Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Kraj Vysočina nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Dvoudenní festival v Novém Městě na Moravě, který přináší porci skvělé hudby na zajímavá a neobvyklá místa. Cílem festivalu je propojit posluchače a umělce tak, aby společně bez pomyslné bariéry opony a zábradlí vytvořili kreativní a uvolněnou atmosféru.
Těšit se tak můžete nejen na koncerty na krásném nádvoří Horácké galerie, ale například i na stylovou noční tančírnu v parku, workshopy a rozhovory s umělci… Součástí programu bude také festivalový průvod na kopec Tři kříže, který je symbolem tohoto festivalu a kde se odehraje závěrečný koncert při západu slunce. Věříme, že připravený program bude opravdovou relaxací, inspirací i potěšením. Přijďte si s námi prožít pestrý hudební festival uprostřed léta … Kopec Muziky 2023! 

Program pátek: 
  • 18:00 Sisa Fehér & Vladko Mikláš – nádvoří Horácké galerie
Sisa Fehér a Vladko Mikláš je skladatelské duo tvořící autorskou hudbu s unikátním moderním zvukem, který vychází z jazzového backgroundu propleteného s vlivem slovenské alternativy, kterou je možné slyšet v lyrických textech promlouvajících jazykem přírodního symbolismu. Studiové nahrávky stejně jako živé koncerty přenesou posluchače do osobitého magického světa opojných minimalistických a sofistikovaných zvukových poloh tvořených hlavně vrstvením melodických kytarových linek, zvuku baskytary a Sisiných harmonizovaných melodií.
  • 20:30 Libor Šmoldas quartet – nádvoří Horácké galerie
Libor Šmoldas získal mnoho ocenění, kupříkladu za nejlepší jazzovu skladbu roku 2014 či Anděla za jazzovou desku roku s Organic Quartetem. Učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na mezinárodních workshopech v Anglii, Německu, Řecku, Itálii a Austrálii. Vydal pod svým jménem deset alb a řadu dalších jako spoluhráč. Zazní Liborovi skladby i originální aranžmá jazzových standardů. Můžete se těšit na pořádnou dávku pozitivní energie a improvizace. V Novém Městě se představí za doprovodu špiček naší jazzové scény (Libor Šmoldas – kytara, Tomáš Jochmann – piano, Tomáš Baroš – kontrabas, Jesse Simpson – bicí)
  • 22:00 Noční tančírna – park za katolickým kostelem (před Horáckou galerií)
Živá kapela, na pódiu spousta muzikantů, parket pod korunami stromů, točené pivo a tak dále, a tak dále… zkrátka nezapomenutelná atmosféra tančírny jako v raných dobách 20. století uprostřed parku v Novém Městě na Moravě. Nenechte si ujít tento nezapomenutelný zážitek!

Program sobota:
  • 10:00 Brunch s Jaroslavem Ježkem – Kafe 133
Začněte den skvělým jídlem a pitím, či rovnou zpěvem a tancem v prostředí krásné kavárny za doprovodu piana a písní legendárního Jaroslava Ježka.
  • 12:00 Workshopy
Těšit se můžete také na osobité workshopy s umělci, kteří Vám dají nahlédnout pod pokličku vlastní kuchyně. Kdo a co vás zde konkrétně čeká vám brzy upřesníme!
  • 17:00 Beat Architects – nádvoří Horácká galerie
Kapela Beat Architects spojuje postupy elektronické hudby s akustickými nástroji. Prvotním zájmem bylo hrát drum’n’bass a podobnou taneční hudbu, ale postupem času se ve skladbách objevovaly prvky jazzu, rocku, hip-hopu a jiných stylů. Kapela v roce 2021 vydala svoje první EP, na kterém je slyšet široká paleta stylů a živější přístup. V minulém roce začala spolupráce s MC Kolonou, čímž se sound kapely opět trochu obohatil a zpestřil. MC Kolona bude tuto sezónu s kapelou premiérově vystupovat. Těšit se tak můžete na jízdu nevšední a originální hudební krajinou, okořeněnou trochou toho rapu.
(MC Kolona – rap, Jakub Šnýdl – saxofon, klarinet, Jiří Večeřa – DJ, keyboards, Jan Pácha – kytara, Jiří Martha Dvořák – baskytara, Vladimír Šnýdl – bicí)
  • 18:30 Miloš Železňák Acoustic Trio – nádvoří Horácká galerie
Miloš Železňák, bezpochyby jeden z nejosobitějších zjevů slovenské scény, má za sebou vedle pedagogických a skladatelských také bohaté hudební zkušenosti. Spolupracoval se slovenskými hudebními špičkami. Jeho hra na kytaru je velmi specifická, emočně plná, jemná, ale přitom průrazná a čistá. Přelévá se z jednotlivých žánrových poloh a nálad zcela přirozeně, z tepající písně bluesového hávu do vod klidných jazzových balad a naopak. Kompozice, na první pohled možná jednoduché, vystavěné na zajímavých a příjemně poslouchatelných melodických linkách, v sobě ve skutečnosti skrývají velmi složité struktury a hráčsky náročné pasáže. Kvalitní rytmické zázemí pro kytarové vyprávění tvoří bubeník Jano Oriško a kontrabasista Enea Bari. (Jano Oriško – bubny, Enea Bari – basa, Miloš Železňák – kytara)
  • 20:00 Festivalový průvod na Tři kříže – společný start z Horácké galerie
Abychom si mohli závěr festivalu užít s patřičným nadhledem, vystoupáme společně nad Město na kopec Tři kříže, kde nás bude čekat závěrečný koncert. Ani samotná cesta, ale nezůstane úplně potichu. Můžete se těšit na doprovodný program, který vás vynese na vrchol Třech křížů, aniž by jste si všimli, že šlapete 10 minut do kopce!
  • 20:30 Mr.Lovo + Jiří Stivín – Kopec Tři kříže
Pokud je posluchač zvídavý, čeká ho neobvyklý hudební zážitek. Barvitá hudební zákoutí se hemží hudebními hádankami, které Mr.Lovo pomáhá rozluštit s výsledkem, který ucho sice překvapí, ale naštěstí jen a jen milým, uvolňujícím a harmonickým rozuzlením. Přestože každý člen kapely představuje absolutně svébytnou tvůrčí sílu, všichni zapadají jako cihličky do mozaiky, kterou je tvář Mr.Lovo.
Jiří Stivín je pravý hudební alchymista. Patří k nejuznávanějším českým hudebníkům u nás i v zahraničí. Zároveň neustále hledá nové výzvy a kromě tradičního jazzu čas od času zabrousí i do nejmodernějších odvětví tohoto žánru. Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace, časté přecházení mezi jednotlivými hudebními styly. Jiří Stivín má mnoho přezdívek, ale žádná plně nevystihuje, co divák zažívá na jeho koncertech. Vášeň a zároveň hru zkušenou a jistou, nevídané hudební kreace i jazzové předělávky J.S.Bacha.
Kapela Mr.Lovo si už v minulosti zahrála s Jiřím Stivínem a vznikla z toho velmi zajímavá a poutavá přehlídka jazzové improvizace. Nikdo tedy opět neví jaký bude tento koncert tentokrát a co přesně se stane. Jisté je ale jedno… nuda to v žádném případě nebude! (Petr Venkrbec – sax, synth, wind controller, Martin Poledna – piano, synth, Ladislav Výmola – kytara, Rumil Kofta – baskytara, Libor Orel jr. – bicí, Jiří Stivín – sax, klarinet, flétny všeho druhu)
  • 22:30 Noční tančírna + afterparty – park za katolickým kostelem (před Horáckou galerií)
Na závěr festivalu vás opět čeká velkolepé zakončení v podobě noční tančírny. Cíl bude jediný… rozjet to ještě více než předešlou noc!

Provozovatel

Horácké muzeum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě
Tel.:
+420 566 598 750
Email:
ic@nmnm.cz
Email:
mvs@mk.nmnm.cz
WWW:
ic.nmnm.cz
GPS:
49,560846 16,072916
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

100 opic Dominika Tesaře

Ve středu 21. srpna se přijďte podívat do Horáckého muzea, kde zahraje Divadlo 100 opic Dominika Tesaře.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Komentovaná prohlídka Nového Města na Moravě

Další skvělá procházka po pamětihodnostech města s milým průvodcem.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta

Poslední prázdninová sobota ve znamení tradiční akce Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vernisáž výstavy Vůně medu

Slavnostní zahájení 24. ročníku včelařské výstavy se uskuteční v pátek 8. listopadu v 15 hod.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vůně medu

Tradiční 24. ročník prodejní včelařské výstavy opět v Horáckém muzeu.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Svatováclavské slavnosti v Novém Městě na Moravě

Přijďte oslavit sv. Václava na Vratislavovo náměstí do parku ke katolickému kostelu.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Charitativní běh pro Domácí hospic Vysočina

Připravujeme pro vás další ročník charitativního běhu, jehož výtěžek podpoří přání umírajících – zůstat doma, zemřít důstojně a bez bolesti v kruhu rodiny. Akce se bude konat 7. září od 14:00 do 18:00 hodin na přírodním koupališti u Nového Města na Moravě.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Farmářský trh s doprovodným programem – sobota 20. července

Hlavní sezóna čtrnáctého ročníku farmářských trhů s bohatou nabídkou kvalitních potravin a produktů s jasným původem.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Venkovní hra – S Pasáčkem Novým Městem na Moravě

Pasáček vás povede po stopách slavných umělců Novým Městem na Moravě, které je známé jako galerie pod širým nebem. Ponořte se do atmosféry umění a kreativity, kterou objevíte na každém rohu.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Naučná stezka Lyžování na Novoměstsku

Naučná stezka Lyžování na Novoměstsku provádí návštěvníky po místech historicky spojených s lyžařskou tradicí v Novém Městě na Moravě a okolí. Měří téměř 8 km a prohlédnete si deset zastavení.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě sídlící v budově staré renesanční radnice ze 16. století bylo založeno roku 1892 jako druhé nejstarší muzeum na západní Moravě. Jeho expozice se zaměřují na lidovou kulturu v severní části moravského Horácka.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Strašidelné muzeum v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě

Pro malé i velké snílky připravilo Horácké muzeum strašidelné podzemí. Ve sklepení budovy potkáte skřítky, hejkala i bludičky. Přistihnete čerty, jak hrají kuželky, uvidíte ohnivý sud a další překvapení.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Historie lyžování v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě, to není jen běžecké lyžování a tradiční zimní závody. Centrum města bylo prohlášeno za městskou památkovou zónu a nabízí několik zajímavých památek a domů k nahlédnutí.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Beachvolleyballový a tenisový kurt pro relaxaci a zábavu

Přijeďte do Nového Města na Moravě, pokud chcete strávit klidnou nebo aktivní dovolenou v nádherné chráněné krajinné oblasti Vysočiny!
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě

Katolický kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě je zasvěcený svaté Kunhutě. Upoutává především hodnotnou sgrafitovou výzdobou fasády od novoměstského rodáka Karla Němce.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Horácká galerie na zámku v Novém Městě na Moravě

Zámek Nové Město na Moravě je sídlo Horácké galerie. Renesanční zámek vznikl ve 2. polovině 16. století. Později jej stavebně poznamenaly nové trendy – baroko v 18. století a novorenesance v 19. století.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Čtyřka

Bistro Čtyřka v samém srdci Vysočiny v Novém Městě na Moravě, na Vratislavově náměstí je řešení rychlé snídaně, svačiny, oběda či večeře formou bufetu s konzumací v místě nebo s sebou do ruky – do práce, domů, na chalupu, zkrátka kamkoli vás vítr zavane.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Bona café v Novém Městě na Moravě

Kavárna Bona café se nachází na náměstí v Novém Městě na Moravě. Připraví vám zde kvalitní výběrovou kávu z liberecké pražírny Nordbeans. Ochutnat můžete i dorty a zákusky vlastní výroby.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Pivovar Hejkal v Novém Městě na Moravě

Pivovarská tradice v Novém Městě na Moravě byla na 111 let přerušena. Ale v roce 2017 byla zase obnovena a od té doby se zde vaří pivo podle vlastní receptur z kvalitních surovin a podle starých osvědčených technologických postupů vařené.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vila NMNM v srdci Žďárských vrchů

Vila stojí na krásném velkém pozemku se zahradou, na kterém je ještě samostatný zahradní domek. Dvě podlaží vily, v nichž najdete dva prostorné a dřevem vonící apartmány, pohostí až 12 osob.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kafíno

Zastavte se na kafe nebo na víno. Ostatně tak už to i vyplývá z názvu našeho podniku. Dříve se tu prodávaly bytové doplňky, potom víno a my milujeme kávu a máme rádi retro věci, a to vše jsme nyní v našem Kafínu propojili.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Hotel Horní Dvůr – kvalitní ubytování na statku Pernštejnů

Původní objekt hotelu Horní Dvůr sloužil po řadu století jako statek, jehož historie spadá až do 16. století. Nabízí příjemné, nadstandardní ubytování na Vysočině v citlivě zrekonstruovaných prostorách, se zachovanými fragmenty původní výzdoby.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kästle Residence v Novém Městě na Moravě

Nově vybudovaná Kästle Residence se nachází v samém centru Nového Města na Moravě v srdci Vysočiny. Díky své atraktivní poloze je ideálním místem nejen pro nadšené sportovce a rodiny s dětmi, ale pro každého, kdo hledá aktivní odpočinek.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

M&A Bu Cafe Nové Město na Moravě

Vychutnejte si osvěžující domácí limonády, kvalitní víno nebo exkluzivní alkoholické nápoje.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina