Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Komentovaná prohlídka: Místo tajného ukrytí českých korunovačních klenotů ve Starém královském paláci 1944–1945
Výstavy

Komentovaná prohlídka: Místo tajného ukrytí českých korunovačních klenotů ve Starém královském paláci 1944–1945

Románské podlaží Starého královského paláce – místo ukrytí českých korunovačních klenotů v posledních dvou letech okupace. Jedinečná komentovaná prohlídka poodhalí tajemství tohoto místa, připomene převoz klenotů na Slovensko v září 1938 nebo svévolnou "korunovaci" Reinharda Heydricha.
Běžně nepřístupné románské podlaží Starého královského paláce skrývá speciálně zbudovanou tajnou komoru, která byla v roce 2016 zrekonstruována podle plánů dochovaných v Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Výstavu povede PhDr. Jakub Doležal, který provede návštěvníky známými, ale také neznámými historickými prostorami. Rovněž připomene zlomové okamžiky našich dějin, v nichž korunovační klenoty hrály významnou roli. 

Navštivte Pražský hrad a zúčastněte se unikátní přednášky. Sraz účastníků prohlídky u nového vstupu do stálé expozice Příběh Pražského hradu. Po dobu rekonstrukce Severního dvorku je vstup předsunut o 20 metrů směrem ke III. nádvoří.

Provozovatel

Pražský hrad

Pražský hrad
119 08 Praha 1
Tel.:
+420 224 372 434
Tel.:
+420 224 372 415
Email:
info@hrad.cz
GPS:
50,090216 14,399579
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Jako vstupenka slouží potvrzení z rezervačního systému. Rezervace a podrobnosti na www.kulturanahrade.cz

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

České korunovační klenoty na Pražském hradě

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě bude vystaven soubor Českých korunovačních klenotů. Zájemci si je budou moct prohlédnout v příčné lodi katedrály od 17. do 21. ledna 2023.
Praha 1, Praha

Betlémy 2022 – katedrála sv. Víta, Vojtěcha a Václava

Dnešní betlém v počtu 25 figur z polychromované keramiky z konce 20. stol., který měl být pouhým provizoriem, nakonec pro svou líbeznost zdomácněl. Velmi osobitě působí zejména netradiční ztvárnění klečící Panny Marie objímající děťátko v jeslích, které se dočkalo četných kopií.
Praha 1, Praha

Prohlídky Pražského hradu – vstup zdarma pro seniory od 70 let

Jako zvláštní hosté prezidenta republiky Miloše Zemana budou mít od 1. listopadu 2022 do 31. prosince 2022 včetně senioři od 70 let vstup zdarma do katedrály, Vladislavského sálu a dalších míst na Pražském hradě.
Praha 1, Praha

Mistrovská díla Obrazárny Pražského hradu v Císařské konírně

Výstava Mistrovská díla Obrazárny Pražského hradu představuje v Císařské konírně 68 z původních 128 obrazů, které byly vystaveny v sousední Obrazárně Pražského hradu, jež je z technických důvodů uzavřená. V Císařské konírně jsou nyní k vidění díla Tiziana, Achena, Rubense nebo Tintoretta.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Expozice historie poštovních služeb na Pražském hradě

Česká pošta a Kancelář prezidenta republiky na Pražském hradě otevřely expozici historie poštovních služeb. Ve třech tematických celcích přibližuje dějiny hradní pošty i poštovních služeb obecně, známkové motivy Pražského hradu a tradici prezidentského portrétu na známkách.
Praha 1, Praha

Mrákotínský monolit na Pražském hradě

Obelisk na Pražském hradě či též Mrákotínský monolit je vysoký štíhlý čtyřboký monolitický komolý jehlan stojící na třetím hradním nádvoří v blízkosti Starého proboštství odhalený u příležitosti výročí 10 let od vzniku Československa v roce 1928.
Praha 1, Praha

Katedrála sv. Víta v Praze – absolutní vrchol gotické architektury

Katedrála svatého Víta je největším a nejvýznamnějším pražským chrámem. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i korunovace českých králů a královen. Je místem uložení ostatků svatých zemských patronů, panovníků, šlechticů a arcibiskupů.
Praha 1, Praha

Naučná stezka Karel IV. a Pražský hrad

Naučná stezka v areálu Pražského hradu nabízí prohlídku 26ti míst spojených se stavebními a uměleckými počiny Karla IV.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pražská čokoláda – čokoláda s motivy Prahy

Česká rodinná firma s 11-ti letou tradicí se specializuje na výrobu originálních, luxusních čokoládových delikates v obalech s motivy Prahy. Specialitou je Český nugát z mandlí a medu, který v roce 2015 získal ocenění Great Taste.
Praha 8, Praha

Hostel Santini Prague

Chcete se levně ubytovat v paláci ze 17. století a navíc uprostřed Prahy? Tu možnost máte v hotelu Santini, který se nachází u Karlova mostu, v bývalé rezidenci architekta Jana Blažeje Santiniho.
Praha 1, Praha

Středověká krčma U Krále Brabantského v Praze

Krčma na pražské Malé Straně je opředena tajemnými legendami a ve středověkém duchu se zde nese nejen interiér, ale také jídelní lístek. Personál zde chodí v dobových kostýmech a na hostinu plnou dobového jídla vám posvítí svíčky. Nechybí ani originální dobový program.
Praha 1, Praha

Gelatology

Originální zmrzlinárna a kavárna Gelatology.
Praha 1, Praha