!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Koncert filmové hudby Western
Koncert filmové hudby Western
"> "> "> ">
2.10.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Koncert filmové hudby Western

Kdy 2. říjen 2020 19:30 - 22:00
Tenkrát na západě, Vinnetou nebo Poslední Mohykán. Právě znělky těchto legendárních filmů budou k poslechu již 2. 10. v pražském Rudolfinu. Filmová filharmonie Vám představí to nejlepší z westernového žánru a dokáže, že tato hudba má co nabídnout i dnešnímu publiku.
Téma Western je úplně první, které FILMharmonie svému publiku představila, a to na svém zahajovacím koncertě v dubnu roku 2014 v sále Pražské konzervatoře. Po šesti letech nyní program uvede znovu, tentokrát ale ve velkém symfonickém obsazení ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Celkem 150členné těleso složené z řad profesionálních hudebníků a pěveckého sboru Vám zde představí to nejlepší z westernového žánru již 2. října 2020.

„Orchestr spolupracuje s těmi nejlepšími z oboru, máme velkou radost, že i u příležitosti koncertu Western se na pozici koncertního mistra představí houslový virtuóz David Pokorný,“ říká Matěj Lehár ředitel a dramaturg Filmové filharmonie. Dirigentské taktovky se po úspěchu předchozích koncertů nedokončené minulé sezóny ujme opět dirigent Josef Kurfiřt. Pěvecký sbor pod vedením Lenky Dandové tentokrát doplní také sóloví zpěváci Tereza Hořejšová a Petr Šmiřák.

Jako vždy nebudou chybět nejoblíbenější hity ani programové novinky, Rudolfinum tak zaplní skladby z filmů Malí kovbojové, Sedm statečných, Tenkrát na Západě, Hodný, zlý a ošklivý, Poslední Mohykán, Wyatt Earp, legendární Vinnetou nebo Rychlejší než smrt. Nebude tedy nouze ani o velká jména skladatelů filmové hudby, jako jsou John Williams, Ennio Morricone, James Newton Howard nebo Alan Silvestri.

Předností Filmové filharmonie je profesionalita a precizní nastudování každé skladby, které se snoubí s osobním nasazením každého člena orchestru. Naše koncerty Vám kromě poslechu skvělé symfonické hudby přinesou nezapomenutelný zážitek, díky kterému si hudbu vychutnáte ještě intenzivněji, než při sledování filmového plátna.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 9. 2020