Úvod > Kalendář akcí > Komentovaná procházka Starým městem s návštěvou Štencova domu
Historické a vojenské akce

Komentovaná procházka Starým městem s návštěvou Štencova domu

Komentovaná procházka Starým městem, během které se podíváme do bývalé tiskárny, kde po rekonstrukci našlo své útočiště coworkingové centrum Opero. Dále navštívíme lobby hotelu Josef a zahrady Anežského kláštera.
Procházka začíná na Staroměstském náměstí u Mariánského sloupu. Historický vývoj náměstí a několik polozapomenutých zajímavostí. Víte, kde býval Paulánský klášter?

Projdeme se Pařížskou ulicí k evangelickému kostelu sv. Salvátora. V Salvátorské ulici nahlédneme do útrob architektonicky zajímavého Štencova domu, kde dnes sídlí coworkingové centrum Opero

Dále si prohlédneme gotický tympanon Týnského chrámu, projdeme okolo renesančního paláce Granovských k baroknímu domu U božího oka ke kostelu sv. Jakuba.

Procházka pokračuje na Náměstí republiky. Zde se dozvíme něco o starobylém opevnění Starého města, stavební historii Prašné brány nebo Obecního domu. Víte, jak plánovali zdejší prostor proměnit nacisté? 


Dále se projdeme Rybnou ulicí okolo Hotelu Josef. Nahlédneme do lobby, které upravila známá architektka Eva Jiřičná? Odsud je to již jen pár kroků k areálu kláštera sv. Anežky. Projdeme se zahradami areálu a dozvíme se zajímavosti o stavebním vývoji kláštera. 

S přibývající tmou budeme kráčet místy, kterým se říkalo Na Františku. Kdysi semeniště chudoby a zločinu, jak je poznal Géza Včelička, který stihl být trampem a komunistou v jedné osobě. Okolo kláštera milosrdných a kostela Šimona a Judy. Haštalskou čtvrtí a Stínadly. Víte, kde je údajně nejmenší dům v Praze? 

Nakonec se vrátíme na Staroměstské náměstí.  Jeden drink pivo, víno, limo v kavárně Anežka je v cenně vstupného.

Sraz u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí.