Úvod > Kalendář akcí > Křest alba Thrashing Machine
Hudební a divadelní akce

Křest alba Thrashing Machine

Progresivně metalová kapela THRASHING MACHINE vydává nové album PARALLEL WORLDS, které pokřtí 23.09. v Praze v Kasárně Karlín. Album vyjde na všech známých streamovacích službách a zároveň zde bude poprvé ke koupi ve speciální CD edici.
THRASHING MACHINE
Počátek kapely Thrashing Machine bychom mohli hledat okolo roku 2011, kdy se v malé zkušebně v Šestajovicích u Prahy sešli bratři Mates a Tomáš Černochovi a kamarád Kuba Nový. Vyzkoušel se Enter Sandman a bylo jasné, že rytmika je jistá a o sólové kytaře je vlastně taky rozhodnuto. Později se přidal ještě na post rytmické kytary Jirka a s velkou chutí jsme se vrhli do tvoření.

První zkušenosti s nahráváním bylo EP Insight v roce 2015. Hlavně díky němu jsme si dodali sebevědomí na celé album. Doladilo se pár věcí a s přípravou na nahrávání desky se začalo ještě ve stejném roce.
První debutové album Disease Called Human Mind jsme úspěšně pokřtili v létě 2017 v Modrý Vopici. Bylo nakloněné spíše k thrash metalu, ale na této prvotině už najdete skladby, které tradičnímu thrashmetalovému posluchači mohou přijít jako vybočující z řady… A takových kusů jsme na nové album Parallel Worlds naskládali co nejvíce.

Druhá deska se od té první liší nejen žánrově, ale především složením kapely – místo zpívajícího kytaristy Jirky přichází v roce 2018 kytarista Lukáš a o rok později se přidává zpěvák Kuba. A i když se to zdálo jako náhoda, oba dva se později přiznali, že nás už delší čas sledují a tohle pro ně byla životní příležitost. Nový zpěvák a kytarista nám dodali potřebnou energii a po dobu pandemie jsme pracovali na nových skladbách, které se nyní chystáme vydat na důstojném a plnohodnotném disku.

Naše hudba je netypickým pojetím metalu, co do délky jednotlivých skladeb, tak jejich celkové kompozice, která posluchače udržuje v napětí až do posledního tónu. Název Parallel Worlds nejlépe vystihuje atmosféru celého alba, ve kterém se snažíme dosáhnout rozmanitosti k zaujetí posluchačů všech žánrů.

Ubytování a restaurace v okolí