Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Když na Vizovickém zámku straší ve věži
Historické a vojenské akce

Když na Vizovickém zámku straší ve věži

Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na nové téma, a tentokrát je trasa zavede například na zámeckou půdu nebo i jiná místa, která v běžné prohlídce nenavštíví. Chybět nebudou temná zákoutí zámku a strašidla všeho druhu.

Že Vizovický zámek nemá věž? To přece neznamená, že v ní nemůže strašit...

 

I děti se chtějí bát…

Když se při nočních prohlídkách chodí na zámek bát dospělí, proč by nemohli přijít i děti. S touto myšlenkou jsme operovali při tvorbě dušičkových prohlídek minulý rok. Zámecká čokoládovna se rozhodla rozjet Halloween ve velkém stylu a svou velkolepou výzdobou nás motivovala k tvorbě strašidelných prohlídek pro děti. Skupiny dostaly za úkol v místnostech plných děsivých zvuků, podivných postav a pavučin, hledat netopýry, kteří po nocích dělají v zámku neplechu. Výměnou za uloveného papírového záškodníka pak v kryptě děti získaly sladkou odměnu.

Vše vypadalo idylicky, až do chvíle, kdy se nádvoří začalo plnit lidmi, kteří chtěli na prohlídku. Tak obrovský zájem jsme nečekali a zvolili úplně špatný způsob organizace akce. V lepším případě museli návštěvníci čekat i hodiny, než na ně přišla řada, v tom horším odjeli domů s nepořízenou. Letos však už moc dobře víme, že i děti se chtějí bát, a tak jsme, poučeni z loňska, zavedli klasický objednávkový systém. Na akci, která proběhne 27. října, se spustí telefonické objednávky už 10. října.

Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na nové téma, a tentokrát je trasa zavede například na zámeckou půdu nebo i jiná místa, která v běžné prohlídce nenavštíví. Chybět nebudou temná zákoutí zámku a strašidla všeho druhu.

 

Na strašidelnou výzdobu a zajímavé halloweenské pochutiny se můžete těšit také v zámecké čokoládovně (Čokoládové království).

Provozovatel

Zámek Vizovice

nám. Palackého 376
763 12 Vizovice
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,219875 17,850510
 
 

Vstupné

Poznámka:170 Kč, 80 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vizovická vánoční kaple tak, jak velí tradice

Letošním rokem se výstava betlémů v zámecké kapli přehoupla do druhého čtvrtstoletí. Pro 26. ročník jsme zapůjčili betlémy od Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které již tradičně doplní zámecký betlém rodiny pana Jančíka z Vizovic.
Vizovice, Zlínský kraj

Vánoční výstava v Galerii Mariette ve Vizovicích

Galerie Mariette sídlící v předzámčí zámku Vizovice otevřela svou každoroční Vánoční výstavu a široké veřejnosti prezentuje ve dvou výstavních sálech um tradiční české výroby foukaných skleněných vánočních ozdob. Výstavu můžete navštívit do 23. prosince.
Vizovice, Zlínský kraj

Festival Vizovické Trnkobraní 2023

Vizovické Trnkobraní se bude konat v tradičním termínu a to 18. – 19. 8. 2023 v areálu likérky Rudolf Jelínek. Tradiční součástí Vizovického Trnkobraní je světově proslulá soutěž v pojídání švestkových knedlíků.
Vizovice, Zlínský kraj

Valašská výstava betlémů

Již po třinácté zveme na předvánoční výstavu betlémů, ukázku valašské jizby, lidových řemesel. V sobotu uvidíte výrobky z včelího vosku, březové metle, perníkářku, psaní jmen na baňky,
Neubuz, Zlínský kraj

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.
Vizovice, Zlínský kraj

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zahrada byla vybudována současně s dostavbou zámku v 70. letech 18. století. Ve 20.letech 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně-krajinářského parku. Nová zahrada byla pojata v romantickém duchu.
Vizovice, Zlínský kraj

Trasa pro vozíčkáře Vizovická černá

Trasa vozíčkářského okruhu vede nejbližším okolím Vizovic a je osazena lavičkami a mapovými tabulemi. Délka značeného okruhu je 5 470 m, celková délka s propojkami je pak 7 040m s převýšením 124 m. Trasa je těžká, proto je určena pro zdatné vozíčkáře s doprovodem dvou asistentů,
Vizovice, Zlínský kraj

Ručně vyráběné skleněné výrobky ve Vizovicích

První soukromá sklářská huť v Čechách postavená po listopadu 1989. To je Glass Atelier Morava.
Vizovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecká čokoládovna Chocolaterie Chapeau ve Vizovicích

Ochutnejte vynikající čokoládové speciality v Zámecké čokoládovně ve Vizovicích. Kromě čokoládových pralinek a figurek chuťovým buňkám zalahodí také horká čokoláda různých příchutí, výborná káva nebo originální poháry.
Vizovice, Zlínský kraj

Café Retro Vizovice

Nové prostory kavárny – restaurace Café Retro ve Vizovicích u Zlína kloubí originální prostředí s výbornou kuchyní a barem. Zároveň je vám k dispozici nadstandardní ubytování za standardní ceny v pěti klimatizovaných pokojích s celkovou kapacitou až 18 lůžek.
Vizovice, Zlínský kraj

Ubytování ve VŠ koleji na náměstí T. G. Masaryka v centru Zlína

VŠ kolej se nachází v blízkosti centra Zlína. Nově rekonstruovaná budova nabízí kvalitní ubytování v buňkách pro 4 osoby. Ubytování pro veřejnost je možné po celý rok. VŠ kolej má k dispozici i 2 jednolůžkové imobilní pokoje.
Zlín, Zlínský kraj

Valašský šenk Vizovice

Areál Valašského šenku ve Vizovicích nabízí ubytování ve 13 pokojích s celkovou kapacitou 37 osob. Díky svému umístění v klidném prostředí a také kvalitní valašské kuchyni je Valašský šenk ideálním místem pro konání svateb, rodinných oslav či firemních večírků a školení.
Vizovice, Zlínský kraj