Úvod > Kalendář akcí > Komentované ukázky dopravních hraček z depozitáře muzea
Akce pro děti

Komentované ukázky dopravních hraček z depozitáře muzea

Muzeum technických hraček a město Velvary Vás zve na komentované prohlídky výstavy historických dopravních hraček. Pouze na jeden den budou vystaveny unikátní exponáty z vlastního depozitáře muzea, jako jsou vláčky, autíčka, letadla, lodě, tramvaje, tanky, ponorky a mnoho dalších hraček.
Muzeum technických hraček ve spolupráci s městem Velvary otevřelo druhou část stálé expozice "ŽELEZNIČNÍ HRAČKY Z LET 1920–1960" na náměstí Krále Vladislava. K příležitosti otevření této nové interaktivní expozice železničního muzea Vás zveme na program muzejních akcí v měsíci září a říjnu 2017.

Poprvé nabídneme návštěvníkům Komentované ukázky dopravních hraček z depozitáře muzea. Pouze v tento den budou vystaveny nejrůznější typy plechových mechanických hraček z doby 1. poloviny 20. století. Dozvíte se například, jak hračky vznikaly, kdo je vyráběl a s čím si hrály děti v 19. století. Také se přesvědčíte, že stále ještě fungují. Těmito ukázkami Vás bude provázet historik a sběratel, Mgr. Miroslav Smaha. Prohlídky začnou v 10.00 a 14.00 hodin.

Přijměte, prosím, naše pozvání do velvarského muzea hraček a oslavte s námi otevření nové železniční expozice.