Úvod > Kalendář akcí > Koloběžka den 2021
Sportovní akce

Koloběžka den 2021

  • 5. září 2021 10:00 - 18:00
Již pátý ročník sportovně – charitativní akce Koloběžka DEN se bude konat v neděli 5. září v Praze na Ladronce. Uplynulé ročníky měly skvělý ohlas a my pevně doufáme, že i ten pátý nadchne jak profesionální, tak rekreační závodníky. S námi totiž může závodit každý.
Akce se koná po celou neděli od 10 do 17 hodin pod záštitou Českého svazu koloběhu a starosty Prahy 6 – Ondřeje Koláře. Koloběžka DEN pořádá Nadace Jedličkova ústavu a celý výtěžek z akce věnuje v plné výši na podporu dětí a mládeže s handicapem.

Nemáte koloběžku? Nevadí!
 
Na místě bude připraven YEDOO tým se svojí půjčovnou koloběžek, která bude včetně servisu po celý den zdarma. Připravené máme trasy různých obtížností pro děti od 4 do 14 let a závodníci od 15 let si pak mohou vybrat mezi kategorií HOBBY na 5000 m a PROFI na 10 000 m, který bude také 3. kolem Českého koloběžkového poháru. Všechny trasy vedou po krásných cyklostezkách parku Ladronka, takže o kvalitní zážitek z jízdy nebude nouze. Mapy jednotlivých tras si můžete prohlédnout na webu.
 
Doprovodný program pro všechny věkové kategorie

Pro děti budeme mít připravený skákací hrad a když zrovna nebudete závodit, budete mít možnost zhlédnout ukázku výcviku služebních psů Armády ČR nebo zkusit štěstí v tombole, děti čeká divadelní představení spojené s výukou pvní pomoci – "První pomoc s Markem". Hlavní cena závodu, osobní vůz dle vlastního výběru s plnou nádrží na celý víkend, bude vylosována na místě ze všech dospělých účastníků.
 
Co si zkusit závod i z jiné perspektivy? A co třeba na vozíku?

Protože celou akci pořádá Nadace Jedličkova ústavu, která pomáhá dětem a mladým lidem s handicapem, budou mít účastníci akce možnost vyzkoušet si jízdu na handbiku a také jsme připravili závody na invalidních vozících. Chcete si zkusit být vozíčkářem či asistentem? Utvořte dvojici a v průběhu závodu si obě role vyzkoušíte.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021