Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Kemp studentských akademií
Kemp studentských akademií
Společenské akce

Kemp studentských akademií

Ani prázdniny nás nezastaví aneb "Dělej co tě baví v kempu Studentských akademií". Pro návštěvníky budou připraveny různé workshopy, sítotisk, plackovač, filmová jeskyně apod.
Kemp studentských akademií nabízí:
Možnost strávit prázdniny s lidmi se stejnými zájmy
Festival a přehlídku Studentských akademií
Vytvoření společného uměleckého díla
Přípravu na umělecké školy
5 dní s osobnostmi kulturního světa: režisérka Tereza Reichová, Slávek Janda – Abraxas, Adam Halaš – vedoucí pantomimy na HAMU, redaktorka rádia Wave Zuzana Rejchová a další, kteří vám přiblíží 8 uměleckých směrů: hudbu, divadlo, tanec, film, fotografie, rádio, umění. 

V rámci tohoto kempu proběhne i Festival Studentské akademie, na kterém se jednotlivé akademie představí. Pro návštěvníky budou připraveny různé workshopy, sítotisk, plackovač, filmová jeskyně apod. V následujících dnech se účastníkům kempu budou věnovat intenzivně vedoucí našich akademií a společnými silami vytvoří jedinečné umělecké dílo. Poslední den kempu bude prodloužený a s možností přespání.

Cena kempu: 990 Kč (včetně oběda a nápojů). Vyplněné přihlášky posílejte na e-mail: info@studentska-akademie.cz.

Komentovaná vycházka – Za tajemstvím Haštalské čtvrti

Na této vycházce Starým Městem se vydáme do míst kolem kostela sv. Haštala. Navštívíme kostel sv. Haštala a podíváme se do zdejší fary a její zahrady.
Praha 1, Praha

Betlémy – živá tradice na zámku Ctěnice

Muzeum města Prahy pořádá od 26. 11. 2022 do 26. 2. 2023 v Zámeckém areálu Ctěnice, Bohdanečská 259/1, Praha 9 – Vinoř výstavu Betlémy – živá tradice. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů, který sdružuje tvůrce, sběratele, badatele a milovníky betlémů.
Praha 9, Praha

Den na tržišti – život obyvatel středověké Wrocławi

Výstava připravovaná ve spolupráci s Archeologickým muzeem ve Wroclawi přinese svědectví o každodenním životě obyvatel středověké Wrocławi/Vratislavi.
Praha 1, Praha

Pražský hrad a tajná zpráva – Dobrodružná hra v ulicích města

Pozvánka pro rodinné týmy na dobrodružnou hru v Praze. Král čeká na tajnou zprávu, která se nesmí dostat do rukou zvědů, proto místo doručení zašifroval. Předáte zprávu dřív než ostatní? Uvidíte známá místa novým pohledem a zažijete dobrodružství na vlastní kůži! Hra, která vtáhne děti i dospělé.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Veřejné hřiště Na Františku

V zimě oblíbené kluziště, v létě hřiště s umělou trávou. Sportovní areál v centru Prahy nabízí sportovní vyžití jak široké veřejnosti, tak i školám a ostatním institucím.
Praha 1, Praha

Galerie Zlatá husa

Galerie Zlatá husa spravuje jednu z největších soukromých sbírek umění v Čechách, která nejen pro svůj značný rozsah, ale i díky bohaté a otevřené struktuře patří k nejvýznamnějším kolekcím v zemi.
Praha 1, Praha

Bylinkářství Herbata v Týnské uličce

Koření a byliny Herbata v Týnské uličce v Praze mají dlouhou tradici. Více než čtyřicet let se v něm prodávají nejen bylinky a koření, ale také mýdla, přírodní koupele a další léčivé produkty.
Praha 1, Praha

Kostel sv. Šimona a Judy v Praze

Kostel sv. Šimona a Judy vznikl před rokem 1632 jako součást špitálu milosrdných bratří, kteří kostel postavili na místě staršího sboru českých bratří.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Francouzský brunch v Chagall´s Club Restaurantu

Přijďte do Chagall´s Club Restaurantu okusit pravou francouzskou atmosféru, ochutnat místní delikatesy a poslechnout si živou hudbu, francouzské šansony. Pro rodiny s dětmi je připraven dětský koutek se školou vaření pod vedením zdejšího kuchaře.
Praha 1, Praha

Domácí dorty a koláče v Chagall´s Club Restaurantu

Rádi si pochutnáváte na lahodných domácích dortech, koláčích a francouzských crépes? tak přijďte ochutnat do Chagall´s Club Restaurantu mrkvový dort, cheesecake s ovocem, crépes s opečenými pomeranči nebo crépes se sýrem Brie či tuňákem, cibulí a rajčaty.
Praha 1, Praha

Pivotéka Pípa Beer Story v Praze

Pivotéka Pípa Beer Story je součástí nově otevřeného Food Story, kde najdete i bistro, prodejnu potravin a rychlé občerstvení, celé je to součástí komplexu Tržnice Dlouhá 14. Na pivním listu nabízí až 160 druhů piv ze všech koutů Česka i světa.
Praha 1, Praha

Casa de Carli

Restaurace otevřela své prostory na Starém Městě ve Vězeňské ulici už v roce 2012. Majitel a současně šéfkuchař Matteo De Carli restauraci vede společně se svou partnerkou Lenkou Hermanovou, která léta pracovala jako generální manažerka v pětihvězdičkovém hotelu v New Yorku.
Praha 1, Praha