ÚvodKalendář akcíKomentované prohlídkyKomentovaná prohlídka výstavy Marie Uchytilová (1924/1989) – medaile

Komentované prohlídky

Komentovaná prohlídka výstavy Marie Uchytilová (1924/1989) – medaile

0 z 5 (0x hodnoceno)
1 nejméně / 5 nejvíce
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prozkoumejte aktuální akce v regionu Plzeňský kraj nebo navštivte Komentované prohlídky v celé ČR.
Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve na komentovanou prohlídku výstavy Marie Uchytilová (1924/1989) / medaile, která se koná 13. 4. 2024 od 15:00 v malé galerii hospitium.
Výstavou vás provede Mgr. Jiří Fák.

Výstava představí tvorbu kralovické rodačky, akademické sochařky a medailérky Marie Uchytilové, která vytvořila velké množství různých plastik, portrétů a medailí. Její jednokorunová mince ženy sázející lipovou ratolest byla naším nejdéle obíhajícím platidlem a to od roku 1957 až do roku 1992.
Rezervace

Kontakt

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici
Mariánský Týnec 1, 331 41 Kralovice

E-mail: info@marianskatynice.cz
Telefon: 373396410
Web: www.marianskatynice.cz www.marianskatynice.cz/odkazy


Region: Plzeňský kraj
Oblast: Postřelí
Město: Kralovice
Tipy na výlet: Kralovice a okolí

Schválila redakce Kudy z nudy.

Nahlásit neaktuální obsah

Certifikace a další informace

Související témata