Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Knihy se těžko vystavují VII: Václav Sivko
Knihy se těžko vystavují VII: Václav Sivko
Výstavy

Knihy se těžko vystavují VII: Václav Sivko

V rámci výstav OLD´S COOL v Praze se představí již po sedmé výstavní cyklus Knihy se těžko vystavují, připravené ve spolupráci s Archivem výtvarného umění kurátorem Martinem Hůlou.
Těžiště díla Václava Sivka (1923-1974) spočívá zejména v kresbě, volné grafice a ilustraci.

Výraznou, byť často přehlíženou, stopu zanechal v šedesátých letech v oblasti knižní grafiky jako výtvarný redaktor nakladatelství Mladá fronta a Albatros, a jako autor ilustrací celé řady časopisů. Celkem ilustroval, vyzdobil a graficky upravil více než 500 knih.

Výstavní cyklus Knihy se těžko vystavují, který se věnuje významným českým poválečným knižním výtvarníkům a grafikům, pořádá Elpida, o. p. s. ve spolupráci Archivem výtvarnéhoumění.

Kurátor: Martin Hůla.

Provozovatel

Národní knihovna ČR

Klementinum 190
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 731 850 935
Email:
diviskovab@gmail.com
GPS:
50,086615 14,415983
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Pomozte nám ozdobit Klementinum

Jste připraveni na Vánoce? Přidejte se k nám a pomozte nám vyzdobit Klementinum! Tvořivá dílna je vhodná i pro rodiny s dětmi.
Praha 1, Praha

Pomozte nám ozdobit Klementinum

Jste připraveni na Vánoce? Přidejte se k nám a pomozte nám vyzdobit Klementinum! Tvořivá dílna je vhodná i pro rodiny s dětmi.
Praha 1, Praha

Vánoční jarmark a knižní bazar

Srdečně vás zveme do Klementina na tradiční vánoční jarmark a zimní knižní bazar, který se koná na hlavním nádvoří Klementina. Nabídneme vám nejen vánoční dekorace, ale i komentované prohlídky Křižovnických chodeb a Zrcadlové kaple. K vánoční atmosféře přispěje koncert dětského sboru Prážata.
Praha 1, Praha

Věda fotogenická

Výstava představí výběr nejzajímavějších fotografií posledních ročníků soutěže Věda fotogenická. Soutěž se koná každoročně od roku 2014 a je určena pro zaměstnance Akademie věd ČR a jejích pracovišť.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Národní knihovna České republiky

V areálu Klementina sídlí Národní knihovna ČR. Rozsahem svých fondů je NK ČR největší a zároveň jednou z nejstarších veřejných knihoven v České republice, řadí se mezi nejvýznamnější evropské i světové knihovny.
Praha 1, Praha

Originální thajské masáže Thajský ráj v centru Prahy

Připravili jsme pro vás příjemné a tradiční prostředí Thajska, kde se vám budou věnovat školené masérky. Náš personál jsou studované a učené masérky převážně ze světoznámé chrámové škole Wat Pho, které vám dopřejí maximálního požitku.
Praha 1, Praha

Praguekabinet – art & design

V praguekabinet tvoží design, starožitnosti a umění jedinečnou souhru.
Praha 1, Praha

Klementinum Praha – druhý největší komplex v metropoli

Monumentální stavební komplex Klementina, po Pražském hradě druhý největší komplex v Praze, byl vždy živým centrem vzdělanosti a kultury. V areálu sídlí již přes dvě stě let Národní knihovna. Jsou zde uloženy nejcennější rukopisy a všechny knihy, vydané od roku 1807 na území Čech.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Dům U Zlatého hada

Nárožní dům U zlatého hada vznikl na dvou středověkých stavebních parcelách spojených v roce 1419. Z doložených historických spisů zde býval proslulý šenk. Domovní znamení dům obdržel až v 18. století, kdy v něm byla lékárna.
Praha 1, Praha

Hotel Clementin – nejužší pražský hotel

Romantický hotel Clementin Old Town se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Kuriozitou domu je jeho šířka, pouhých 3,28 m, což z něj činí druhý nejužší dochovaný dům v Praze a zcela jistě nejužší hotel v Praze.
Praha 1, Praha

Autentista

Bar v samém srdci Starého města. Nabízí ta nejosobitější naturální vína starého kontinentu a jedinečnou selekci champagne.
Praha, Praha

Pivnice U Zlatého Tygra na Starém Městě pražském

Pivnice U Zlatého Tygra to je tradiční plzeňská pivnice s neopakovatelnou atmosférou a koloritem v srdci staré Prahy. Inspiraci zde u plzeňského piva hledali mnozí, včetně autora české hymny Josefa Kajetána Tyla či Bohumila Hrabala.
Praha 1, Praha