!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Koně na Kačině - zrušeno
Akce pro děti

Koně na Kačině - zrušeno

Kdy 3. říjen 2020 10:00 - 17:00
V sobotu 3. října 2020 se vrací na zámek Kačina oblíbené a hojně navštěvované slavnosti věnované koním a všemu, co s nimi souvisí. V pestrém programu si na své přijdou dospělí, děti, jezdci, milovníci historie i obdivovatelé architektury.
Během dne se představí rozličná plemena koní, včetně starokladrubských koní a koní Kinských. K vidění budou ukázky práce v zápřahu a tahu i přehlídky jezdeckého umění. Vyvrcholením bude Huberova jízda zámeckým parkem, která jako připomínka parforsních honů tradičně ukončuje jezdeckou sezónu. Od deseti do sedmnácti hodin na návštěvníky čeká bohatý kulturní a doprovodný program – výstavy, hudební vystoupení, divadla, kolotoč a tvořivé dílny pro děti. K tomu samozřejmě možnost projížděk na koních pro děti i dospělé.

Jezdecké ukázky po celý den
Pro návštěvníky jsme připravili rozličné jezdecké ukázky - např. koně v tahu, skoková čtverylka a pohádkové vystoupení minikoní. Národní hřebčín Kladruby nad Labem předvede voltižní vystoupení dětí na starokladrubské klisně a barokní ježdění. Netradiční sokolnictví s koňmi představí Klub Falconia, z.s.. Jako vzpomínka na parforsní hony se pojede tradiční  Hubertova jízda zámeckým parkem. 

Pestrá zábava pro děti i dospělé
Pro děti jsme si připravili pestrý program. Mohou vyrábět v tvořivých dílnách, vydlabat si dýni, pobavit se v dřevěné herní zóně, na střelnici, kolotoči či v dřevorubecké soutěži. Samozřejmostí jsou jízdy na koních či ve voze taženém koňmi. Odpočinek poté přinese pohádka Trampoty sedláka Stoklasy.

Po celý den mohou návštěvníci obdivovat veterány, historické traktory a dřevorubeckou exhibici. Pro dámy bude připravena ukázka podzimní suché vazby, naučí se vazbu z živých květin.Kačinský zahradník představí letošní úrodu ze zámeckého políčka, ochutnat budete moci také kačinský med. Pro milovníky orchidejí budou komentované prohlídky zámecké oranžerie. V neposlední řadě lze navštívit oživené komentované prohlídky zámeckých interiérů.
 
Navštívit lze výstava obrazů koní či reprodukcí z módních časopisů. Akci doplní koncert skupiny Dolls In The Factory.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 9. 2020
Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Svatý Mikuláš, Střední Čechy
Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Svatý Mikuláš, Střední Čechy
Konírna na zámku Kačina

Konírna na zámku Kačina

Svatý Mikuláš, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Kata

Hotel U Kata

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy