!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Klasická fotografie, aneb vítejte zpět v minulosti (1. základní kurz)
Společenské akce

Klasická fotografie, aneb vítejte zpět v minulosti (1. základní kurz)

Kdy 16. květen 2014 9:00 - 17:00
Tento kurz vás vrátí nazpět v čase do doby, kdy byla fotografie opravdovým řemeslem, do doby, kdy neexistoval Photoshop, kdy se fotografie daly sdílet pouze osobně a kdy fotograf používal více srdce a vlastní úsudek, nežli automatický režim na fotoaparátu.

Pustíte-li si raději klasickou gramofonovou desku, než MP3, čtete-li raději tištěnou knihu, než soubor PDF a pokud ještě stále známým posíláte raději dopis, než e-mail, nemůžete bez tohoto kurzu v klidu žít.

Co se během tohoto kurzu naučíte: Rozeznávat druhy filmových fotoaparátů (od kompaktů po velký formát) a manipulovat s nimi. Rozlišení jednotlivých druhů filmů a fotopapírů, včetně jejich využití. Základy exponometrie. Základní práce v temné komoře (negativní i pozitivní proces). Namíchat vlastní roztoky (vývojka, přerušovač, ustalovač). Pracovat s příslušenstvím (od stativu po drátěnou spoušť). Bezpečnostní pravidla a ekologický pohled na věc. 

Kdy: 16. května 2014 od 9:00 do12:00, od 13:30 do 17:00 hod. Kde: Žirovnice Cena 1.200,- Kč

V ceně je zahrnutý veškerý fotomateriál (filmy, papíry, roztoky) a drobné občerstvení. Domů si kromě hlavy plné nových informací a praktických zkušeností ponesete i vlastní výtvory (černobílé negativy i hotové fotografie) a textový přehled všech informací.

Ideální pro návštěvu kurzu je mít s sebou již vlastní filmový fotoaparát (poradíme s koupí, případně opravou), ale není podmínkou (zapůjčíme). Veškeré dotazy ke kurzu a závazné přihlášky pište na resolut@tiscali.cz.

Lektor: Miroslav Pokorný ('79) - Fotografii ve všech jejích formách se aktivně věnuje více než 10 let, z toho poslední 3 roky pouze klasické a experimentální a také historickým fotoprocesům (kolódium, kyanotypie, van dyke). V poslední době se několikrát prezentoval na společných výstavách projektu AFUK.cz.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 14. 4. 2014