!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Kořeny osobností v Benešově
Kořeny osobností v Benešově
"> "> ">
1.4.
29.4.
+ Přidat foto
Výstavy

Kořeny osobností v Benešově

Kdy 1. duben 2021 – 29. duben 2021
Botanická zahrada hl. m. Prahy navazuje na předchozí úspěšné ročníky a i letos pokračuje v prezentaci svého unikátního populárně-vzdělávacího projektu nazvaného Kořeny osobností.
Putovní výstava, která jej monitoruje, byla ve spolupráci s Městským úřadem v Benešově zahájena 1. dubna 2021 na benešovském Masarykově náměstí. Obyvatelé Benešova i jeho návštěvníci se prostřednictvím fotografií seznámí s nejvýznamnějšími osobnostmi dnešního světa ve spojitosti s vzácnými druhy rostlin. Do projektu Botanické zahrady hl. m. Prahy a Dariny Miklovičové se zapojilo již 107 představitelů různých oblastí společenského života, nechybí mezi nimi Václav Havel, Madeleine Albrightová, Jiří Menzel, Antonín Panenka nebo hned tři generace vynikajících českých neurochirurgů z rodiny Benešovy.

Vzdělávací projekt Kořeny osobností byl v Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji zahájen v roce 2009. Mezi prvními osobnostmi, které v pražské botanické zahradě „zanechaly“ své kořeny, byli zpěvačka Lucie Bílá, herečka Anna Geislerová, houslista Pavel Šporcl, zpěvák Karel Gott a také bývalý československý a český prezident Václav Havel. Na Stezce osobností nechybějí ani rostliny, které vysadili významní čeští sportovci jako Josef Masopust, Věra Čáslavská, Jan Železný, Štěpánka Hilgertová nebo proslulí čeští filmaři Miloš Forman, Jiří Menzel a Miroslav Ondříček. Své stopy tu zanechala i největší jména české medicíny – Bohdan Pomahač, Jan Pirk, Josef Koutecký. A své kořeny tu mají i vzácné a významné osobnosti jako sir Nicholas Winton, Madeleine Albrightová nebo Jeho Svatost 14. dalajlama.  

Osobnosti nezahálely ani v roce 2020, do projektu se zapojila cestovatelská dvojice Zikmund a Hanzelka, judista a olympijský vítěz Lukáš Krpálek, světově uznávaný akademický malíř a grafik Jiří Anderle a hned tři generace výnikajících českých neurochirurgů z rodiny Benešovy.
 
Putovní výstava Kořeny osobností bude na Masarykově náměstí v Benešově k vidění do 29. dubna 2021, následně se přesune do Prahy a pak bude pokračovat do dalších českých měst. I v letošním roce bude Stezka osobností v Botanické zahradě hl. m. Prahy doplněna význačnými jmény. Návštěvníci zahrady v této sezóně získají k rodinné vstupence brožurku s mapkou a informacemi o Stezce osobností, aby se mohli seznámit s největšími osobnostmi 20. a 21. století ve spojitosti se vzácnými a ohroženými zástupci rostlinné říše.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 4. 2021

Ubytování a restaurace v okolí