!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Klavírní festival Rudolfa Firkušného - online
Festivaly

Klavírní festival Rudolfa Firkušného - online

Kdy 1. listopad 2020 – 12. prosinec 2020
Osmý ročník Klavírního festivalu Rudolfa Firkušného se uskuteční v alternativní podobě.
Aktuálně platná opatření neumožňují realizovat první čtyři festivalové koncerty s diváky přítomnými v sále, skvělé pianisty proto zprostředkují on-line přenosy, které budou moci diváci bezplatně sledovat na webových stránkách www.firkusny.cz.

Koncerty mezi 1. a 7. listopadem se uskuteční v původně ohlášených termínech. Festival zahájí recitál Francesca Piemontesiho. Z důvodu celosvětové pandemie koronaviru byl americký klavírista Richard Goode nucen zrušit své evropské turné. Do Prahy nebude moci přicestovat ani Igor Levit, který se měl českému publiku představit vůbec poprvé. Festivalu se ovšem podařilo operativně zajistit účast Julianny Avdějevy, která se pražskojarnímu publiku poprvé představila v roce 2011, bezprostředně po senzačním vítězství na Chopinově soutěži ve Varšavě. 3. listopadu přijede do Prahy a její vystoupení bude přenášeno jako on-line stream. Avdějeva uvede svůj kmenový repertoár, tedy hudbu Fryderyka Chopina a Sergeje Prokofjeva. V aktualizovaném programu se festival rozhodl vsadit i na jméno mladého českého pianisty Marka Kozáka, který patří k nejtalentovanějším českým klavíristům své generace. Čtveřici listopadových koncertů festivalu uzavře klavíristka Slávka Vernerová, jejíž recitál se přesunul na 7. listopadu, program zůstává zachován. 12. prosince by měl letošní festival uzavřít legendární Daniel Barenboim. Pokud již epidemiologická situace dovolí, stane se tak již řed obecenstvem ve Dvořákově síni Rudolfina. Zasvěceným průvodcem přímých přenosů bude klavírista Ivo Kahánek. Diváci se tak mohou těšit na zajímavé rozhovory s vystupujícími umělci i nahlédnutí za oponu pianistického umění.

Zakoupené vstupenky budou refundovány v plné výši. Informace o programu a další podrobnosti naleznou (nejen) držitelé vstupenek na webových stránkách festivalu.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 10. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel William

Hotel William

Praha 1, Praha
Luka Lu

Luka Lu

Praha 1, Praha
Restaurace Noi

Restaurace Noi

Praha 1, Praha