s mladým charismatickým breakdancerem Kristiánem Mensou, nebo-li Krissem, která 10. ročník festivalu odstartuje.

Filozofie festivalu rovněž neopomíná ekologický aspekt, a to zejména prostřednictvím svých představení. Druhé z letošních témat, Voda, bude proto reflexí na současný stav životního prostředí a klimatické změny. A tak se některá představení odehrají v kulisách vodních ploch či přímo ve vodě.


 

Provozovatel

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA

Václavkova 20
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 777 854 650
Email:
barbora.duskova@s...
WWW:
www.se-s-ta.cz
GPS:
50,097181 14,397546
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
 

Vstupné

Poznámka:Vstup na první festivalový den v Praze dne 28. června je zdarma.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny