Úvod > Kalendář akcí > Karafa s českým granátem i křišťálový lev - výstava protokolárních darů v Senátu

Karafa s českým granátem i křišťálový lev - výstava protokolárních darů v Senátu

Kdy 2. březen 2019 10:00 - 14. duben 2019 17:00 Výstavy
Sada karafy se skleničkami zdobená českým granátem či křišťálový lev jako symbol české státnosti nebo vybrané dary, které obdrželi představitelé Senátu od zahraničních delegací, si mohou prohlédnout návštěvníci v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce.
Většina setkání státních představitelů se zahraničními delegacemi je tradičně završena výměnou darů. Jedná se o předměty, které jsou pro daný stát typické a které by měly navštívenou zemi připomínat. Senát Parlamentu ČR prezentuje Českou republiku především českým sklem.

Prezidentům a šéfům parlamentních komor, kteří oficiálně navštíví Českou republiku, předává předseda českého Senátu například karafu se skleničkami, které zdobí český granát, či křišťálového lva. Ten váží přes dva kilogramy a je vyroben z formy z období první republiky. Tento dar, který mají návštěvníci možnost si prohlédnout, je zajímavý i tím, že se nevozí do zahraničí, ale předává se pouze na území České republiky.

Veřejnosti je výstava přístupná od ledna do března vždy první víkend v měsíci od 10.00 do 16.00 hod. Od dubna každý víkend od 10.00 do 17.00 hod.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 2. 2019