Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Koncert pro největšího Čecha Karla IV. a nejmenšího Čecha Hurvínka I.
Karel IV. s Hurvínkem
Společenské akce

Koncert pro největšího Čecha Karla IV. a nejmenšího Čecha Hurvínka I.

Koná se v den Hurvínkových devadesátin 2. května v 19:00 hodin ve FORU KARLÍN Pernerova 51, Praha 8.

Tímto slavnostním večerem chceme oslovit diváky bez rozdílu věku, napříč generacemi, oslavit s nimi dva výjimečné Čechy a humornou formou připomenout význam jubilujícího Karla IV.

K oslavě přizvalo Divadlo S + H své přátele – vokální seskupení 4TET – Jiří Korn, David Uličník, Jiří Škorpík a Dušan Kollár.

Jejich strhující show, umělecká dokonalost, zpěv s ojedinělou harmonií, originalitou a inteligentním humorem se skvěle doplňuje s typickým humorem Hurvínka a spol. Ti budou propojovat koncert nejen jejich typickými dialogy, ale i pěveckým vystoupením a hudební exhibicí.

Koncert bude snímat hlavní mediální partner Česká televize.

Část výtěžku ze vstupného chceme prostřednictvím Magistrátu věnovat na výrobu nových zvonů pro kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv.Karla Velikého v Praze na Karlově. Tyto zvony jsou určeny jako dar k sedmistému výročí narození Karla IV.

Camille Bertault & David Helbock

David Helbock září neustálou invencí a krystalickým zvukem. A Camille Bertault potvrzuje, že je velikánem ve světě vokálního jazzu.
Praha 6, Praha

Open House Praha 2023

Festival otevřených budov je dnes již tradičním architektonickým svátkem, který umožňuje zdarma prozkoumat skryté poklady města a užít si neopakovatelnou atmosféru pospolitosti a nadšení z poznávání míst.
Praha, Praha

Královna And

Měla jsem sen. Dostala jsem všechno, co jsem chtěla. Možná to byla noční můra.
Praha, Praha

Víkendový herecký seminář v divadle Procity

Objevte tvůrčí osobnost v sobě samém a rozviňte v sobě dosud dřímající kreativitu!
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích

Loutkové divadlo na Praze 6 je zaměřené především na představení pro děti, ale středeční večery patří již tradičně dospělým. Ve všech představeních se setkáte se známými loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny i psa Žeryka.
Praha 6, Praha

Lavička Spejbla a Hurvínka

Na lavičku k bronzovým Spejblovi a Hurvínkovi si můžete přisednout v pražských Dejvicích před Divadlem Spejbla a Hurvínka. Autorem postaviček je výtvarník Dušan Soták.
Praha 6, Praha

Divadlo Semafor

Semafor, někdejší kultovní pražské divadlo, už baví diváky nadčasovým humorem a nestárnoucími melodiemi po pět desetiletí. Na hvězdnou dráhu za tu dobu vyslalo spoustu stálic české pop music.
Praha 6, Praha

Sochy koní v Šabachově parku v Dejvicích

Naproti budově Husova sboru v Dejvicích, stojí u fontány v Šabachově parku stádo bronzových koní. Jedná se o sochy sochaře Michala Gabriela, které sem byly osazeny v roce 2008.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Dejvická 34 by Tomáš Černý

Dejvická 34 – restaurace a sousední Aperitivo! mají hodně společného: adresu, šéfkuchaře, personál. V restauraci můžete posedět, v Aperitivu! vám nabídneme především věci s sebou.
Praha 6, Praha

Kafemat Dejvice

Obchod a kavárna v jednom, kde si můžete zakoupit kvalitní kávu.
Praha, Praha

Restaurace Kulaťák

Pilsner Urquell Original Restaurant reprezentuje nejprestižnější gastronomickou síť Plzeňského Prazdroje a jako první v Praze 6 patří již několik let k lídrům celého řetezce i k nejlepším v hodnocení Euro – Top restaurace ČR.
Praha 6, Praha

Nádražní hospůdka Dejvické nádraží

Přijďte se stavit na pár perfektně vychlazených kousků a posedět na zahrádce nebo na peróně! Poznejte pohostinnost legendární nádražní restaurace v pražských Dejvicích neboli Dejvické nádražky, milované hospůdky mnoha Dejvičáků.
Praha 6, Praha