Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Karneval chutí příhraničí v Jablunkově
Karneval chtí príhranicí
Gastronomické akce

Karneval chutí příhraničí v Jablunkově

Mezinárodní gastrofestival "Karneval chutí příhraničí" s bohatým programem pro děti i dospělé a seznámení se s příhraniční česko – slovenskými specialitami.
Takto jsme nazvali mezinárodní gastrofestival, který se bude konat v neděli 16. listopadu od 14 hod. v Jablunkově v areálu hotelu Stará Ameryka. Jedná se o poslední akci pořádanou v rámci projektu Poznejme příhraniční všemi smysly. Projekt je zaměřen na propagaci cestovního ruchu příhraničí a má za cíl ukázat českým a slovenským turistům krásy našeho příhraničí.

Na této akci bude zároveň probíhat vyhlášení výsledků prázdninové fotografické soutěže „Poznáváme a sdílíme krásy příhraničí“ a bude zahájena putovní výstava nejlepších fotografií. No ale tím nejdůležitějším je samotný gastrofestival, který začíná představením 5 českých a 5 slovenských tradičních místních specialit.
Pokud si myslíte, že již všechna tradiční jídla znáte, tak možná budete překvapeni. Vaření si budou moci vyzkoušet i děti, pro které je připraven bohatý doprovodný program.

V 16 hodin bude zahájen 2. ročník soutěže o plechového gorola, které se mohou zúčastnit všichni, kteří mají rádi ostré. Neváhejte a přihlaste se, počet míst je omezen a opět se bude soutěžit o bečku piva a další atraktivní ceny. Letos navíc i se slovenskou účastí, takže letos to bude mezinárodní klání.

Více informací o celém gastrofestivalu najdete na webových stránkách projektu poznejmeprihranici.cz nebo na FB. Projekt Poznejme příhraničí všemi smysly je financován z EU, operačního programu Slovensko-Česko, z fondu Mikroprojektů.

Provozovatel

intitut euroschola, o.s.

Jablunkov 901
739 91 Jablunkov
Tel.:
+420 774 693 333
Email:
andrea.bystronova...
WWW:
www.poznejmeprihr...
GPS:
49,568380 18,771356
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Jazzová vilijóvka

Sváteční vilijóvka pod taktovkou těšínských jazzmanů.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Plstění vánočních ozdob z ovčí vlny

Tříhodinový kurz mokrého a suchého plstění ovčího rouna vhodný pro dospělé a náctileté.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Vilijóvka s kapelou

Sváteční vilijóvka populární těšínské kapely.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Vánoční tradice v Těšíně

Adventní čas v Těšíně je naplněn koledami, vánočními trhy, společným setkáváním a sváteční atmosférou blížících se svátečních dnů. Přijďte si užít akci "Vánoční tradice", která se uskuteční na obou březích řeky Olše – v Českém Těšíně i Cieszynie.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Největší krytá dětská herna v Beskydech

Největší krytá dětská herna v Beskydech se nachází v hotelu Stará Ameryka v Jablunkově v areálu Země zábavy Ameryka. Nabízí 3 skluzavky, průlezky, bazén plný míčků, jízdní kola, odrážedla, motorová auta, kuchyňku, lezeckou stěnu, velké stavebnice a další atraktivity pro děti.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Letní zábavné centrum Ameryka v Jablunkově

Letní koupaliště s tobogánem, minogolfem a lanovým centrem. Země zábavy Ameryka se nachází v části Žihla a nabízí kompletní letní program pro všechny milovníky letní zábavy. Můžete jezdit na tobogánu, užít si adrenalinový sjezd v lanovém centru nebo vyzkoušet svou zdatnost.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Cyklostezka Olše z Bukovce do Bohumína

Dálková cyklotrasa Bohumín – Bukovec, v terénu značená jako číslo 10, začíná v Bukovci a téměř po celé trase vede kolem řeky Olše (Olzy) a končí v Bohumíně, kde se Olše vlévá do Odry. Trasa měří celkem 80 km.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Bikeland Gorolia na Jablunkovsku

Více než 270 km doporučených cykloturistických tras speciálně určených pro horská kola s celkovým převýšením téměř 8000 m.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování se sportovním areálem Gorol

Lyžujete? Běžkujete? Rádi se procházíte? Jezdíte na kole? Ochutnáváte krajové speciality a poznáváte regionální kuriozity? Z ubytování Gorol máte vše na dosah ruky.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Penzion u Pinkasů v Písečné

Útulný Penzion U Pinkasů vás zve na rodinnou dovolenou do Těšínských Beskyd v severovýchodním výběžku slezské části Moravy nedaleko česko-slovensko-polského trojmezí.
Písečná, Moravskoslezský kraj

Apartmány Babyhouse

Babyhouse je rodinný dům se zaměřením na rodiny s dětmi. Nabízíme zázemí a pohodlné ubytování v soukromí v luxusních bytech zařízených v originálním stylu. Krásné byty jsou svou cenou zároveň levným ubytováním v Beskydech.
Dolní Lomná, Moravskoslezský kraj

Přístav Kostkov v Návsí u Jablunkova

Rybník Kostkov patří ke známým místům ve Slezských Beskydech. Zapsal se do vzpomínek místních i turistů, kteří vyráželi na výlety do okolních kopců a lesů.
Návsí, Moravskoslezský kraj