ÚvodKalendář akcíKomentované prohlídkyKomentovaná prohlídka – Dotek starých časů na zámku Hrochův Týnec
Komentovaná prohlídka
Komentované prohlídky

Komentovaná prohlídka – Dotek starých časů na zámku Hrochův Týnec

Krása historických kočárků, panenek, hraček, dobové módy, starožitných gramofonů, hracích skříněk nebo fotoaparátů v kouzelných prostorách zámku Hrochův Týnec na Chrudimsku. S majiteli sbírky si projdete výstavu a dozvíte se příběhy exponátů včetně těch vůbec poprvé zachráněných a vystavených.
Zpříjemněte si prázdniny návštěvnou expozice Dotek starých časů na zámku v Hrochově Týnci na Chrudimsku. Přijďte si poslechnout příběhy historických kočárků, panenek, hraček, starožitných hracích skříní, gramofonů, fotoaparátů nebo projektorů. Majitelé sbírky vás rádi provedou výstavou v zámeckých sálech a povypráví o své sběratelské vášni. Kromě historie kočárků pro děti i pro panenky se dozvíte o dobové módě přelomu 19. a 20. století, tehdejších trendech, nebudou chybět ukázky starých mechanických gramofonů, hracích skříněk, stylového nábytku a drobných kuriozit. 

Komentované prohlídky se uskuteční vždy v sobotu  20. července  &  17. srpna 2024 od 14.00 hodin za zámku Hrochův Týnec.

Komentovaná prohlídka během Víkendu otevřených zahrad 2024

Provozovatel

Dotek starých časů

Riegrova 357
538 62 Hrochův Týnec
Tel.:
+420 774 853 225
Email:
dotekstarychcasu@...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.dotekstarychc...
GPS:
49,957975 15,910651
 
 

Cena

Cena: zdarma

Poznámka:Dobrovolné vstupné

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Letem smyčcovým světem

Průvodcem a hvězdou mimořádného večera bude úspěšná houslistka, držitelka celé řady významných ocenění, vyhledávaná sólistka a komorní hráčka, profesorka houslové hry Konzervatoře Pardubice Iva Kramperová
Chrudim, Pardubický kraj

Letní barokní scéna v Chrudimi

Chrudimská beseda zve na tradiční festival, který se uskuteční v termínu 16.–18.8.2024. Přijďte si užít nádhernou atmosféru barokních zpěvoher. Udělejte si radost, odpočiňte si, zapomeňte na starosti všedního života a přijeďte do Chrudimi.
Chrudim, Pardubický kraj

Letní barokní scéna – Kantáta J.J. Röslera

Udělejte si radost, odpočiňte si, zapomeňte na starosti všedního života a přijeďte do Chrudimi na tradiční festival – Letní barokní scéna, který se uskuteční od 16. do 18. srpna 2024.
Chrudim, Pardubický kraj

Letní barokní scéna – J. Branžovský – Holoprtské posvícení

Udělejte si radost, odpočiňte si, zapomeňte na starosti všedního života a přijeďte do Chrudimi na tradiční festival – Letní barokní scéna, který se uskuteční od 16. do 18. srpna 2024.
Chrudim, Pardubický kraj

Dokud nás milenky nerozdělí

Francouzská komedie aneb kolik milenek je zapotřebí ke zkáze jednoho manželství.
Chrudim, Pardubický kraj

Folklórní festival v Chrudimi – Chrudimské dožínky 2024

Třídenní folklórní festival, který se koná pravidelně od roku 1993 vždy začátkem září. Zahrnuje nejen přehlídku špičkových folklórních souborů z České republiky a zahraničí, ale i bohatý doprovodný program: jarmark s tradičními lidovými výrobky, tvořivé dílny pro děti i dospělé.
Chrudim, Pardubický kraj

Dožínky – folklórní festival v Chrudimi

Chrudimská beseda a Národopisný soubor Kohoutek srdečně zvou.
Chrudim, Pardubický kraj

Salvátorská pouť v Chrudimi 2024

Chrudimská pouť v letošním roce proběhne v termínu od pátku 9. srpna do neděle 11. srpna 2024.
Chrudim, Pardubický kraj

Dotek starých časů v Hrochově Týnci

Starožitné kočárky, panenky, hračky, ale i předměty denní potřeby v pánském salonu, s mechanickými gramofony, hracími skříňkami, měchovými fotoaparáty nabízejí historické prostory zámku v Hrochově Týnci na Chrudimsku.
Hrochův Týnec, Pardubický kraj

Hasičské muzeum Kočí

Naše hasičské muzeum ocení nejen nadšenci hasičské techniky. Najdete zde i rozsáhlé sbírky historických a současných hasičských artefaktů jako jsou helmy, sekery, hadice, uniformy a další. Je vhodné pro děti i pro dospělé. Najdete nás uprostřed malebné obce Kočí, u hlavní silnice I/17 .
Kočí, Pardubický kraj

Kostel sv. Bartoloměje v Kočí

Jedinečný dřevěný gotický kostel z konce 14.století vás upoutá renesančními a barokními nástěnnými malbami a dřevěným stropem. Součástí areálu kostela je i šindelem krytá dřevěná zvonice a unikátní dřevěný krytý most.
Chrudim, Pardubický kraj

Muzeum života na vesnici v Rosicích

Trvalá expozice v budově bývalé cihelny návštěvníkům přibližuje život na vesnici v dobách dávno minulých.
Rosice, Pardubický kraj

Zámek Chroustovice

Rokokový zámek Chroustovice slouží v současné době Odbornému učilišti. I přesto je zámek přístupný, je zde možné uspořádat společenskou akci s rautem nebo si pronajmout tenisové kurty.
Chroustovice, Pardubický kraj

Městské muzeum Chrast – výstavy a poučení v někdejší rezidenci královéhradeckých biskupů

Stálé expozice obsahují geologii a paleontologii, archeologii a historii zámku a podlažického kláštera, zajímavostí je model KODEXU GIGAS, jehož originál je uložen ve Švédsku.
Chrast, Pardubický kraj

Zámek Chrast u Chrudimi – sídlo městského muzea

Původně renesančně stavěný mezi lety 1579 a 1605 Albrechtem Slavatou z Chlumu a po něm Markétou Berkovou, rozenou Trčkovou, od roku 1664 letní rezidence královéhradeckých biskupů, přestavěný a doplněný dalšími barokními křídly v letech 1721 – 1731 a kolem roku 1742.
Chrast, Pardubický kraj

Habříkova naučná stezka poznání v Chrudimi

Na Habříkově stezce poznání a přátelství se setkáte s 13 interaktivními prvky o přírodě. Start najdete v sídlišti na Větrníku. Cestou našlapete 5-7 km.
Chrudim, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Epifany patisserie

Jana Novotná jen potřebovala místo, kde by mohla péct své nekompromisní dorty na zakázku. A koupila stánek v Zaječicích na Chrudimsku, v němž se dříve točila zmrzlina. A tak ji začala dělat taky.
Zaječice, Pardubický kraj

Penzion a restaurace U zámku ve Slatiňanech

Penzion a restaurace U zámku leží na hlavní ulici T.G.Masaryka při vjezdu do Slatiňan od Chrudimi. V sousedství se nachází zámek, zámecký park, hřebčín a cyklostezky.
Slatiňany, Pardubický kraj

Motorest Bonet ve Slatiňanech

Motorest Bonet nabízí ubytování ve Slatiňanech v moderním penzionu. Součástí areálu je i restaurace s několika sály, která nabízí kvalitní polední menu, výrobu a rozvoz pizzy, prostory pro svatby, školení, přednáškové a předváděcí akce včetně jejich zajištění.
Slatiňany, Pardubický kraj

Chrudimský pivovar Filištín

Chrudimský pivovar Filištín najdete ve Filištínské ulici v centru tohoto krásného města. Hned vedle skvělých podniků rodiny Paluků. Ať už je naraženo na čepu cokoliv z portfolia, může to být Světlý, Černý nebo Vídeňský ležák, ale také něco ze série svrchňáků, bude to super.
Chrudim, Pardubický kraj

Apartmány U Paluků v Chrudimi

Dům s číslem 22 se nachází naproti naší restauraci a skrývá čtyři útulné apartmány, dva jednopokojové a dva dvoupokojové (s terasou) – samozřejmě s možností přistýlky. Pokoje máme vystrojené dle různé tématiky a je jen na vás, který si vyberete. Těšit se můžete i na bohatou snídani.
Chrudim, Pardubický kraj

U Paluků

Zveme vás jménem rodiny Palukových do jejich restaurace U Paluků ve Filištínské ulici v malebném centru Chrudimi.
Chrudim, Pardubický kraj

Penzion Markéta v Chrudimi

Kvalitně rekonstruovaný objekt, ve kterém bylo vybudováno ubytovací zařízení hotelového typu, které dokáže uspokojit všechny kategorie cestující veřejnosti.
Chrudim, Pardubický kraj

Penzion a PoloCafé U lávky v Chrudimi

Chcete se ubytovat kousek od historického centra Chrudimi a přitom mít téměř pod okny Chrudimku? Vyzkoušejte příjemné, klidné a kvalitní ubytování vhodné pro rodinnou rekreaci i pracovní pobyty.
Chrudim, Pardubický kraj