Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Komentovaná prohlídka výstavy Otevřená cesta – Phundrado Drom
Komentované prohlídky

Komentovaná prohlídka výstavy Otevřená cesta – Phundrado Drom

Projděte si výstavu s její kurátorkou.
Zveme vás na další ze série komentovaných prohlídek výstavy Otevřená cesta / The Road is Open / Phundrado Drom, tentokrát pod taktovkou kurátorky výstavy Petry Hanákové. Komentovaná prohlídka umožní návštěvníkům bližší a osobitější seznámení s projektem Otevřená cesta. Ten přináší jedinečný vhled do rozsáhlých výtvarných sbírek Muzea romské kultury a díky tvůrčímu spojení obou kurátorek, Petry Hanákové a Emílie Rigové, mohou návštěvníci objevit rozsáhlou prezentaci děl originálních romských umělců, např. Jána Berkyho, Rudolfa Dzurka, Daniela Kováče, Júlia Lakatoše nebo Markéty Šestákové.

Galerijní formát tzv. „great masters" doplňuje sekce „otevřeného depozitáře". Ten představuje více než třicetiletou činnost muzea, komplexnost jeho sbírek, podtrhuje silný muzejní etnoemancipační étos a otevřené poslání.

Výstavní projekt je součástí budování Centra Romů a Sintů v Praze, jež je finančně podpořeno Norskými fondy.

 

Tradiční řemeslné dílny pro děti

Pečení božích milostí v Národopisném muzeu Národního muzea.
Praha 5, Praha

Komorní orchestr Pražské konzervatoře

Komorní orchestr Pražské konzervatoře na koncertech v Českém muzeu hudby pravidelně představuje významná díla českých i zahraničních skladatelů. Prostory krásné dvorany rozezní talentovaní studenti pod vedením pana dirigenta Chuheie Iwasakiho.
Praha 1, Praha

Komentovaná prohlídka kostela a kláštera sv. Gabriela na Smíchově

Prohlídka kostela a kláštera, který je veřejnosti běžně uzavřen.
Praha 5, Praha

Roman Dragoun v Univerzitě Tábor

Roman Dragoun je český hudebník, klávesista, zpěvák a skladatel. Hrál, či stále hraje v rockových skupinách Progres 2, Futurum, Stromboli a T4, vydal několik sólových alb, zpíval v muzikálech a spolupracuje jako studiový hráč.
Tábor, Jihočeský kraj

Aktivity v okolí

Národopisné muzeum Národního muzea

Klasicistní Letohrádek Kinských je umístěný na úbočí bývalých vinic vrchu Petřína v Kinského zahradě. Muzeum nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, vystoupení folklorních souborů, kurzy tradičních řemesel, lidových tanců či výtvarné dílny.
Praha 5, Praha

Pravoslavný kostel sv. Michala v zahradě Kinských na Petříně

Na stráni Petřína, v zahradě Kinských, stával dřevěný pravoslavný kostelík svatého Michala, který sem byl dovezen až z Podkarpatské Rusi roku 1929. Celodřevěná stavba patřila mezi nejkrásnější lidové stavby tohoto regionu, avšak dne 28. 10. 2020 vyhořel do základů.
Praha 5, Praha

Park a kaple Sacré Coeur

Kaple Sacré Coeur leží na místě bývalého konventu u kostela Pána Ježíše. V roce 1924 byla odsvěcena a dnes je to výjimečný prostor pro výjimečné události. Prostor slouží jako aukční síň, konají se zde svatby, ale také exklusivní módní přehlídky a jiné společenské akce.
Praha 5, Praha

Minizoo Stanice přírodovědců DDM na Smíchově

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je krásnou, klidnou oázou na Smíchově, v těsné blízkosti metra Anděl. V zahradě, která je součástí areálu, návštěvníci uvidí klokany, poníky, papoušky nebo mohou obdivovat krokodýly, varany či malé opičky v tropickém teráriu.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna Gaigher

Prodáváme klasické zákusky i speciální pro diabetiky, šlehačkové, ovocné, svatební, slavnostní i dětské dorty.
Praha, Praha

Restaurace Atelier Red & Wine

V restauraci Atelier Red & Wine si vychutnáte rychlý nebo dlouhý oběd se skleničkou vína, parádní menu na večer se zajímavou lahví vína, uvolněný víkendový rodinný oběd nebo jenom odpolední skleničku vína, ze které se stane neplnánovaný večírek v pohodové atmosféře.
Praha 5, Praha

Bockem

Tady si udělejte na snídani opravdu čas, hned z rána to totiž bude zážitek, který vám prosvítí celý den, za kterým se také jistě brzy s přáteli vrátíte. Bockem totiž servíruje nejen tříchodové večeře, ale právě i snídaně.
Praha 5, Praha

Francouzská restaurace Papi Oliver na Smíchově

Papi Oliver je francouzská restaurace, provozovaná od prosince 2015 vnukem a dcerou známého francouzského kuchaře Raymonda Olivera.
Praha 5, Praha