Úvod > Kalendář akcí > Koncert Krátkého Úderného Divadla s hostující Ester Kočičkovou a Koncert ‘O’ Bandu Marka Ottla
Historické a vojenské akce

Koncert Krátkého Úderného Divadla s hostující Ester Kočičkovou a Koncert ‘O’ Bandu Marka Ottla

Koncert.

Akce se koná v rámci festivalu Frýdlantsko Franze Kafky.

Krátké a úderné divadlo opravdu doma. Soubor založili v prosinci roku 1993 ve Frýdlantě studenti hereckého oboru místní střední umělecké školy. První představení Přespříliš štědrý večer se odehrálo v sále frýdlantského Národního domu. Posléze se tvůrčí přetlak Toma Boka Řičánka, Miroslava Holubce a Jakuba Žáčka přetavil v další dramatická vystoupení a happeningy v oblíbených kulturních sálech Frýdlantského výběžku a Jizerských hor, ale postupem času se KÚD podařilo vykročit z frýdlantské kulturní kotliny směrem do vnitrozemí a vyvolat estetickou nejistotu v daleko širším diváckém okruhu.

Na zahájení festivalu si pro vás soubor KÚD připravil soubor písní a tanců, ke kterým přizval šansoniérku a recesistku Ester Kočičkovou.
 

’O’ Band Marka Ottla
Liberecký Big’O’Band je hudební těleso, které si s lehkostí pohrává s nejžhavějšími kousky současné pop-music. Podle kapelníka Marka Ottla nastoupí kapela v klasické sestavě sedmi muzikantů. „Ovšem kdokoliv na pódium vstoupí, bude slavnej,“ dodává. A možná (opravdu jen možná), vystoupí také Petr Čtvrtníček, který si zahraje na bicí a zazpívá si s kapelou několik hitů. „Které to budou a co přesně se odehraje, to je i pro nás zatím překvapením, ale bude to určitě super,“ těší se spolu s celou kapelou.

Marek Ottl neustále rozšiřuje repertoár kapely Big’O’Band za hranice obvyklého. To nejlepší ze soudobého popu, rocku nebo funky citlivě aranžuje přímo pro své hráče a rychle tím získává přízeň i toho nejnáročnějšího publika.
 

Ester Kočičková (1968) je výraznou autorskou osobností, která překračuje hranice žánrů i pravidel. Zpěvačka, hudebnice, textařka, moderátorka s osobitým humorem dodá večeru tu správnou šťávu.

Petr Čtvrtníček (1964) je český divadelní i filmový herec, mistr černého humoru a scenárista. Hraje v reklamách a namlouvá audioknihy. Od roku 2021 provozuje uzenářství Čeňka Strnada.

Provozovatel

Hrad a zámek Frýdlant

Zámecká 4001
464 01 Frýdlant
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
50,915094 15,083947
 
 

Vstupné

Poznámka:zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký pivovar Frýdlant

Zámecký pivovar Frýdlant

Frýdlant, Liberecký kraj
Spa Hotel Antonie ve Frýdlantě

Spa Hotel Antonie ve Frýdlantě

Frýdlant, Liberecký kraj
Selský dvůr v Raspenavě

Selský dvůr v Raspenavě

Raspenava, Liberecký kraj
Restaurant Valdštejn v Lázních Libverda

Restaurant Valdštejn v Lázních Libverda

Lázně Libverda, Liberecký kraj