Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Koncerty v Českém muzeu hudby
PRAŽSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE: JAN FIŠER – 10 LET S PKF 7. 10. od 19.00 První koncert komorního cyklu koncertů je oslavou 10leté spolupráce houslisty Jana Fišera s Pražskou komorní filharmonií. Na programu jsou skladby Johanna Paula von Westhoff, Arama Chačaturjana, Eugéne Ysaÿe a Johanna Sebastiana Bacha. Vstupenky na tel. 224 267 644 nebo na e-mailu vstupenky@pkf.cz.

MUSICA FLOREA: HENRY PURCELL – DIOCLESIAN (OPERA) 8. 10. od 19.30 Na koncertu vystoupí český chlapecký sbor Boni Pueri pod vedením sbormistra P. Horáka, orchestr Musica Florea pod vedením uměleckého vedoucího M. Štryncla a Hartig Ensemble pod uměleckým vedením H. Kazárové. Režie: Helena Kazárová, scénografie: Václav Krajc, vizuální umění: Petr Nikl, dirigent: Marek Štryncl. Vstupné 250 Kč, senioři a studenti 125 Kč, rezervace vstupenek na vstupenky@musicaflorea.cz, zakoupení je možné na www.MusicaFlorea.cz nebo www.BohemiaTicket.cz. RIVESIDESCHOOL 11. 10. od 18.00 Koncert žáků školy.

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA HOSTIVAŘ 12. 10. od 19.00 Netradiční koncert učitelů pražské základní umělecké školy a jejich kolegů z partnerské školy z Rakouska. Na programu jsou dechové serenády od Antonína Dvořáka a Richarda Strausse.

COLLEGIUM CANTANTIUM 14. 10. od 19.00 Vystoupení ženského pěveckého sboru Collegium Cantantium s přípravným sborem Pardubického dětského sboru Iuventus Cantans – Písnička. Zazní skladby známých autorů, ale i lidové písně z Čech a Slovenska.

FESTIVAL STRUNY PODZIMU: ALBÁNSKÝ ISO-POLYFONNÍ SBOR 15. 10. od 19.30 Albánská iso-polyfonie ztělesňuje stále živoucí tradici písní, ve kterých se zrcadlí historie slávy i útlaku tohoto regionu. V každé vesnici se takto už stovky let zpívá na svatbách, pohřbech či v hospodách. V posledních letech však její tradici udržují spíše než rodinná společenství jen profesionální sbory. I proto byla iso-polyfonie v roce 2005 jako mistrovské dílo ústního a nehmotného dědictví lidstva zapsána na seznam UNESCO. Více informací o vstupenkách najdete na www.strunypodzimu.cz, jejich objednávky a rezervace na e-mailu vstupenky@strunypodzimu.cz.

PRAŽSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE: DECHOVÉ KVINTETO PKF 21. 10. od 19.00 Druhý říjnový koncert komorního cyklu představí dechové kvinteto Pražské komorní filharmonie. Zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Václava Trojana, Malcolma Arnolda a Antonína Dvořáka. Dechové kvinteto účinkuje ve složení Jiří Ševčík – flétna, Vladislav Borovka – hoboj, Jan Brabec – klarinet, Václav Fürbach – fagot, Jan Musil – lesní roh. Vstupenky na tel. 224 267 644 nebo na e-mailu vstupenky@pkf.cz

Provozovatel

České muzeum hudby

Karmelitská 2
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 257 257 777
Tel.:
+420 257 257 757
Email:
c_muzeum_hudby@nm.cz
GPS:
50,084272 14,404438
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Informace o vstupném u jednotlivých koncertů se dozvíte na uvedených kontaktech

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Hudební zvěřinec

Výstava v Českém muzeu hudby vás zavede do světa, kde se hudba prolíná s říší zvířat.
Praha 1, Praha

Praha šlechtická – Lichtenštejnové na Malé Straně

V rámci nového cyklu procházek vám představíme jednu z nejstarších šlechtických rodin ve střední Evropě, rod Lichtenštejnů, který by bylo výstižnější označit jako moravská knížata. Své jméno odvozují od hradu v dolním Rakousku, kde měli své první pozemky.
Praha 1, Praha

Betlémy 2022 – kostel Panny Marie Pod řetězem

Betlém je ze dřeva a byl zhotoven ve druhé polovině 19. století. Klasická kompozice jesliček je utvořena polorozpadlou chýší se Svatou rodinou, volkem a oslíkem. K ústřednímu bodu betlému, malému Ježíškovi, se obrací každá z postav včetně ovcí v pokorném gestu.
Praha 1, Praha

Mezinárodní hudební festival České doteky hudby 2022

24. ročník festivalu České doteky hudby opět rozezní Prahu v období Vánoc. Koncerty se odehrají v nejvýznamnějších pražských kulturních památkách.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Kostel sv. Vavřince na Petříně

Původně byl kostel pravděpodobně dřevěný, ale později byl přestavěn v románském slohu z opukových kvádříků, vytěžených přímo na Petříně. V této podobě přečkal více než 500 let, kdy byl podle projektu Kiliána Dientzenhofera přestavěn do své dnešní barokní podoby.
Praha 5, Praha

Trampolína na Kampě v Praze – Tyršův dům

Skákání, stejně jako chůze, je jednou z přirozených lidských vlastností. U nás můžete vyzkoušet trénink s instruktorem na objednávku pro skupinu 1-10 lidí nebo kurzy skoků na trampolíně pro děti i dospělé. Nabízíme i exhibiční vystoupení a zábavná čísla.
Praha 1, Praha

Tyršův dům – Michnův palác v Praze

Komplex budov obklopující bývalý Michnův palác s malou kašnou a atriem slouží v současné době nejen tělesné výchově, ale je také pronajímán k pořádání konferencí, školení, reprezentačních a společenských akcí.
Praha 1, Praha

Studio Fascinace v Praze na Újezdě

Studio Fascinace se orientuje na pohybové aktivity pro všechny věkové skupiny. Nabízí jak populární aktivity jako jsou Zumba, yoga, Pilates, ale i flowtonic, ftiball a třeba i balet pro děti. Věnuje se také cvičení pro seniory.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel William

Útulný hotel s jedinečnou polohou v malebném prostředí Malé Strany, v blízkosti pražského Starého Města, obklopen nejkrásnějšími historickými památkami.
Praha 1, Praha

Luka Lu

Rodinnou restauraci Luka Lu manželů Tijany a Vesa Djoremových najdou hosté v Praze na malostranském Újezdě. Design interiéru je opravdu netradiční: kdyby se místo rušné ulice nacházela před restaurací přímořská kolonáda, bylo by všem hostů jasné, jaký zážitek mají čekat.
Praha 1, Praha

Spices Restaurant and Bar

Spices Restaurant and Bar se stal vítězem nejvýznamější české gastronomické ankety Mauerův výběr Grand restaurant 2016. Nabízí asijskou kuchyni a najdete jej na Malé Straně.
Praha, Praha

Restaurace Noi

Restauraci najdete na Malé Straně jen pár kroků od stanice lanové dráhy na Petřín. NOI nabízí hostům autentickou thajskou kuchyni v krásném prostředí a s kvalitním servisem.
Praha 1, Praha