Klusymfonie
Hudební a divadelní akce

Klusymfonie

Koncert Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie Ostrava přeložený vzhledem k situaci s COVID-19 se odehraje ve středu 16. 11. 2022 v 19:30 v Enteria aréně v Pardubicích.
KLUSYMFONIE míří v listopadu do Pardubic
Koncert Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie Ostrava přeložený vzhledem k situaci s COVID-19 se odehraje ve středu 16. 11. 2022 v 19:30 v Enteria aréně v Pardubicích.

Pro návštěvníky je připraven jedinečný projekt, který vznikl propojením zdánlivě odlišných žánrů. Zároveň interpreti část výtěžku věnují nadaci “Rebečina křídla”.

Spolupráce Tomáše Kluse a jeho kapely “Cílové skupiny” s Janáčkovou filharmonii Ostrava začala již v roce 2018. Společně vystoupili v ostravském Gongu, a poté co se setkali s vynikající reakcí publika, přišla myšlenka na pokračování velmi úspěšně započaté spolupráce. Díky tomu bylo natočeno společné album “Klusymfonie” s písněmi Tomáše Kluse, v aranžích pro symfonický orchestr a zároveň tento hudební skvost vyrazil na tour. Na konci roku 2019 s tímto projektem navštívili Ostravu, Brno, Bratislavu, Prahu.    

Autorem nevšedních aranží písní na albu Klusymfonie, včetně dosud nikdy nehraných úprav novinek z alba SPOLU, je člen Cílové skupiny, skladatel a baskytarista Jan Lstibůrek. Postaral se také o aranže na první společný koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava a tehdy poznamenal: „Absolutní volnost, kterou jsem pro tvorbu symfonických aranží od Tomáše dostal, je skvělá a zároveň zavazující. Snažili jsme se na skladby podívat novou optikou. Ne jenom připsat další nástroje, ale většinu písní nově vystavět tak, jako kdyby přímo pro setkání Cílové skupiny s Janáčkovou filharmonií vznikala.”

Diváci v pardubické enteria aréně se mohou těšit na nevšední kulturní zážitek, který je připraven pro každého, kdo si rád poslechne něco zajímavého, netradičního a překvapivého.
 

Provozovatel

enteria arena Pardubice

Sukova třída 1735
500 02 Pardubice
Tel.:
+420 704 288 338
Email:
svetlana@swen-rek...
GPS:
50,034464 15,776465
 
Region:
Pardubický kraj
Oblast:
Pardubicko
Město:
Pardubice
Tipy na výlet:
Pardubice a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Advent na Zelené bráně

Užijte si nezapomenutelné pohledy z vyhlídky Zelené brány. Potěšíme romantiky, dobrodruhy i bohémy nebo milovníky fotografování a Vánoc.
Pardubice, Pardubický kraj

Advent s vůní perníku v Pardubicích

Kavárny v Pardubicích nabízejí typickou pochoutku v mnoha variantách – nezaměnitelná vůně tohoto lahodného pečiva se letos bude linout od perníkářů, cukrářů, pekařů i kavárníků, kteří lákají na rumové perníčky, žitný perník, perníkový cheescake i jiné zákusky.
Pardubice, Pardubický kraj

Vánoční koncert

Skvělý soubor IL BOHEMO vystoupí letos v novém složení a s novým vánočním repertoárem v neděli 4.12.2022 od půl jedenácté dopoledne v Aule Univerzity Pardubice.
Pardubice, Pardubický kraj

Flermarket Pardubice

Šikovné ruce ze všech koutů na jednom místě! 80 rukodělných tvůrců na jednom místě.
Pardubice, Pardubický kraj

Východočeské divadlo Pardubice

Městské divadlo Pardubice je secesní divadlo, postavené v letech 1907–1909 v Pardubicích. Je největší divadelní scénou ve městě a zároveň domovskou scénou souboru Východočeského divadla Pardubice.
Pardubice, Pardubický kraj

Machoňova pasáž v Pardubicích

Machoňova pasáž byla postavena za první republiky v letech 1924 – 1925. Pasáž spojuje třídu Míru s Karlovinou a podle původního plánu na ni měla navázat tržnice s další pasáží. V roce 2013 prošla zásadní rekonstrukcí.
Pardubice, Pardubický kraj

Institut Paměti národa v Pardubicích

Výstava plná moderních technologií a skutečných příběhů, která vás vtáhne do minulosti. Unikátní expozice na pomezí hry – filmu – rozšířené reality vypráví skutečné příběhy pamětníků.
Pardubice, Pardubický kraj

Evropská stezka hradů a zámků

Evropská stezka hradů a zámků se zaměřuje na milovníky oblíbeného kulturního turismu, kterým nabízí putovnání po památkách v česko-polském pohraničí. Na české straně je zapojeno 25 památkových objektů z východních Čech, na území Polska pak 16 hradů a zámků.
Pardubice, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Nanukárna Mňam Kunětické zmrzky s dílnou

Stálé stanoviště oblíbené Mňam Kunětické zmrzky najdete na Smilově ulici v Pardubicích.
Pardubice, Pardubický kraj

Baloon Café – rodinná internetová kavárna v Pardubicích

Baloon café – to je rodinná internetová kavárna s dětským hřištěm v centru Pardubic. Přijďte se sem pobavit a zažít nezapomenutelné chvíle s vaší rodinou či přáteli.
Pardubice, Pardubický kraj

Designové apartmány Rezidence Mandragora Pardubice

Ve všech apartmánech a pokojích jsou použity výrobky světoznámých společností. Zaručují nejenom kvalitní zpracování, ale také příjemný designový vzhled. Postele jsou z masivních kusů dřeva, velice pevné, většinou s nebesy.
Pardubice, Pardubický kraj

Kafe, víno, kokino

Malá, tak trochu zašitá, kavárna v centru Pardubic.
Pardubice, Pardubický kraj