Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Komentovaná procházka – Starým městem s návštěvou Štencova domu
OPERO
Historické a vojenské akce

Komentovaná procházka – Starým městem s návštěvou Štencova domu

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Komentovaná procházka Starým městem, během které se podíváme do bývalé tiskárny, kde po rekonstrukci našlo své útočiště coworkingové centrum Opero. Dále navštívíme lobby hotelu Josef a okolí Anežského kláštera.
Procházka začíná na Staroměstském náměstí u Mariánského sloupu. Historický vývoj náměstí a několik polozapomenutých zajímavostí. Víte, kde býval Paulánský klášter?

Projdeme se Pařížskou ulicí k evangelickému kostelu sv. Salvátora. V Salvátorské ulici nahlédneme do útrob architektonicky zajímavého Štencova domu, kde dnes sídlí coworkingové centrum Opero

Dále si prohlédneme gotický tympanon Týnského chrámu, projdeme okolo renesančního paláce Granovských k baroknímu domu U božího oka ke kostelu sv. Jakuba.

Procházka pokračuje na Náměstí republiky. Zde se dozvíme něco o starobylém opevnění Starého města, stavební historii Prašné brány nebo Obecního domu. Víte, jak plánovali zdejší prostor proměnit nacisté? 

Dále se projdeme Rybnou ulicí okolo Hotelu Josef. Nahlédneme do lobby, které upravila známá architektka Eva Jiřičná? Odsud je to již jen pár kroků k areálu kláštera sv. Anežky. Projdeme se okolím areálu a dozvíme se zajímavosti o stavebním vývoji kláštera. 

S přibývající tmou budeme kráčet místy, kterým se říkalo Na Františku. Kdysi semeniště chudoby a zločinu, jak je poznal Géza Včelička, který stihl být trampem a komunistou v jedné osobě. Okolo kláštera milosrdných a kostela Šimona a Judy. Haštalskou čtvrtí a Stínadly. Víte, kde je údajně nejmenší dům v Praze? 

Nakonec se vrátíme na Staroměstské náměstí.  Jeden drink pivo, víno, limo v kavárně Anežka je v cenně vstupného.

Sraz u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí.
 

Zažij Prahu – Kongresové centrum Praha

Architektonické a umělecké skvosty v prostorách KCP.
Praha, Praha

Zažij Prahu – Za mural artem ulicemi Holešovic

Objevte s námi současné umění v Holešovicích.
Praha, Praha

Za apoštoly na Staroměstskou radnici

Zábava pro celou rodinu!
Praha, Praha

Zažij Prahu – Cestování v čase pražským metrem

Fascinuje nejen děti, ale i dospělé. Jedni jím proběhnou, druzí si jízdu pražským metrem užívají.
Praha, Praha

Mikulášská procházka s nadílkou ve Staroměstské radnici

Jestli jste byli celý rok hodní, klidně přijďte...
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Wellness a Jacuzzi Emblem Prague Hotel

Krásně střešní wellness (sauna, pára, relax zóna) s terasou a vířivkou.
Praha 1, Praha

Privátní wellness v hotelu Emblem

Privátní wellness v samém centru Prahy na střeše hotelu 5* hotelu Emblem. Ten pravý odpočinek v naprostém soukromí a bezpečí .
Praha, Praha

The M Spa na Starém Městě v Praze

M Spa nabízí svým hostům relaxaci v prvotřídních luxusních lázních v jednom z nejlepších hotelů v Praze. Hotel Emblem nedává M Spa jen jejich jméno, ale také těmto úžasným lázním poskytuje skvělé a luxusní zázemí a jedinečný styl.
Praha 1, Praha

NTF Bohemian Muse – probuďte svou bohémskou duši na pražských věžích

Láká vás soukromá návštěva Petřínské rozhledny při východu slunce? Získejte přístup k nabídce výjimečných zážitků, díky kterým si Prahu vychutnáte v modu slow a podpořte tím péči o historické památky.
Praha 1, Praha

Prague Visitor Pass

Ušetřete čas, starosti a hlavně peníze! Na cestě za více než 60 zážitky využijte vstupy zdarma nebo výhodné slevy. Součástí je komfort neomezeného cestování metrem, tramvají, lanovou dráhou, přívozy a městskými autobusy, včetně cesty na letiště a zpět!
Praha 1, Praha

Individuální vycházky Prahou s privátním průvodcem

Nechte se okouzlit Prahou a poznejte hlavní město s oficiálními průvodci Prahy.
Praha 1, Praha

Nová radnice na Mariánském náměstí – Magistrát hl. města Prahy

Dominantní budovou celého Mariánského náměstí je Nová radnice, sídlo Magistrátu hl. města Prahy, od roku 1945 působiště primátora a úřadů, které sem byly přestěhovány po zničení hlavního křídla Staroměstské radnice v květnu 1945.
Praha 1, Praha

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace George Prima Steak

George Prime Steak, ztělesnění amerického stylu steakhousu, se nachází v srdci pražského Starého Města. Posláním restaurace je vždy podávat perfektní steak.
Praha 1, Praha

Emblem Hotel – luxus na kraji Staroměstského náměstí

Pětihvězdičkový Emblem Hotel stojí v centru Prahy, 300 metrů od Staroměstského náměstí. Nabízí střešní terasu s panoramatickým výhledem na centrum Prahy.
Praha 1, Praha

Brasilská restaurace Brasileiro Praha U Zelené žáby

Originální brazilské churrasco-rodizio rodiny Ambiente v centru Prahy. Dát si zde můžete grilované jihoamerické hovězí maso, dobroty ze salátového baru, caipirinhu či brazilské dezerty. Vše funguje na principu "sněz, co můžeš".
Praha 1, Praha

Hotel Rott – ubytování v srdci Prahy

Hotel Rott leží v samém srdci Starého Města pražského, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, historického jádra Prahy. Všechny nejdůležitější památky a pamětihodnosti Prahy jsou v docházkové vzdálenosti od hotelu.
Praha 1, Praha

Whisky Restaurant, Bar & Museum

Whiskey Restaurant, Bar & Museum je velkolepým místem kombinujícím restauraci, bar a jednu z nejširších kolekcí whisk(e)y na světě. Naleznete nás přímo v historickém centru města vedle Staroměstského náměstí v rozlehlých podzemních prostorách na rohu Kaprovy a Maiselovy ulice.
Praha 1, Praha

Restaurace Terasa U Prince v Praze

Terasa se nachází na střeše přímo na Staroměstském náměstí. Poskytuje jedinečný výhled na pražské pamětihodnosti. Střešní terasa rodinného hotelu U Prince byla zvolena několika průvodci a magazíny mezi nejpůsobivější střešní restaurace světa.
Praha 1, Praha

Black Angel’s Bar Praha – jeden z nejlepších barů na světě

Black Angel’s Bar je postaven ve stylu prohibičních podniků 30. let typu tzv. „public house“, kde se lidé všech společenských vrstev potkávali se svými známými a přáteli. Patří mezi desítku nejlepších barů na světě.
Praha 1, Praha

Restaurant – Cafe U Týna

Tradiční rodinná restaurace Restaurant – Cafe U Týna se nachází v klidné části Staroměstského náměstí. Posezení v samém srdci dějin společně s naší výbornou kuchyní a opravdovým, tradičně vařeným, českým pivem z Rakovníka podtrhne zážitek z návštěvy Prahy.
Praha 1, Praha