Úvod > Kalendář akcí >  Koncert Tomáše Kača a jeho hostů
Hudební a divadelní akce

Koncert Tomáše Kača a jeho hostů

Jedinečný koncert fenomenálního klavíristy Tomáše Kača s jazzovými hudebníky ozdobí červencový program letošního ročníku festivalu Khamoro.
Koncert ozdobí červencový program letošního ročníku festivalu Khamoro. V krásném prostředí Novoměstské radnice se společně s tímto klavíristou představí bubeník Marek Urbánek a basista Marek Cába.

Kromě zmíněných skvělých hudebníků Marka Urbánka a Marka Cáby se v rámci koncertu představí také Tomášova sestra zpěvačka Veronika Kačová a zpěvák a multiinstrumentalista Igor Kmeťo ml.

Hudbu Tomáše Kača označují kritici za žánr “sui generis”, natolik je jeho způsob propojení klasické, jazzové a tradiční romské hudby originální. Jeho cesta od bazarového rozladěného pianina v novojičínském bytě tradičně velké romské rodiny za klaviaturu koncertního Steinwaye v plné newyorské Carnegie Hall má rysy amerického snu. Za pouhé dva roky dokončil studium na prestižní Berklee College a od té doby koncertuje po celém světě. Velký ohlas vyvolalo i jeho debutové album My Home, na němž hostuje hvězdný držitel ceny Grammy John Patitucci.