Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Koncerty v Muzeu Bedřicha Smetany
Hudební a divadelní akce

Koncerty v Muzeu Bedřicha Smetany

Užijte si březnové koncerty v Muzeu Bedřicha Smetany.
PĚVECKÝ KONCERT 4. 3. od 16.30 Laureátky Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech 2013 Eliška Gattringerová (1. cena soutěže Opera – junior – ženy) a Tereza Hořejšová (Cena Jarmily Novotné). Spoluúčinkuje Lukáš Bařák. Klavírní doprovod doc. Katarína Bachmannová. Průvodní slovo dr. Jan Králík. Pořad ve spolupráci se Společností Bedřicha Smetany.

KLAVÍRNÍ KONCERT 11. 3. od 18.00 Druhý koncert z cyklu Z klavírní tvorby Bedřicha Smetany Účinkují posluchači klavírního oddělení Pražské konzervatoře, účastníci letošní Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže v Plzni Shoko Yamada (Smetana, Janáček, Brahms) a Maria Belyaeva (Smetana Chopin).

PĚVECKÝ KONCERT 18. 3. od 16.30 Tradiční koncert posluchačů pěveckého oddělení Pražské konzervatoře. Klavírní doprovod Jana Nácovská. Pořad uvede Prof. Jitka Soběhartová.

Provozovatel

Muzeum Bedřicha Smetany

Novotného lávka 1
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 222 220 082
Email:
b_smetana_muzeum@...
GPS:
50,085598 14,412998
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Martha & Tena Elefteriadu – Předvánoční řecký večer v Klubu Lávka

Přijďte si s námi užít předvánoční náladu a pobavit se na řeckém večeru, který se bude konat v Klubu Lávka. Ještě jednou zde zazní ty nejkrásnější řecké melodie v neopakovatelném podání Marthy & Teny Elefteriadu.
Praha 1, Praha

Lampář na Karlově mostě

Stejně jako v minulých letech máte opět možnost v předvánočním čase potkat na Karlově mostě lampáře, který bude rozsvěcet plynové osvětlení pomocí dlouhé tyče. Každý den od neděle 27.11.2022 do pátku 23.12.2022.
Praha 1, Praha

Výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu – Tridentské betlémy

Přijďte nasát atmosfétu a kouzlo Vánoc do Muzea Karlova mostu. I letos pro vás Muzeum Karlova mostu připravuje již tradiční výstavu betlémů.
Praha 1, Praha

Čerti na Čertovce!

Poplujte s námi do pekla, a to v pondělí 5. 12. 2022. Při 30 minutové plavbě vychrlí čerti z břehů na děti a jejich rodiče strašidelné pověsti a příběhy plné ohně.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Klub Lávka – pronájem šlapadla u Karlova mostu

Klub Lávka u Karlova mostu je jedním z nejdéle fungujících podniků svého druhu v Praze. Pravidelně se zde pořádají divadelní představení, koncerty, firemní večírky, svatby, soukromé oslavy a nejrůznější kulturní a společenské akce. Lávka má také vlastní přístav, kde si lze zapůjčit šlapadlo.
Praha 1, Praha

Karlovy Lázně nabízí celých 5 pater hudby

Karlovy lázně jsou se svými pěti hudebními kluby v pěti patrech největším zařízením svého druhu ve střední Evropě. Každé z pěti pater tohoto klubu nabízí jiné rytmy a songy – od dance/trance přes pop až k oldies.
Praha 1, Praha

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž tvoří bránu do Starého Města pražského. Při korunovační cestě do chrámu sv. Víta na Pražském hradě jí procházeli čeští králové.
Praha 1, Praha

Bradáč pod Karlovým mostem

Kamenné hlavy tajemného Bradáče – muže s bradkou, si pod Karlovým mostem všimne málokdo. Vyčnívá z nábřežní zdi mezi Mosteckou věží a klášterem Křižovníků s červenou hvězdou. Původně byla na posledním oblouku Juditina mostu. Zda je však stejně stará a koho představovala, zůstává dodnes hádankou.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

The Prague Beer Museum – ochutnávky speciálních piv v Praze

V Praze je možné navštívit pivní par The Prague Beer Museum neboli Pražské muzeum piva. Klasický interiér pivního baru nabízí přátelskou a neformální atmosféru. K dispozici je hostům 80 míst k sezení, více než 30 míst ke stání a v létě pak zahrádka.
Praha 1, Praha

The Mozart Prague

Hotel The Mozart Prague je bývalou rezidencí hraběte Karla Pachty a kdysi v něm při svém pobytu ve městě přespával Mozart; palác se pyšní nádhernými nástěnnými malbami, klenutými stropy, sochami a krby.
Praha 1, Praha

Atmosphere café pub

Zastavte se v Atmošce na nový drink růžový gin s tonikem a čerstvými jahodami.
Praha 1, Praha

Dům U Zlatého hada

Nárožní dům U zlatého hada vznikl na dvou středověkých stavebních parcelách spojených v roce 1419. Z doložených historických spisů zde býval proslulý šenk. Domovní znamení dům obdržel až v 18. století, kdy v něm byla lékárna.
Praha 1, Praha