!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Komentovaná vycházka Tichým údolím
Společenské akce

Komentovaná vycházka Tichým údolím

Kdy 4. říjen 2020 16:00 - 17:30
V zahradě Braunerova mlýna je přístupná výstava o zahradách vil Tichého údolí, ke které jsou připraveny komentované vycházky.
Výstava V zahradách Tichého údolí nás zavede do míst úzce spjatých s vilovou architekturou. Zahrady byly nedílnou součástí letních vil, v mnohých se stále ještě skrývají historické altány či skleníky, rostou původní stromy a v trávě lze rozeznat fragmenty starých cest. Prezentované dobové fotografie a pohlednice nás přenesou do doby největšího rozmachu roztockého letoviska a představí, jakou roli hrála zahrada v životě majitelů vil. Také historické plány nám odpoví na otázku, jak a kým byly zahrady navrhovány a zakládány a v porovnání se současnými fotografiemi poukáží na jejich stav a význam v dnešní době. 

Komentovanou vycházku povede autorka výstavy Alice Frydrychová. Zahájení bude v zahradě Braunerova mlýna na adrese Riegrova 5, Roztoky. Vstupné je potřeba uhradit v pokladně muzea, vzdálené cca 3 min.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 6. 2020