Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Kurz Ke stehu si kladu steh
Lidová řemesla a trhy

Kurz Ke stehu si kladu steh

Jste okouzleni jemností ažur, bohatostí madeiry či richelie výšivky, ale nevíte jak začít? Přijďte. Je šance, že štědrovečerní menu budete podávat na stole zdobeném vlastnoručně vyšitým ubrusem.
Co vás čeká na kurzu Ke stehu si kladu steh aneb základy ruční výšivky 2:

Vyšívání nejsou jen slavnostní ubrusy, krojové zástěry a "jako živé" obrazy kytic a hradů. Vyšívání je třeba i trend "returnlife". Všimli jste si, dámy i pánové, pampelišky na úvodním fotu? List "zaštupoval" a pevně přichytil utrženou kapsu džínové sukně.

Že neumíte navléci jehlu? Nevadí. Navlékač bude při výuce k dispozici. Budete překvapeni, jak jednoduché vyšívání je a co již po první lekci dokážete. Mimochodem, bez uzlíků na niti. Nedrháme, vyšíváme.

Je opáčko základních stehů hluboko pod vaší úrovní a rádi byste jehlou rovnou malovali miniatury a nebo se rozmáchli v gobelínu? A je libo plochá klasika a nebo raději výšivku plastickou?

Během pěti navazujících lekcí se naučíte vyšívací stehy používané jak při jednoduchém ručním šití, tak ve složitých výšivkách. Samy se rozhodnete, zda společně vrátíme zpět do života dírou a nebo flekem poškozené tričko, kalhoty nebo jiný oblíbený kousek garderoby, nebo si vyšijete drobný obrázek, prostírku či vytvoříte jedinečnou ozdobu slavnostní tabule.

Co se naučíte ve 2. lekci:

Opět trochu teorie, tentokrát o vhodnosti použití konkrétních stehů. Prakticky si vyzkoušíte a naučíte se smykovací a kroužkovací steh, křížek, krkovička, krivinka, doplňkové stehy.

Domácí úkoly nerozdáváme. Samostatné procvičování stehů doma je dobrovolné. Ovšem – cvičení dělá mistra.

Co s sebou:
  • nějakou látku s pravidelnou strukturou (panama, kavava, perlička, pravidelně tkaná řídká utěrka…), postačí zbytek o velikosti A4
  • menší vyšívací bubínek
  • zbytky vyšívacích bavlnek
  • jehlu s ouškem odpovídajícím síle bavlnek a špičkou odpovídající hustotě tkaniny
  • poznámkový blok, psací potřeby, případně brýle

Kurzy jsou vhodné pro všechny, dospělé i šikovné děti od 5 let. Kurz trvá cca 1,5 hodiny. V ceně kurzu je zahrnuta práce lektora a zapůjčení pomůcek. Látku, jehly, vyšívací přízi vám v případě zájmu zajistíme zvlášť. Na každém kurzu dostanete drobné občerstvení. *Při platbě celého kurzu předem (5 základních lekcí) je cena 300 Kč/ lekce.

Další lekce bude opět ve středu, 26.11. od 16 hodin.

Provozovatel

Pohyblivý svátek - kurzy pro barevnější život

Moravské nám. 13
602 00 Brno-střed
Tel.:
+420 603 965 929
Email:
info@pohyblivysva...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.pohyblivysvat...
GPS:
49,199889 16,606048
 
 

Vstupné

Cena: 290 Kč

Poznámka:V ceně kurzu je zahrnuta práce lektora a zapůjčení pomůcek. Látku, jehly, vyšívací přízi vám v případě zájmu zajistíme zvlášť. Na každém kurzu dostanete drobné občerstvení. *Při platbě celého kurzu předem (5 základních lekcí) je cena 300 Kč/ lekce.

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Strom to ví – Denisa Michálek Belzová – vernisáž obrazů

Vernisáž maleb – Strom to ví – Denisa Michálek Belzová.
Brno, Jihomoravský kraj

Krajem vína – Májové putování okolím Modrých Hor 2023

Užijte si zvlněnou vinařskou krajinu s dalekými výhledy a zažijte atmosféru pozdního jara mezi vinicemi. Na kole nebo pěšky vyrazíte v sobotu 20. května z Velkých Pavlovic objevovat Modré hory.
Brno, Jihomoravský kraj

Krajem vína – Putování po vinařských stezkách Strážnicka 2023

První červnovou sobotu můžete na kole nebo pěšky objevovat krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.
Brno, Jihomoravský kraj

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska 2023

Třetí červencovou sobotu vás na Mikulovsku čeká další z výletů po vinařských stezkách, který je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny v cíli
Brno, Jihomoravský kraj

Koncerty Cory Wong a Judith Hill s  B-Side Band na Groove Brno

Na Mendlově náměstí se uskuteční koncerty Coryho Wonga a Judith Hill, která vystoupí společně s B-Side Band v rámci Groove Brno. 
Brno, Jihomoravský kraj

Královský košt Brno

Pultová degustace vín je organizována systémem all inclusiv, který umožňuje návštěvníkům ochutnat maximální množství vzorků.
Brno, Jihomoravský kraj

Tenisové prázdniny v Brně

Již 19 let připravujeme prázdninové sportovní dětské Campy na Kraví hoře, v malebném centru Brna na Kraví Hoře uprostřed zahrádkářské kolonie.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Tenisové prázdniny v Brně

Již 19 let připravujeme prázdninové sportovní dětské Campy na Kraví hoře, v malebném centru Brna na Kraví Hoře uprostřed zahrádkářské kolonie.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Brno šije – kurzy šití

Nebaví vás fast fashion z řetězců? Jste kreativní a myslíte, že sami byste se oblékli lépe? Přesto jste to nikdy nezkusili? Třeba jen potřebujete sdílenou šicí dílnu! Máme prostory, šicí stroje, know-how i kávovar – stačí, když za námi přijdete.
Brno, Jihomoravský kraj

Eliptická lavička na Moravském náměstí v Brně

Eliptická lavička měřící 120 metrů, vznikla při revitalizace Moravského náměstí v roce 2022. Jedná se o novou dominantu nyní krásně řešeného prostoru, která náměstí doslova obkružuje.
Brno, Jihomoravský kraj

Moravské židovské muzeum Mehrin

Moravské židovské muzeum Mehrin představuje dějiny židovské přítomnosti na Moravě, včetně tragických událostí holokaustu a následného ticha komunistické éry. Zatím byla otevřena jeho prozatimní budova Malý Mehrin.
Brno, Jihomoravský kraj

Yoga Garden Brno

V brněnské ulici Veveří vytvořil architektonický ateliér RO AR studio pro cvičení jógy Yoga Garden Brno rekonstrukci původní postindustriální budovy. Vznikl zde čistý světlý prostor jógového studia v evropském stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Městské divadlo Brno s hudební a činoherní scénou

Ve dvou divadelních domech Městského divadla Brno působí celkem tři divadelní soubory. Divadlo disponuje činoherní a hudební scénou.
Brno, Jihomoravský kraj

Janáčkovo divadlo – operní a baletní scéna Národního divadla v Brně

​Monumentální budova Janáčkova divadla v Brně, zčásti obklopená městským parkem, určená především pro velká operní a baletní představení klasického i moderního repertoáru, byla slavnostně otevřena 2. října 1965.
Brno, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Tomáše v Brně – dominanta Moravského náměstí

Římskokatolický kostel Zvěstování Panny Marie a svatého Tomáše apoštola, známý jako kostel svatého Tomáše, se nachází v městské části Brno-střed na Moravském náměstí. Jeho počátky sahají do 14. století. Kostel byl během staletí mnohokrát přestavován. Současná barokní podoba je ze 17. století.
Brno, Jihomoravský kraj

Wellness centrum u Andersena – sauna v centru Brna s venkovním bazénem

Udělejte si na sebe čas a navštivte moderní wellness centrum v multifunkčním domě u Andersena. Připravena je pro vás pravá finská sauna, solárium, lymfatické masáže, nástroje pro formování postavy a mnoho dalšího.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna s cukrárnou Kolbaba v Brně

Historie cukrárny Kolbaba sahá až do 30. let 20. století a už tehdy se podnik těšil velké oblibě. Cukrárna nabízí posezení v elegantním funkcionalistickém interiéru a raritu mezi dortíky – dort Pohádka podle někdejšího receptu mistra cukráře Bohumíra Kolbaby.
Brno, Jihomoravský kraj

Champagne Garden Bar v Brně

Champagne Garden Bar nabízí stále nejen více než 140 druhů rumu, ale nově i výběr z originálních šampaňských vín. V nabídce nechybějí ani alko a nealko míchané nápoje.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Continental Brno

Výškový hotel Continental stojí na půdorysu písmene Y v místě, kde býval rodný dům Adolfa Loose. Stavba ke příkladem bruselského architektonického stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Putování za vínem ve Valticích

Valtice jsou často považovány za naše hlavní město vína. Ač samy o sobě nejsou příliš velké, koncentrací vinařských turistických cílů a pestrostí nabídky místních vín mnohá větší města převyšují. Vybrali jsme pro vás sedm tipů, které by byla škoda ve Valticích vynechat.
Brno, Jihomoravský kraj

Znojemská vinařská podoblast

Znojemská vinařská podoblast je nejmenší ze čtyř hlavních vinařských regionů na jižní Moravě. Každý, kdo ve vinařských krajích hledá kromě tradiční turistiky také cestu k vínu, zde najde nespočet možností, kde víno nejenom ochutnat, ale také se o něm mnohé dozvědět.
Brno, Jihomoravský kraj

Slovácká vinařská podoblast

Slovácká vinařská podoblast se jako jediná z moravských nerozkládá jen na jižní Moravě, ale částečně zasahuje i do Zlínského kraje. Možná proto se od ostatních také v mnohém odlišuje a má svůj osobitý ráz daný kulturou a folklórem. To se pak odráží i v místním vinařství.
Brno, Jihomoravský kraj

Ochutnávková pivnice a minipivotéka v Brně

Název "Ochutnávková pivnice" přesně vystihuje náš záměr nabídnout hostům možnost vychutnat si kvalitně ošetřený a výborně načepovaný český ležák a zároveň mít příležitost ochutnat rozličné pivní styly.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Coffee bar Mymika v Brně

Coffee bar Mymika založila par mladých lidí a splnila si tak svůj sen.
Brno, Jihomoravský kraj