Úvod > Kalendář akcí > Kancléř Metternich a jeho vize míru - Národní archiv Praha

Kancléř Metternich a jeho vize míru - Národní archiv Praha

Kdy 7. červen 2019 8:00 - 28. červen 2019 18:00 Historické a vojenské akce
Výstava podrobně představí život a dílo, politické a státnické postoje a principy diplomatické práce Klemense Metternicha, rakouského velvyslance, ministra zahraničních věcí a státního kancléře.

Výstava Kancléř Metternich a jeho vize míru

U příležitosti 160. výročí úmrtí pořádá Národní archiv v Praze ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v rámci projektu Po stopách šlechtických rodů výstavu reflektující nejvýznačnějšího člena rodu Metternichů, knížete Klemense Václava Lothara Pavla Alfonse Nepomuka, knížete von Metternich-Winneburg-Beilstein-Ochsenhausen. Cílem tohoto dlouhodobého projektu je výzkum a prezentace odkazu šlechtických rodů zemí Koruny české, jejichž někdejší rezidence Národní památkový ústav spravuje. Mezi takové patří i zámek Kynžvart, který je úzce spojen se šlechtickým rodem Metternichů.

Výstava podrobně představí život a dílo, politické a státnické postoje a principy diplomatické práce Klemense Metternicha, rakouského velvyslance, ministra zahraničních věcí a státního kancléře, který svým systematickým politickým uvažováním a diplomatickou zarputilostí dosáhl porážky napoleonské despocie a jako rakouský kancléř položením základů mezinárodního práva zamezil velkému celoevropskému konfliktu na dalších sto let.

7. – 28. 6. 2019 (denně 8–18 hod, mimo sobot a nedělí)

Národní archiv, Archivní 4, Praha 4

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 6. 2019