Úvod > Kalendář akcí > Knihex 2016
Festivaly

Knihex 2016

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné letní atmosféře venku u řeky. Knihex, to jsou knihy kvalitních menších nakladatelství, které představují samotní nakladatelé, již živě konverzují se svými čtenáři.
Po pěti letních ročnících, které se konaly na Náplavce, jsme se rozhodli posunout se dál po proudu Vltavy a ukotvit všechny knihexové aktivity na Praze 7.

Kromě stánků zhruba 60 nakladatelů najdete na Knihexu i doprovodný program, vedle klasických dílen (např. knihvazačské nebo filmové), autorských čtení nebo třeba dětského představení spolupracujeme letos na programu i s Asociací spisovatelů, která se postará o odpolední debatní blok.

V rámci doprovodného programu Knihex  nabídne např. od 10 hodin divadelní představení pro děti Kvak a Žbluňk jsou kamarádi (Divadlo Pro malý), knihvazačskou nebo animační dílnu, autorská čtení a křty a další. Od 16 do 20 hodin bude uvnitř Vily probíhat literárně-hudební program Fašismus? ptá se literatura, která připravila Asociace spisovatelů a literární obtýdeník Tvar. Jeho smyslem je upozornit na nebezpečí rostoucího extremismu a nasvítit ho z perspektivy literatury a umění.