Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Klášter Sázava – Den a noc u sv. Prokopa – Hradozámecká noc
Historické a vojenské akce

Klášter Sázava – Den a noc u sv. Prokopa – Hradozámecká noc

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Kraj Vysočina nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Večerní a noční program v klášteře.

Jako každý rok i letos vás zve správa Kláštera Sázava a spolek Po stopách předků v poslední prázdninovou sobotu na program "Hradozámecké noci 2023" aneb Den a noc u svatého Prokopa.

Program začne již krátce po poledni s programem vhodným pro celé rodiny a názvem ARCHEODEN: budete si moci ozkoušet některé práce našich pravěkých nebo středověkých předků i některé práce dnešních arecheologů a také mít možnost se ptát mladých archeologů na vše, co vás o středověku a archeologii zajímá. 

Večerní a noční program NOC u SVATÉHO PROKOPA bude připraven tak, aby bavil malé i velké. Nebudou chybět světýlka, koncert středověké muziky a bubny a bubínky.

Odpolední program:

13:00 – 17:00 program pro rodiny s dětmi – VYZKOUŠEJTE SI PRÁCI ARCHEOLOGA! v rozmezí 14:00 – 16:00 s kulisou středověké muziky ZANYKA * děti do 5 let zdarma, ostatní vstupné 100 Kč/os. (západní zahrada)

18,00 – 20,00  IN MEMORIAM Prof. PhDr. Petr Sommer, CSc., DSc . "Osobnost Petra Sommera v bádání o Sázavském klášteře" – beseda s kolegy, přáteli a pamětníky - K dispozici bude kondolenční kniha (refektář kláštera) vstupné volné

Poznámka: v rámci dne též program v přednáškovém sále na faře (Římskokatolická farnost Sázava):

13,00 – 14,00 přednáška "Gotická architektura na Sázavě" – PhDr. Miroslav Šmied PhD.

14,00 – 16,00 též workshop o dendochronologii "Co lze vyčíst z letokruhů" s doc. Ing. Michalem Rybníčkem, Ph.D. (LDF MENDELU) v přednáškovém sále na faře sázavské sázavské Římskokatolické farnosti vstup volný – doporučena rezervace (ARÚ AV ČR a Po stopách předků, z.s.)

Večerní program:

20:00 – 21:00 pro malé i velké koncert středověké muziky ZANYKA na rajské klášterní zahradě * děti do 5 let zdarma, ostatní 100 Kč/os.

21:00 – 22:30 pro malé i velké workshop BUBNŮ a BUBÍNKŮ s bubeníkem Šúšorem aneb přijďte společně probubnovat klášter – přijít můžete kdykoliv během noci na rajskou zahradu vstupné společně s prohlídkou a bádáním v interiérech kláštera v  společném vstupném * děti do 5 let zdarma, děti 5 – 17 let 502 Kč/os. * mládež 18 až 24 let a senioři 65+ 130 Kč/os. * dospělí 160 Kč/os. 

20:00 – 23:00 pro malé i velké přijďte si prohlédnout či bádat ve večerních interiérech klášterními interiéry s výstavkou čertův bývalé klášterní jídelně a zahrát si v něm na piáno, můžete si rozjímat v opatské kapli s Archou Korunovace a smrti Panny Marie, zazpívat si v noční kapitulní síni z doby vlády císaře Karla IV. a bádat nebo pátrat po indiciích v expozici Staroslověnská Sázava, jak dlouho budete chtít  ve společném vstupném s koncertem středověké muziky * děti do 5 let zdarma, děti 5 – 17 let 50 Kč/os. * mládež 18 až 24 let a senioři 65+ 130 Kč/os. * dospělí 160 Kč/os. 

Provozovatel

Klášter Sázava

Sázava 72
285 06 Sázava
WWW:
https://www.klast...
GPS:
49,877430 14,897772
 
Region:
Kraj Vysočina
Oblast:
Koruna Vysočiny
Obec:
Sázava
Tipy na výlet:
Sázava a okolí
 

Cena

Poznámka:v textu

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Sázava – Klášterní zahrady a tajemný středověký dům nad svatoprokopskou jeskyní

Během putování s průvodcem si budete povídat o historii a budoucnosti navštívených neudržovaných zahrad.
Sázava, Kraj Vysočina

Klášter Sázava – open air koncert Nerez & Lucia

Koncert.
Sázava, Středočeský kraj

Výtvarná soutěž pro děti a mládež – Zázraky svatého Prokopa

Soutěž probíhá od 15. 2. do 1. 8. 2024.
Sázava, Středočeský kraj

Klášter Sázava – speciální prohlídky Po stopách Kingdom Come: Deliverance

V prohlídce vás čekají v exteriérech i interiérech kláštera poznatky a obrazy skutečných středověkých kulis hry na základě dosavadních archeologických a pramenných svědectví a průběžná diskuse či beseda s vaším průvodcem.
Sázava, Středočeský kraj

Klášter Sázava – program pro rodiny s dětmi – prohlídka a tvoření

Klášter svatého Prokopa s tvořením.
Sázava, Středočeský kraj

Cyklistické závody Prima Cup 2024

Seriál závodů horských kol Prima CUP 2024 spustil registrace a nabízí účastníkům deset bikových příležitostí. Cyklistický podnik odstartuje tradičním dubnovým závodem v Hradci Králové a bude pokračovat až do října.
Sázava, Středočeský kraj

Setkání komunity Kingdom Come Deliverance

Setkání hráčů počítačové hry Kingdom Come Deliverance.
Rataje nad Sázavou, Středočeský kraj

25. Letní škola starého tance 2024

Zveme vás na jubilejní 25. ročník letního semináře historického tance na zámku v Ratajích nad Sázavou. Taneční výuka probíhá v nově zrestaurovaném velkém sále barokního zámku a je přizpůsobena začátečníkům i pokročilým. Týdenní program zakončí slavnostní hudební a taneční představení.
Rataje nad Sázavou, Středočeský kraj

Český patron svatý Prokop – prohlídkový okruh v poutním areálu sv. Prokopa v Sázavském klášteře

Nový prohlídkový okruh: Český patron svatý Prokop – Seznámení s životem světce a zemského patrona.
Sázava, Středočeský kraj

Klášter Sázava – pouť za svatým Prokopem a jeho pokračovateli

Sázavský klášter úzce spojený s životem a dílem poustevníka a patrona české země svatého Prokopa patří k nejpozoruhodnějším poutním i historicky a umělecky místům v Čechách. Přijďte i Vy a okuste atmosféru a krásu místa .
Sázava, Středočeský kraj

Kavalier – designové i laboratorní sklo

Kavalierglass alias Simax ze Sázavy je předním evropským výrobcem laboratorního, technického a varného skla pro domácnost, který má již 180letou tradici ve výrobě borosilikátového skla.
Sázava, Středočeský kraj

Kulturní síň U Martina v Sázavě

Kulturní síň U Martina v budově bývalého barokně přestavěného kostela v Sázavě, slouží k pořádání kulturních akcí.
Sázava, Středočeský kraj

Čertova brázda – záhadné místo mezi Sázavou a Chotouní

Čertova či Prokopova brázda je jednou z největších záhad nejenom České republiky, ale také střední Evropy. Jedná se o linii dlouhou desítky kilometrů, která je zaříznutá do krajiny mezi Sázavou a Chotouní.
Sázava, Středočeský kraj

Naučná stezka Votočnice

Součástí čertovské stezky je pět informačních tabulí a dřevěná vyhlídková plošina, z níž je výhled téměř na celou lokalitu.
Sázava, Středočeský kraj

Sklářská huť František v Sázavě

Sklářská huť František se nachází v Sázavě v okrese Benešov. Od 13. dubna 2010 je areál kulturní památkou. Jedná se o hodnotnou stavbu industriálního dědictví, reprezentující fenomén sklářství ve středních Čechách 2. poloviny 19. století, s ojediněle zachovanými exepláři strojního zařízení.
Sázava, Středočeský kraj

Kaple sv. Prokopa a studánka Vosovka v Sázavě

Jen necelé 2 km jihozápadně od Sázavského kláštera příjemnou cestou, která sleduje tok řeky Sázavy najdete kapličku sv. Prokopa nad studánkou jménem Vosovka. Její jméno je prý odvozeno od osiky, které se daří v blízkosti vody.
Sázava, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hostinec Za Vodou v Sázavě

Hostinec Za Vodou v Sázavě nabízí výborná jídla české i mezinárodní kuchyně v příjemném prostředí. Restauraci s dlouhodobou tradicí a nabízenou kvalitou připravovaných pokrmů najdete v blízkosti řeky Sázavy s velmi dobrou dostupností z centra města.
Sázava, Středočeský kraj

Hotel Sázavský ostrov

Hotel Sázavský ostrov je součástí moderního a zároveň romantického rekreačního areálu na řece Sázavě. V areálu hotelu je vám k dispozici stylová restaurace Sázavská taverna, kde si můžete posedět u otevřeného ohniště.
Sázava, Středočeský kraj

Relaxačně-pobytový areál Sázavský ostrov

Nový relaxačně-pobytový areál Sázavský ostrov ve městě Sázava najdete v krásném přírodním prostředí Středního Posázaví. Hosté i návštěvníci ocení přímo v areálu nejen oblíbenou restauraci, množství sportovišť a atrakcí na volný čas, ale i další možnosti, jak strávit příjemný den či dovolenou.
Sázava, Středočeský kraj

Stromhouse – stromový domek v Posázaví

Přijeďte relaxovat do stromového domku Strom house v Posázaví a nabrat životní energii do náruče přírody a zažít nevšední romantiku v korunách stromů! Vychutnejte si večer nad hlavami pasoucích se srnek a za tajuplného houkání soví rodinky.
Vlkančice, Středočeský kraj

Glampingová Chata Hejlovka

Hejlovka je zážitková chata, která vyrostla u lesa nedaleko Sázavy a podle toho, co vše nabízí, by snadno mohla mít i pět hvězdiček.
Vlkančice, Středočeský kraj

Luxusní TeePee Spa u Pyskočel

Luxusně zařízené teepee s venkovními lázněmi – cedrovou saunou a vířivkou, se sluneční i vyhlídkovou terasou a grilem Taranis. To je galmping v Posázaví. Užijte si odpočinek v náručí přírody!
Vlkančice, Středočeský kraj

Tábořiště Na Břečkárně v Ratajích nad Sázavou

Klidné tábořiště v krásné krajině na břehu řeky Sázavy se nachází v těsné blízkosti železničního mostu tratí Kolín-Ledečko a Čerčany-Světlá nad Sázavou.
Rataje nad Sázavou, Středočeský kraj

Penzion Rataje nad Sázavou

Ubytujte se v rodinném penzionu, který je kompletně zařízený ve stylu 30. let minulého století a odpočívejte tak uprostřed přírody, která obklopuje historický městys Rataje nad Sázavou.
Rataje nad Sázavou, Středočeský kraj