!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zaniklé Podskalí a život na Vltavě
Zaniklé Podskalí a život na Vltavě
"> "> ">
1.1.
31.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Kdy 1. leden 2017 – 31. prosinec 2020
Expozice v Podskalské celnici, unikátní renesanční budově se srubovým patrem, vystavěné v 16. století, nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s původní původním účelem stavby, totiž místem vybírání cla z dřeva připlaveného do Prahy.

Zároveň je připomínku starého Podskalí a představuje život plavců, obchodníků s dřívím, dřevařů, pískařů, ledařů dalších „lidí od vody“. Expozice je zaměřena také na dokumentaci proměn dopravy na Vltavě v okolí Prahy, představuje podobu tradiční voroplaby a rozvoj lodní dopravy.

Na mechanicko-elektronickému simulátoru si návštěvník může vyzkoušet plavbu legendárními Svatojánskými proudy, které museli po staletí voraři překonávat při plavení vorů do Prahy. Po úspěšném „proplutí“ proudy se může pokusit o propojení voru s parním remorkérem, projíždění propustí, případně proplavení zdymadlem. Pro názornou představu jsou v expozici umístěny modely lodí i voru.

Celé pojetí expozice je zaměřeno také na dětské návštěvníky, pro které jsou v expozici ukryty interaktivní prvky.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí