Jitka Hosprová
Zakladatelka festivalu Procházky uměním
Ve svém oboru je průkopnice. Jitka Hosprová, první česká sólistka na violu, je světově uznávaná pro své umění. Na svých CD prezentuje od r. 2001 klenoty české violové literatury a světové klasické moderny. Vystudovala Akademii múzických umění v Praze obor viola u doc.Jana Pěrušky a spolupracovala s legendárním italským violistou Luigi Albertem Biancchim, který ji dovedl k virtuoznímu mistrovství. Solově spolupracuje s řadou světových orchestrů – Vídenský rozhlasový orchestr, Orchesre Lorain, Belgická Filharmonie, Camerata Chile, Česká Filharmonie, FOK, France Chamber Orchestra atd. Jako solistka se představila na řadě světových hudebních festivalů – Presenses-Francie, Rheingau Sommer, Kulturtage Dresden, Pražský Podzim, Pražské jaro, Moravský podzim,Smetanova Litomyšl, Kartágský hudební podzim a jiné. Zdobí ji solová debutová vystoupení v Londýně, Vídni, Paříži, Stockholmu, Římě, Santiagu de Chile, Washingtonu D.C a New Yorku. „Jitky vášnivý vztah k viole dává publiku jasně na vědomí existenci tohoto přehlíženého nástroje, přináší fascinující violovou literaturu a inspiruje skladatele ke komponování nových děl. Je to strhující umělkyně na pohled,‘‘ říká o ni DeeAnne Hunstein, ředitelka Hunstein Artist Services v New Yorku. Jitka Hosprová je nejen vyhledávanou sólistkou, ale též komorní umělkyní. Jako host vystupuje s předními českými kvartety a tvoří spolu s harfistkou K. Englichovou a flétnistou C.Jansem (Lux.) exkluzivní trio Bohemia Luxembourge. Sólistka hraje na italský nástroj z roku 1856 Andrea Postacchini a na český nástroj model Amati 1615 z roku 2010.
Kateřina Englichová
Patří k nejvýraznějším osobnostem české harfové školy. Spolupracovala s významnými umělci a soubory, ať již u nás – Josef Suk, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Pražákovo kvarteto, Kvarteto Martinů, Haas Quartet ad., tak v zahraničí – Mstislav Rostropovič, Eugenie Zukerman, Michael Kofler, Robert Davidovici, Carol Wincenc, Robert Stallman, ad.
Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Zdeňkem Mácalem, Jiřím Bělohlávkem, Ondřejem Kukalem, Jakubem Hrůšou ad. Několik let hrála s Filadelfským orchestrem a měla možnost pracovat s dirigenty jako jsou Simon Rattle, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Wolfgang Sawallish, Michael Tilson-Thomas, Seiji Ozawa ad. Zúčastnila se festivalů – Tanglewood, Tucson Music Festival v USA, Red Sea Festival v Izraeli, Pacific Music festival v Japonsku, Pražské jaro, Pražský podzim, Marnach (Lucembursko), Carintischer Sommer (Rakousko), Sarajevská zima (Bosna) ad.
Je držitelkou prvních cen z mnoha mezinárodních soutěží, mimo jiné i Pro Musicis Int. Award v New Yorku. Kateřina Englichová obdržela také cenu Komorního spolku při České filharmonii za přínos v komorní hudbě a v roce 2008 cenu hudebního časopisu Supersonic Pizzicato za nahrávku francouzské komorní hudby.
Kateřina Englichová je porotkyní v mezinárodních soutěžích. Je členkou komise Nadace Plaváček Juraje a Deany Jakubiskových, která pomáhá dětem z dětských domovů v uměleckých aktivitách. Je členkou Společnosti A.Dvořáka a Harp Society. V roce 2000 se stala tváří firmy Avon při kampani proti rakovině prsu.