!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Kolo pro život - Praha Karlštejn Tour
Sportovní akce

Kolo pro život - Praha Karlštejn Tour

Kdy 1. květen 2021 9:00 - 18:00
Kolo pro život je největší seriál závodů horských kol určený pro širokou veřejnost včetně dětských závodů a bohatý celodenní doprovodný program zdarma.
Otvírák letošní sezony v upraveném formátu. Možnost si individuálně projet tratě B, C (250 Kč) i Family jízda pro rodiny a děti (100 Kč). Registrace možná POUZE ONLINE do neděle 25.dubna. Účastnické balíčky obdržíte bezkontaktně až domů.

Podoba tratí
Pro dospělé budou připraveny a vyznačeny trasy B a C. Z důvodu bezpečnosti vzniknou na trati označené měřené úseky. Pozor! Pojede se za plného silničního provozu a s tím souvisí i dodržování pravidel nejen na silnicích, ale i polních a lesních cestách. Přejezdy silnic i místní komunikace nejsou zabezpečeny jako při standardním závodě. Nebudeme ovšem chybět na důležitých místech, poznáš nás podle KPŽ oblečení. 

Pro rodiny a děti je připravena Trasa D – Family jízda. 

Účastníkům bude v týdnu před konáním akce elektronicky zaslána aktuální mapka tras. 

Pomůžeme zabezpečit hladký průběh v prostoru startu, cíle i na trati. Budeme po ruce pro všechny případy. 

Měření času, startovní a cílová procedura
Účastníci se vydávají na trať individuálně. Pro měření času je nutné mít nasazené účastnické číslo, které obdržíš poštou po zakoupení příspěvku. Poté stačí projet startovní bránou.  Cíl se uzavírá v sobotu v 18:00. Do tohoto času je nutné projet cílem. To platí pro všechny trasy.

Zázemí závodu se nachází v Dobřichovicích jen necelou hodinu jízdy od Prahy. Jeď na Městský  okruh/Strakonická. V Jílovišti se vydej po silnici 4 směrem Všenory/Jíloviště a dojedeš až do Dobřichovic. Následně uvidíš šipky, které tě dovedou až na parkoviště závodu.

Snad každý, kdo je z Prahy a blízkého okolí a jezdí na horském kole, Karlštejn Tour zná nebo se už dokonce zúčastnil některého z jejích minulých ročníků. Krásná trasa a skvělé služby seriálu v blízkosti české metropole lákají každý rok znovu a znovu cyklisty nejrůznějších výkonnostních kategorií do sedla, o nesmírné popularitě této bikerské akce svědčí také narůstající číslo aktivních účastníků z celé republiky, které v posledních dvou letech překonalo počet 2000 cyklistů.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 4. 2021

Aktivity v okolí

Studio Mandala Dobřichovice

Studio Mandala Dobřichovice

Dobřichovice, Střední Čechy
Zámek Dobřichovice

Zámek Dobřichovice

Dobřichovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Restaurace Zámecký had v Dobřichovicích

Dobřichovice, Střední Čechy
Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Lety, Střední Čechy
Minipivovar Bobr v Zadní Třebani

Minipivovar Bobr v Zadní Třebani

Zadní Třebaň, Střední Čechy