!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Keltská sklizeň v archeoskanzenu Nasavrky - je čas sklidit, co bylo zaseto
Historické a vojenské akce

Keltská sklizeň v archeoskanzenu Nasavrky - je čas sklidit, co bylo zaseto

Kdy 22. červenec 2017 11:00 - 22:00
Lughnasadový čas je tu. Bude se slavit, křepčit, jíst a pít. Aby ale bylo možné oslavit svátek obilí, je nutné jej nejdříve sklidit a dostat „pod střechu“. V sobotu 22. července se tak v archeoskanzenu Nasavrky sejdou Kelti z kmene Boii a společně vyrazí na žně, jak jinak než tradičními metodami.
Předpokládaný návrat ženců z polí je okolo 11 hodiny, ale přijeďte dříve a užijte si komentovanou prohlídku skanzenu. Ze sklizeného obilí se budou plést věnce, figurky a další dekorace.

Sobota nebude pouze o práci, ale také o jídle. Přítomní ochutnají pražmo, obilné placky z prvního zrna a další dobroty. Z posledního snopu sklizeného obilí vzejde obilná bohyně. Program je určen pro celou rodinu a představuje znalosti o pravěkém životě v celé jeho šíři.

Všechny velké stavby ve skanzenu v Nasavrkách jsou rekonstrukcemi podle archeologických nálezů, staví se z dubového dřeva a s využitím starých technologií. Ve skanzenu naleznete více než 30 budov. Díky tomu všemu je skanzen jedinečný v celé střední Evropě. Otevřen byl roku 2016.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 29. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Šustr v Nasavrkách

Hotel Šustr v Nasavrkách

Nasavrky, Východní Čechy
Mlýn Skály ve Slatiňanech

Mlýn Skály ve Slatiňanech

Slatiňany, Východní Čechy
Hostinec Obora ve Slatiňanech-Trpišově

Hostinec Obora ve Slatiňanech-Trpišově

Slatiňany, Východní Čechy
Motorest Bonet ve Slatiňanech

Motorest Bonet ve Slatiňanech

Slatiňany, Východní Čechy