!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Konírna čarokrajná
Konírna čarokrajná
">
4.7.
25.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Konírna čarokrajná

Kdy 4. červenec 2020 16:0025. říjen 2020 17:00
Prostory galerie, bývalé Valdštejnovy konírny, opět ožijí příběhy a atmosférou, kterou připraví umělci a přátelé Divadla bratří Formanů.
Letní měsíce zaplní galerii jičínského muzea nová výstava Divadla bratří Formanů Konírna čarokrajná. Vernisáž výstavy se koná v sobotu 4. července 2020 v 16 hodin. Po dvou letech jičínské muzeum opět věnuje prostory zámecké galerie Divadlu bratří Formanů, kteří přicházejí s novou výstavou s názvem KONÍRNA ČAROKRAJNÁ.
Výstava Konírna imaginární, která se uskutečnila v roce 2018, zaznamenala u návštěvníků velký úspěch. Navíc přesně zapadla do konceptu muzea hry, neboť obsahovala mnoho interaktivních prvků. Jednalo se o výstavu, která silně pracovala s motivem koně a konírny, to znamená, že byla přímo adaptována na atmosféru prostoru zámecké galerie (bývalé Valdštejnovy konírny).

Představovat Divadlo bratří Formanů není pro obyvatelé Jičínska těžkým úkolem, kromě zmíněné výstavy se v nepravidelných intervalech objevovalo mj. také s projekty Obludária či jiných. Uskupení Divadla bratří Formanů je živoucím společenstvím bez stálé scény a uceleného souboru, společenstvím svázaným blízkým názorem na práci i na způsob života. Pohyb, hra, setkávání a nezávislost jej přivádějí do prostředí často nedivadelních, ale provokujících svou atmosférou, historií a vnitřní sílou. Pro každý projekt vzniká nový tým, vytvářející vždy poněkud odlišný osobitý náboj, vlastní náladu nutnou pro nalezení toho pravého divadelního tvaru. Nejinak přistupuje uskupení i k výstavním projektům.

Výstava Konírna čarokrajná má ambici pokračovat v duchu výstavy předchozí, překračovat a doplňovat ji. Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní smysly. Výstavu můžete navštívit od 4. července do 25. října 2020.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí