Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Koncert pro budoucnost na Václavském náměstí
Hudební a divadelní akce

Koncert pro budoucnost na Václavském náměstí

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Horní část Václavského náměstí bude 17. listopadu opět žít Koncertem pro budoucnost. Program nabitý hudbou a projevy osobností veřejného života bude jedním z vrcholů oslav 17. listopadu 2022. Vystoupí Pussy Riot a desítky umělců i řečníků se zamyslí nad cenou míru
Václavské náměstí bude 17. listopadu od 16:30 hodin opět dějištěm Koncertu pro budoucnost, který je každoroční připomínkou odkazu sametové revoluce, demokratických hodnot a občanské sounáležitosti. Pětihodinový program nabídne desítky hudebních čísel i vystoupení řečníků z občanské sféry. Mezi vystupujícími jsou kapely Chinaski, Lenka Dusilová Band a zpěváci Michal Horák, Ben Cristovao a další. Do Prahy se při této příležitosti vrátí ruské aktivistky Pussy Riot, dále vystoupí kapely Čhave Romane, P/\ST a hudební projekty Hrubá hudba a FVLCRVM ft. Annet X. Zastřešujícím tématem letošního ročníku, který bude oslavou 33. výročí sametové revoluce, je otázka: Jaká je cena míru? Akcí diváky provedou Jindřich Šídlo a Linda Bartošová, kteří byli moderátory i loňského koncertu, jehož se zúčastnilo přes 70 000 návštěvníků.

Středobodem letošního Koncertu pro budoucnost je téma míru. To, že ho aktivně žijeme, jsme brali jako samozřejmost, která dnes už neplatí. Zároveň až moc často slyšíme hlasy zpochybňující základní hodnoty, které jsme díky sametové revoluci získali. Za hodnoty svobody, demokracie a právního státu se nyní bojuje na Ukrajině. Proto se letos organizátoři chtějí společně s občany postavit za tyto hodnoty, stejně jako za Ukrajinu.
 

Nabitý hudební program

Ze zahraničí do Prahy přijede ruská punk rocková protestní skupina Pussy Riot, která zahraje krátce po 20. hodině. Oslavit Den boje za svobodu a demokracii na Václavském náměstí budou lidé moci za doprovodu dalších známých zpěváků a kapel. Vystoupí písničkář Michal Horák, zpěváci Ondřej Ruml, v jehož podání zazní Modlitba pro Martu, Ben Cristovao s Davidem Kollerem, Lenka Dusilová Band, kapela Chinaski, temperamentní uskupení Čhave Romane, zpěvačka Annet X a slovenský hudebník Pišta Kráľovič, známý jako FVLCRVM, či pražské rapové duo P/\ST. Českou hymnu uslyšíte v podání sboru Veselé chvíle z DAMU.
Inspirativní řečníci

Své myšlenky budou s návštěvníky sdílet hongkongský aktivista Samuel Chu, farářka Martina Viktorie Kopecká, novináři Filip Titlbach a Václav Moravec, Karolína Křížová z organizace Konsent bořící mýty o sexu a sexuálním násilí, ekonom Tomáš Sedláček, chirurg a účastník misí Lékařů bez hranic Tomáš Šebek či předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a další řečníci.


Zamyšlení nad cenou míru na LED obrazovkách i ve spotu

Jaká je cena míru? „Letos si tuto otázku pokládáme poprvé a na Václavském náměstí se společně budeme pokoušet najít odpověď,“ slibují organizátoři. Díky technologickému partnerovi koncertu, společnosti O2, budou moci návštěvníci poslat svou odpověď do speciálního rozhraní, které vytvoří na LED obrazovkách na podiu živý proud reakcí a textů formou tzv. word cloudu.

Cena míru je ústředním tématem, které se prolnulo i do spotu režírovaného Jaroslavem Kratochvílem, který bude na koncertě také promítán. Spot zachycuje moment nejistoty ve chvíli, kdy jsou lidé konfrontováni s otázkou na cenu míru. Nikdo z dotazovaných nedokáže pohotově odpovědět. Jak na tom budou lidé na Václavském náměstí se dozvíme už 17. listopadu.
 

Dárcovská SMS sbírka Druhá šance na Milostivé léto 2

Koncert pro budoucnost podpoří SOS sbírku Druhá šance organizace Člověk v tísni, určenou k financování pomoci lidem v dluhové pasti. Pokud se rozhodnou návštěvníci koncertu přispět svou pomocí, budou moci zaslat dárcovskou zprávu ve tvaru DMS DRUHASANCE 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, kde 29, 59 nebo 89 Kč bude připsáno na dárcovský účet. Více informací, jak fungují dárcovské DMS naleznete na darcovskasms.cz.
 

Slovo o festivalu

Misí Festivalu svobody je vytvoření uceleného programu všech akcí konaných v období mezi 28. říjnem a 17. listopadem po celé ČR, vzájemná koordinace a podpora a především společné úsilí přispívající k ochraně a rozvoji základních hodnot demokratické společnosti.

Základy programování her

Na našem online workshopu Základy programování her tě naši mentoři Green Fox Academy Lucka a Matěj zavedou do začátků programování her. Během tohoto 3hodinového workshopu se naučíš základy a vyzkoušíš si udělat jednoduchou hru.
Praha, Praha

Jsem doma, zlato!

Jak hanebně šťastné může manželství být?
Praha, Praha

Ženu, nebo život!

Co má udělat manžel, který zjistí, že ho jeho manželka podvádí?
Praha, Praha

Vy nejste žena, pane!

Komedie s písničkami, jejímž autorem je scénárista a režisér Karel Janák. Chodíte na seznamku? Tak bacha na to, koho si pozvete na rande. Průvodce láskou pro začátečníky.
Praha, Praha

50 odstínů!

Muzikálová parodie
Praha, Praha

Freddie – concert show

Strhující život Freddie Mercuryho ve 27 hitech kapely Queen.
Praha, Praha

Tři letušky v posteli

Když už si myslíte, že máte tak dokonalý plán, že se nemůže nic hrozného stát, stane se něco ještě mnohem, mnohem horšího.
Praha, Praha

A je to venku!

Česká premiéra současné izraelské komedie, která je momentálně hitem v Tel Avivu.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Prohlídky Prahy

Nabízíme prohlídky po Praze pro děti a dospělé. Poutavou formou si povíme o místech, která často míjíme bez povšimnutí. Organizujeme procházky pro školy, pracovní kolektivy a malé skupinky (např. rodiny).
Praha, Praha

Palác Rokoko s pasáží na Václavském náměstí

Palác Rokoko byl stavebně součástí komplexu tří multifunkčních domů, tvořících nároží Václavského náměstí a Štěpánské ulice. Uvnitř paláce se nachází pasáž s obchody a divadlem Rokoko, která spojuje Václavské náměstí s pasáží Lucerna.
Praha 1, Praha

Centrum Tance Praha

Umíme tančit. Umíme cvičit. S láskou a nadšením vám radost z pohybu předáváme už 25 let. Přijďte si k nám zatančit latinu, orient, street dance, flirt dance, flamenco nebo step, zacvičit zumbu, jógu, TRX, zaskákat na trampolínce nebo si vyzkoušet akrobacii na tyči (pole dance) a kruhu (aerial hoop).
Praha 1, Praha

Kurzy Tai chi

Tai chi se lidé věnují ve věku 20, 30 nebo třeba 60 let, jde vždy přizpůsobit.
Praha 1, Praha

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Pasáž Lucerna, vzdálená jen několik málo metrů od Václavského náměstí, se dnes počítá k architektonickým pomníkům dřívější moderny. V pasáži se nachází kino v secesním stylu, několik obchodů a barů a také originální socha výtvarníka Davida Černého – parodie na rytířský pomník sv. Václava.
Praha 1, Praha

Galerie M54

Galerie M54 pravidelně pořádá výstavy, dražby uměleckých děl i přímý prodej, v galerii a přes internet, a zabýváme se též publikační činností.
Praha 1, Praha

Střecha paláce Lucerna

Každé město má emblematickou budovu. Paříž Eiffelovku, New York Empire State Building. Vyjadřují duši města. Kromě Pražského hradu je pro nás právě takovou ikonickou budovou Palác Lucerna.
Praha 1, Praha

Studio thajských masáží Thai Fit v Praze

Thajské masáže pomohou nejen zmoženému tělu po náročném sportovním výkonu, ale i vyčerpané mysli, která má za sebou náročný pracovní den. Přijďte si i vy osobně vyzkoušet nádherný pocit lehkosti a uvolnění, který se po thajské masáži dostaví.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel W Prague v Praze

Perla secesní architektury Hotel W Prague (býv. Grand hotel Evropa) stojí na Václavském náměstí v Praze. Ve své době byl symbolem luxusního ubytování a perfektních služeb pro celé Československo. V současné době zde probíhá rekonstrukce, která by měla roku 2023 umožnit návrat hotelu opět na výsluní.
Praha 1, Praha

Bar Duplex

Komplex Duplex se nachází uprostřed Václavského náměstí.
Praha 1, Praha

Craft Bistro Yalta

Dát si fine diningové jídlo z prvotřídních surovin od nejlepších kuchařů za cenu craft bistra? Navíc pod koněm na Václaváku? Jasně! To je Yalta Craf Bistro pod vedením kreativního šéfa Marka Šády.
Praha 1, Praha

Kavárna Lucerna

V prvním patře pasáže Lucerna se nachází stejnojmenná kavárna. Je architektonickým skvostem, kde hosté mohou příjemně strávit čas, například při čekání na filmovou projekci, při pracovní schůzce nebo si jen vychutnat skvělou kávu, sklenku dobrého vína či ochutnat z nabídky tradičních zákusků.
Praha, Praha

Rest Cafe

Nově otevřená kavárna s výběrovou kávou v centru Prahy nesmí žádnému milovníkovi uniknout.
Praha 1, Praha

Boutique hotel Jalta – výjimečný hotel s protiatomovým krytem

Boutique hotel Jalta je výjimečný svou exkluzivní polohou přímo v historickém centru Prahy na Václavském náměstí, ale i svou 50letou historií a designem budovy. Kuriozitou hotelu Jalta je v minulosti utajovaný protiatomový kryt v druhém podzemním podlaží.
Praha 1, Praha

Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze

Ovocný Světozor nabízí nepřeberné množství ovocných, tvarohových a šlehačkových dortů, zmrzlinových pohárů, zmrzliny kopečkové a točené, ale i balené, palačinek, poctivých obložených chlebíčků nebo plněných bagelů.
Praha 1, Praha

Triton Restaurant – zážitková restaurace v jedinečném interiéru v srdci Prahy

Triton Restaurant nabízí zážitkovou gastronomii v romantickém prostředí krápníkové jeskyně z roku 1912. Restaurace se nachází v srdci Václavského náměstí v centru Prahy. Vybrat si můžete jak z jídelního lístku, tak i z prémiových menu.
Praha 1, Praha