ÚvodKalendář akcíFestivalyKlášter Sázava – festiválek Květinový den 2024
Festivaly

Klášter Sázava – festiválek Květinový den 2024

Tradiční Květinový den v klášteře Sázava se uskuteční 11. 8. 2024.

Již tradičně pro vás mistryně republiky ve floristice ing. Klára Franc Vavříková, spolek středočeských řemeslníků FAKT-UM a Klášter Sázava ve spolupráci s Městem Sázava, místními podporovateli, dárci a dobrovolníky

zvou na oblíbený festiválek Květinový den 2024 - téma roku: Zázraky svatého Prokopa

Pestrý celodenní program od 10 hodin do 16:00 hodin v některých exteriérech  i v interiérech Sázavského kláštera  plný pohody, zábavy i poučení pro malé i velké. V tento den budou po celou návštěvní dobu volně otevřeny i expozice Sázavského kláštera pro individuální bádání a prohlídky – jednotná cena pro dospělé, seniory 65+ a mládež 18 – 24 let 120 Kč/os. a děti 6 – 17 let 50 Kč/os. (děti do 6 let a průvodci držitelů karet ZTP/P zdarma) aneb Sváteční den otevřených dveří. Pro program v některých částech areálu (jarmark v dolní části nádvoří a vázání kytic  a divadélko pro děti v severní zahradě) je vstupné volné s možností dobrovolného příspěvku ve prospěch dalších programů v klášteře 

Program:

  • jarmark a ukázky práce středočeských řemeslníků zastřešených Spolkem FAKT-UM (dolní část nádvoří)
  • květinová výzdoba ing. Kláry Franc Vavříkové a jejích přátel v nejkrásnějších interiérech bývalé hlavní klášterní budovy (kapitulní síň, ambit s odkrývanými barokními malbami, refektář, opatská kaple)
  • prodejní výstava dětských obrázků na téma "Zázraky sv. Prokopa" - výtěžek bude plně věnován na pořízení některých pomůcek a nástrojů pro interaktivní programy dětí, mládeže a seniorů
  • pohádka pro děti (severní zahrada)
  • vázání kytiček pro maminky, babičky, tety pod vedením floristky Kláry a jejich přátel a žáků (severní zahrada)
  • samostatné prohlídky hlavní klášterní budovy pro jednotlivce i celé rodiny s vlastním pátráním či bádáním a tvořivá dílna (klášterní interiéry)
  • vyhlášení a odměnění vítězů dětské výtvarné soutěže na téma "Zázraky sv. Prokopa" 

 

Vstupné a benefice:

Program v exteriéru: vstup volný s možností dobrovolného příspěvku na obnovu nástěnných maleb a další kulturní počiny v Klášteře Sázava  (benefice na pomůcky a nástroje programů pro mládež a rodiny s dětmi)

Náplň a program v interiérech: jednotné vstupné 120 Kč/os. * děti do 6 let zdarma – bude sloužit k podpoře dalších kulturních akcí v Sázavském klášteře v roce 2024.

Květinové vazbičky a koupě dětských obrázků: dobrovolný příspěvek – veškerý výtěžek podpoří  obnovu a restaurování  zabílených nástěnných maleb v ambitu a kulturní a edukační aktivity pro mládež a rodiny s dětmi

Děkujeme velkému množství místních i mimomístních sponzorů a pomocníků za podporu

Upozornění: V den konání tohoto festiválku 11. srpna 2024 nebudou probíhat v interiérech kláštera komentované prohlídky, ale prohlídky jsou možné bez průvodce, případně s texty nebo s možností videoaudioprohlídky prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu (cena za stažení aplikace 180 Kč/os.)

Provozovatel

Klášter Sázava

Sázava 72
285 06 Sázava
WWW:
https://www.klast...
GPS:
49,877400 14,897000
 
Region:
Kraj Vysočina
Oblast:
Koruna Vysočiny
Obec:
Sázava
Tipy na výlet:
Sázava a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Výtvarná soutěž pro děti a mládež – Zázraky svatého Prokopa

Soutěž probíhá od 15. 2. do 1. 8. 2024.
Sázava, Středočeský kraj

Večerní koncert – Ondřej Smeykal a Dagmar Voňková

Srdečně zveme na ambientní dvojkoncert českého průkopníka hry na didgeridoo a zpěvačky.
Sázava, Kraj Vysočina

Klášter Sázava – koncert Obrazy české hudby

Srdečně vás zveme v sobotu 20. července od 19:00 do barokního refektáře sázavského kláštera na nevšední hudební zážitek. Na koncertní akordeon zahraje Jitka Baštová.
Sázava, Kraj Vysočina

Klášter Sázava – kreativní dílna Hrátky se sádrou

Sádra, prachobyčejný materiál, že? Pojďte vyzkoušet, co se s ní dá dělat.
Sázava, Kraj Vysočina

Klášter Sázava – Hradozámecká noc aneb odpoledne a večer u sv. Prokopa

Večerní a noční program.
Sázava, Kraj Vysočina

Klášter Sázava – koncert Musica Dolce Vita

Srdečně vás zveme v sobotu 19. října od 18:00 hod. do refektáře Kláštera Sázava na galakoncert k Roku české hudby při příležitosti 20. jubilejní sezóny dámského tria Musica Dolce Vita.
Sázava, Kraj Vysočina

Klášter Sázava – malování v plenéru s malířskou Školou vidění

Společné sázavské malování od od 6. do 13. 7. 2024.
Sázava, Kraj Vysočina

Český patron svatý Prokop – prohlídkový okruh v poutním areálu sv. Prokopa v Sázavském klášteře

Nový prohlídkový okruh: Český patron svatý Prokop – Seznámení s životem světce a zemského patrona.
Sázava, Středočeský kraj

Klášter Sázava – pouť za svatým Prokopem a jeho pokračovateli

Sázavský klášter úzce spojený s životem a dílem poustevníka a patrona české země svatého Prokopa patří k nejpozoruhodnějším poutním i historicky a umělecky místům v Čechách. Přijďte i Vy a okuste atmosféru a krásu místa .
Sázava, Středočeský kraj

Kavalier – designové i laboratorní sklo

Kavalierglass alias Simax ze Sázavy je předním evropským výrobcem laboratorního, technického a varného skla pro domácnost, který má již 180letou tradici ve výrobě borosilikátového skla.
Sázava, Středočeský kraj

Kulturní síň U Martina v Sázavě

Kulturní síň U Martina v budově bývalého barokně přestavěného kostela v Sázavě, slouží k pořádání kulturních akcí.
Sázava, Středočeský kraj

Čertova brázda – záhadné místo mezi Sázavou a Chotouní

Čertova či Prokopova brázda je jednou z největších záhad nejenom České republiky, ale také střední Evropy. Jedná se o linii dlouhou desítky kilometrů, která je zaříznutá do krajiny mezi Sázavou a Chotouní.
Sázava, Středočeský kraj

Naučná stezka Votočnice

Součástí čertovské stezky je pět informačních tabulí a dřevěná vyhlídková plošina, z níž je výhled téměř na celou lokalitu.
Sázava, Středočeský kraj

Sklářská huť František v Sázavě

Sklářská huť František se nachází v Sázavě v okrese Benešov. Od 13. dubna 2010 je areál kulturní památkou. Jedná se o hodnotnou stavbu industriálního dědictví, reprezentující fenomén sklářství ve středních Čechách 2. poloviny 19. století, s ojediněle zachovanými exepláři strojního zařízení.
Sázava, Středočeský kraj

Kaple sv. Prokopa a studánka Vosovka v Sázavě

Jen necelé 2 km jihozápadně od Sázavského kláštera příjemnou cestou, která sleduje tok řeky Sázavy najdete kapličku sv. Prokopa nad studánkou jménem Vosovka. Její jméno je prý odvozeno od osiky, které se daří v blízkosti vody.
Sázava, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hostinec Za Vodou v Sázavě

Hostinec Za Vodou v Sázavě nabízí výborná jídla české i mezinárodní kuchyně v příjemném prostředí. Restauraci s dlouhodobou tradicí a nabízenou kvalitou připravovaných pokrmů najdete v blízkosti řeky Sázavy s velmi dobrou dostupností z centra města.
Sázava, Středočeský kraj

Hotel Sázavský ostrov

Hotel Sázavský ostrov je součástí moderního a zároveň romantického rekreačního areálu na řece Sázavě. V areálu hotelu je vám k dispozici stylová restaurace Sázavská taverna, kde si můžete posedět u otevřeného ohniště.
Sázava, Středočeský kraj

Relaxačně-pobytový areál Sázavský ostrov

Nový relaxačně-pobytový areál Sázavský ostrov ve městě Sázava najdete v krásném přírodním prostředí Středního Posázaví. Hosté i návštěvníci ocení přímo v areálu nejen oblíbenou restauraci, množství sportovišť a atrakcí na volný čas, ale i další možnosti, jak strávit příjemný den či dovolenou.
Sázava, Středočeský kraj

Stromhouse – stromový domek v Posázaví

Přijeďte relaxovat do stromového domku Strom house v Posázaví a nabrat životní energii do náruče přírody a zažít nevšední romantiku v korunách stromů! Vychutnejte si večer nad hlavami pasoucích se srnek a za tajuplného houkání soví rodinky.
Vlkančice, Středočeský kraj

Glampingová Chata Hejlovka

Hejlovka je zážitková chata, která vyrostla u lesa nedaleko Sázavy a podle toho, co vše nabízí, by snadno mohla mít i pět hvězdiček.
Vlkančice, Středočeský kraj

Luxusní TeePee Spa u Pyskočel

Luxusně zařízené teepee s venkovními lázněmi – cedrovou saunou a vířivkou, se sluneční i vyhlídkovou terasou a grilem Taranis. To je galmping v Posázaví. Užijte si odpočinek v náručí přírody!
Vlkančice, Středočeský kraj

Tábořiště Na Břečkárně v Ratajích nad Sázavou

Klidné tábořiště v krásné krajině na břehu řeky Sázavy se nachází v těsné blízkosti železničního mostu tratí Kolín-Ledečko a Čerčany-Světlá nad Sázavou.
Rataje nad Sázavou, Středočeský kraj

Rekreační areál Lávka Chocerady

Rekreační areál Lávka Chocerady se nachází přímo u řeky Sázavy cca 35 km jihovýchodně od Prahy. Má vlastní vstup do řeky s možností kotvení lodí. Situování a rozloha nabízí různorodé využit.
Chocerady, Středočeský kraj