!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Klobáskofest 2020 - zrušeno
Klobáskofest 2020 - zrušeno
"> "> "> "> "> ">
26.9.
+ Přidat foto
Gastronomické akce

Klobáskofest 2020 - zrušeno

Kdy 26. září 2020 10:00 - 17:00
Akce byla zrušena.

Už osmý ročník Klobáskofestu se uskuteční v pivovaru Velké Popovice 26. září od 10 do 17 hodin. Přijďte ochutnat klobásky od českých řezníků a uzenářů a užijte si bohatý doprovodný program.

Během sobotního odpoledne nezapomeňte vyrazit za poznáním historie pivovaru Velké Popovice. Prohlídky se konají od 10 do 16 hodin každou půlhodinu. Trasa bude zpestřena o ochutnávku soutěžních klobásek na historické varně a těšit se můžete na degustaci velkopopovického piva. Navíc se dozvíte, jak správně o pivo pečovat a seznámíme vás se styly čepování. Nebude chybět ani maskot pivovaru – kozel Olda. Vstupenky na prohlídku pivovaru doporučujeme zakoupit předem online na webu.

Celý den zpříjemní hudební doprovod kapel Strunovrat, ŠVEJK-trio a Flašinetář, dále ukázky tradičních řemesel, jako je kovářství, keramika či košíkářství a hlavně poctivé čepované pivo Velkopopovický Kozel.

Navštivte i Kozlí obchod, kde můžete zakoupit drobné suvenýry, oblečení s kozlí tématikou nebo čerstvě stočené pivo Velkopopovický Kozel Černý nebo Mistrův ležák v jednolitrových patentních lahvích. Navíc si můžete nechat na zakoupené pivní sklenice vygravírovat jméno či věnování.

TIP: Do pivovaru pojede v sobotu speciální vlak ze zastávky Praha hlavní nádraží v 10:20 hodin. Do Velkých Popovic přijede kolem půl dvanácté a během dne bude pendlovat mezi zastávkami Strančice-Popovice. Zpět do Prahy vláček vyjede v 16:30 hodin.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 9. 2020

Aktivity v okolí

Kozlova škola čepování

Kozlova škola čepování

Velké Popovice, Střední Čechy
Kozlí výprava do pivovaru

Kozlí výprava do pivovaru

Velké Popovice, Střední Čechy
Dětský ráj na zámku Berchtold

Dětský ráj na zámku Berchtold

Kunice, Střední Čechy