Úvod > Kalendář akcí > Koncert z Berlína
Koncert z Berlína
"> "> "> "> ">
5.9.
Přidat foto
Festivaly

Koncert z Berlína

Při vzpomínce na Jiřího Antonína Bendu je logické zaměřit se na místo jeho působení, na královský dvůr pruského krále. Neues Barockorchester Berlin působí v místech, kde zanechal stopy i Benda. Berlín byl původním sídlem pruských králů, posléze se dvůr přestěhoval do Postupimi.
Ta byla sídelním místem pruských králů od 2. poloviny 18. století. Zde Benda působil část svého profesního života, v kapele hrál také jeho bratr František. Program se zaměří na dílo Bendovy rodiny a současníků působících také v Berlíně.

Program:
Friedrich II.: Sinfonie A dur
Christoph Schaffrath: Ouverture a moll pro smyčce a basso continuo
František Benda: Flétnový koncert e moll
Johann Gottlieb Janitsch: Sinfonie E dur
Carl Philipp Emanuel Bach: Sinfonie pro smyčce F dur

Orchestr historických nástrojů Neues Barockorchester Berlin byl založen v roce 2008 a interpretuje skladby od renesance až po raný romantismus. Velmi často oživuje orchestr zřídka uváděná díla hudební historie. Neues Barockorchester Berlin vystupuje na prestižních pódiích v celém Německu a jeho členové vystupují jako sólisté nebo členové komorních souborů po celém světě. Orchestr spolupracuje s renomovanými sólisty a dirigenty z oblasti dobové interpretace hudby. Uměleckou vedoucí a koncertní mistryní orchestru je houslistka Anna Barbara Kastelewicz.

Anna Barbara je iniciátorkou, koncertní mistryní a uměleckou vedoucí orchestru Neues Barockorchester Berlin. Jako sólistka, komorní hráčka a koncertní mistryně vystupovala téměř po celé Evropě, v Asii, Jižní Americe a Africe. Hudební vzdělání získala na hudebních akademiích v Berlíně, Londýně a Bloomingtonu v USA. Historicky poučenou interpretaci studovala u renomovaného Reinharda Goebela. Spolu se zpěvačkou Johannou Krumin je ředitelkou festivalu KulturSchlagLicht / Kulturfestspiele im Schlössern und Gärten. Věnuje se muzikologii a také interpretaci soudobých skladeb na historické nástroje. Žije v Berlíně.

Ubytování a restaurace v okolí

Cakir's Burger v Šumperku

Cakir's Burger v Šumperku

Šumperk, Olomoucký kraj
Cukrárna Cukrle v Šumperku

Cukrárna Cukrle v Šumperku

Šumperk, Olomoucký kraj
Cakir’s Burger

Cakir’s Burger

Šumperk, Olomoucký kraj
Restaurace Schiller v Šumperku

Restaurace Schiller v Šumperku

Šumperk, Olomoucký kraj