Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Koncert ve tmě s názvem Oči hudby přiblíží svět nevidomých veřejnosti
Společenské akce

Koncert ve tmě s názvem Oči hudby přiblíží svět nevidomých veřejnosti

V sobotu 16. listopadu v 18:00 se v Národním domě v Třebíči uskuteční benefiční koncert ve tmě s názvem Oči hudby. Jedinečné představení pořádá Rotary klub Třebíč ve spolupráci s Rotaractem Brno.
Pod vedením Heleny Noskové se představí pěvecké studio Cantus, seskupení, které již vystupovalo v řadě zemí, včetně Francie, Itálie, Nizozemska nebo Belgie. Na pořadu bude repertoár sestávající se převážně z tradičních lidových písní, ale také gospelů a spirituálů a tvorby současných i klasických skladatelů. Celý koncert proběhne v úplné tmě, na místa posluchače usadí nevidomí průvodci. Po skončení koncertu bude ve tmě následovat také občerstvení, opět za asistence nevidomých.

Cílem je přiblížit svět nevidomých nejširší veřejnosti. Návštěvníci se tak mohou přesvědčit, že uprostřed naprosté tmy a bez jakéhokoliv rozptylování prožívá posluchač hudbu mnohem intenzivněji, než obvykle. Vstupné na koncert činí 200 Kč a vstupenky je možné zakoupit pouze v předprodeji. Výtěžek akce, dary sponzorů a příspěvek Rotary klubu pak společně přispěje na zakoupení ručního autorefraktometru (přístroje pro automatické určení optických parametrů oka) pro dětskou Oční školu v Třebíči.

Provozovatel

Národní dům v Třebíči

Karlovo náměstí 47
674 01 Třebíč
Tel.:
+420 222 927 103
Email:
veronika.borakova...
GPS:
49,215654 15,879981
 
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Pilani Bubu Trio

Jazzový koncert.
Třebíč, Kraj Vysočina

Třetí hudební miniatura

Cyklus hudebních miniatur v Expozici Franta.
Třebíč, Kraj Vysočina

Vánoční náměstí v Třebíči

Tradiční vánoční trhy, bohaté občerstvení, kulturní program.
Třebíč, Kraj Vysočina

Ježíškova pošta v Třebíči

Svá vánoční přáníčka mohou děti přinést nebo si přímo vytvořit v Ježíškově dílně na Karlově náměstí během vánočních trhů. Obálka s přáním, doplněná o zpáteční adresu a poštovní známku, přijde před Štědrým dnem zpět s dopisem od Ježíška.
Třebíč, Kraj Vysočina

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů v Třebíči

V Třebíči se projdete naučnou stezkou Po stopách opatů a rabínů, která propojuje místní památky – baziliku sv. Prokopa a židovské město se hřbitovem – zapsané do seznamu UNESCO.
Třebíč, Kraj Vysočina

Cesta Václava Vlastníka

Pokud jste příznivci pěší turistiky, vydejte se prozkoumat okolí Třebíče po okruhu Václava Vlastníka. Turistický okruh je vyznačený v okolí města a jeho délka dosahuje téměř 50 km. Okruh si můžete projít celý nebo si ho rozdělit na kratší etapy.
Třebíč, Kraj Vysočina

Historický stereoskop Kaiserpanorama v Třebíči

V třebíčském Malovaném domě si můžete prohlédnout předchůdce kinematografu – Kaiserpanorama. Jedná se vlastně o stereoskop – optický přístroj „k plastickému a perspektivnímu vidění z fotografií plochých“. Kolem roku 1900 se světelné panorámy nacházely v jedenácti českých a moravských městech.
Třebíč, Kraj Vysočina

Městská věž v Třebíči

Městská věž je jednou z dominant Třebíče, která nabízí neopakovatelný pohled na město.
Třebíč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Vzpomínka Třebíč

Navštivte naši jedinečnou kavárnu a vinárnu v centru města Třebíče. Užijte si skleničku vína, šálek kávy či nevšední dezerty a chlebíčky v kouzelné atmosféře příjemného podniku.
Třebíč, Kraj Vysočina

Grand Hotel Třebíč

Nově zrekonstruovaný Grand Hotel Třebíč se nachází v historickém centru města. Komfortně vybavené pokoje odpovídají nejvyššímu evropskému standardu a poskytují hostům maximální pohodlí. Součástí hotelu je také Relax centrum, bowling a restaurace Elipso.
Třebíč, Kraj Vysočina

Apartmány Holiday Třebíč

Celková ubytovací kapacita činí 9 osob. Samozřejmostí je vlastní toaleta, kuchyňka, sprcha, televize a Internetové připojení.
Třebíč, Kraj Vysočina

Adam’s Bistro

Adamova barmanská cesta začala doma v Třebíči na hotelovce, pokračovala přes Prahu v Itálii a Irsku, aby pak v Praze pracoval v Black Angels. Do rodného města se vrátil a všechno co se ve světě naučil, přetavil do svého podniku na autobusovém nádraží.
Třebíč, Kraj Vysočina