Úvod > Kalendář akcí > Koncert pro Evropu – koncert u příležitosti českého předsednictví v Radě EU
Hudební a divadelní akce

Koncert pro Evropu – koncert u příležitosti českého předsednictví v Radě EU

Koncert České filharmonie u příležitosti českého předsednictví v Radě EU se uskuteční 2. září na plovoucí scéně u Slovanského ostrova v Praze, a to za podpory Úřadu vlády ČR, Ministerstva kultury ČR a hlavního města Prahy.
V rámci Koncertu pro Evropu vystoupí Česká filharmonie pod taktovkou dirigenta Semjona Byčkova a renomovaní sólisté – například sopranistka Evelina Dobračeva, mezzosopranistka Lucie Hilscherová, či tenorista Aleš Briscein a jiní. Vedle České filharmonie a sólistů se na plovoucí scéně představí také Pražský filharmonický sbor pod vedením sbormistra Lukáše Vasilka. V průběhu večera zazní hymna EU, Smetanova Vltava, Dvořákův Karneval a duchovní skladba Glagolská mše Leoše Janáčka.

Pro historicky první koncert České filharmonie přímo na hladině Vltavy bude rozšířeno plovoucí jeviště tak, aby pojmulo 170 účinkujících, a rozšíření se dočká také hlediště, jehož kapacita vzroste na 1 200 sedících diváků. Plovoucí scéna na hladině Vltavy umožní sledovat umělecký zážitek nejen přímo z hladiny řeky, ale i z mostů, sousedních ostrovů či vltavských nábřeží.

Koncert pro Evropu odvysílá v přímém přenosu Česká televize a ze záznamu evropský televizní kulturní kanál TV Arte.

Provozovatel

Úřad vlády České republiky

nábřeží Edvarda Beneše 128/4
Malá Strana
118 01 Praha 1
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.vlada...
GPS:
50,092025 14,411386
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

2,0 hodiny