Úvod > Kalendář akcí > Kopidlenský kvítek
Sklenik_vypestky
"> Sklenik_vypestky "> Kopidlensky_sklenik
14.5.
Přidat foto
Výstavy

Kopidlenský kvítek

Již sedmadvacátý ročník známého Kopidlenského kvítku! Oblíbená výstava rostlin a květin, určená široké veřejnosti nejen z řad zahrádkářů, bude i letos rozšířena o pestrý doprovodný program, jemuž bude vévodit botanik a popularizátor vědy Roman Pavela.
Setkání milovníků květin, ekologie, zdravého životního stylu i pěstitelů zeleniny a ovoce proběhne tradičně v kopidlenské zámecké zahradě. Hlavním tahákem doprovodného programu budou přednášky docenta a spisovatele Romana Pavely z Výzkumného ústavu rostlinné výroby na téma „Adaptogeny – léčivé rostliny budoucnosti? Aneb rostliny, které nám pomáhají překonat stres a harmonizují náš imunitní systém“ a „Botanické pesticidy – environmentálně bezpečné přípravky nejen na ochranu rostlin“. Pavela tak populární formou odprezentuje nejnovější výsledky výzkumu v této oblasti a také nově vyvinuté potravin s obsahem zdravě prospěšných látek a inovativní bezpečné přípravky na ochranu rostlin. 

Návštěvníci se také mohou těšit na představení knižní novinky „Světem bylin s Romanem Pavelou“, již třetí díl bestsellerové série věnované využití bylinek v lékařství. Adaptogennní látky z rostlin a jejich využití v potravinářství jsou u nás na vzestupu. Adaptogeny totiž významně přispívají ke zmírnění stresů, ať už fyzických či psychických, a dokonce pozitivně podporují léčbu covidového onemocnění i rekonvalescenci po něm. Potraviny obsahující tyto zdraví prospěšné látky nabídnou nejen k ochutnání na Kopidlenském kvítku jejich výrobci, např.  Rakytník Cvrček, White, Pivovar Kamenice nad Lipou nebo Agro CS. 

Prodejní výstava přinese i výrobky Střední zahradnické školy Kopidlno, její studenti si přichystali aranžované truhlíky, výpěstky či tolik potřebné bylinky. Mezi další lákadla bude bezesporu patřit prezentace zemědělské techniky, program pro děti, prohlídka historického skleníku, další řemeslné a regionální výrobky, a zejména kopidlenský řízek, který pro akci chystá ve velkém zdejší školní jídelna a který je proslaven široko daleko.
 

Provozovatel

Střední škola zahradnická

nám. Hilmarovo 1
507 32 Kopidlno
Tel.:
+420 493 552 121
Email:
info@zahrskola.cz
GPS:
50,330676 15,271953
 
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Poznámka:děti do 6 let zdarma děti, studenti, důchodci 50,- Kč dospělí 100,- Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
Zámek Kopidlno

Zámek Kopidlno

Kopidlno, Královéhradecký kraj
Historický palmový skleník u zámku v Kopidlně

Historický palmový skleník u zámku v Kopidlně

Kopidlno, Královéhradecký kraj
Pohádkový svět Fábulín u Jičína

Pohádkový svět Fábulín u Jičína

Jičíněves, Královéhradecký kraj
Češovské valy u Jičína

Češovské valy u Jičína

Češov, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rekreační areál a kemp Ostružno

Rekreační areál a kemp Ostružno

Jičín, Královéhradecký kraj
Penzion Jičín

Penzion Jičín

Jičín, Královéhradecký kraj