Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava K.O.K.F.O.T. 2014
O.ndrej Kalmán,
Výstavy

Výstava K.O.K.F.O.T. 2014

Galerie 4 zve na výstavu skupiny fotografů, která se poprvé prezentovala vynikající instalací na Krajském festivalu uměleckých projektů s mezinárodní účastí Chebské dvorky 2013. Jejími členy jsou: Karolína Rusňáková, Ola Chytra, Klára Vomelová, Filip Rojík, Ondřej Kalmán a Tereza Kožíšková.

Skupina K.O.K.F.O.T. vznikla v květnu 2013 v rámci společné účasti na 11. ročníku Krajského festivalu Chebské dvorky 2013. Hlavní pohnutkou bylo však společně tvořit.
Název skupiny je odvozený z křestních jmen členů: K.arolína, O.la, K.lára, F.ilip, O.ndřej a T.ereza.

Tvoří ji dva bývalí kantoři a čtyři bývalí studenti Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech. I když jsou členové této skupiny většinu času roztroušeni po celé České republice a někdy i po celém světě, tak se těchto šest naprosto odlišných lidí snaží o určitou koncepci a společný cíl.

Témata výstav vyplývají spontánně z jejich zážitků a rozhovorů, které často hraničí s absurditou a právě ta má pro všechny členy skupiny specifický význam.

Výstava v Galerii 4 s názvem „K.O.K.F.O.T. 2014“ je už třetí společná výstava, která obsahuje fotografie ze tří společných projektů: „To se nám jen zdá“ (Chebské dvorky 2013), „Hrobové ticho“ (Chebské dvorky 2014) a „Neviditelnost viditelných věcí“ (Galerie 4, 2014). Každé z těchto tří témat určuje společná myšlenka, kterou lze číst ve více rovinách, je však pojata každým z autorů zcela jiným způsobem a nechává každému prostor pro vlastní interpretaci. „To se nám jen zdá“ byl prvním projektem skupiny K.O.K.F.O.T..

Byl spojením snů, nočních můr a pošetilostí každého z tvůrců. „Hrobové ticho“ dalo autorům možnost vniknout do nitra jejich duší, kde se realita mění v pocity a obrazy, jež je možné spatřit pouze v absolutním tichu… „Neviditelnost viditelných věcí“ je poslední projekt skupiny, připravovaný pro výstavu v Galerii 4. Do sféry tajemných světů se dostaneme prostřednictvím fotografických experimentů a iluzí, ale i dokumentárním přístupem ke skutečnosti, která však ve spojení s tématem nabývá dalších, často absurdních významů.

Provozovatel

Galerie 4 - galerie fotografie

Kamenná 2
350 02 Cheb
Tel.:
+420 354 422 838
Tel.:
+420 736 514 083
Email:
galerie4@galerie4.cz
WWW:
www.galerie4.cz
GPS:
50,080126 12,369642
 
Region:
Karlovarský kraj
Oblast:
Západočeské lázně
Město:
Cheb
Tipy na výlet:
Cheb a okolí
 

Vstupné

Poznámka:

výše vstupného je dobrovolná

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Ivana Čamková – Čas řeky

Výstava v Klubu G4.
Cheb, Karlovarský kraj

Výroční zpráva – 37 let G4

Odložená výstava ze sbírky studijního a dokumentačního materiálu galerie k 35. výročí založení Galerie 4, které oslavila v roce 2020, z důvodu pandemie se ale nemohla uskutečnit. Výstava představí výsledky workshopů, dokumentární fotografie akcí a práce dříve vystavujících autorů.
Cheb, Karlovarský kraj

Karel Matoušek

Výstava v Klubu G4.
Cheb, Karlovarský kraj

Kluziště na náměstí v Chebu

I letos si v Chebu můžete na náměstí zabruslit! Na náměstí stojí ledová plocha, na které se vyřádí velcí i malí návštěvnícic.
Cheb, Karlovarský kraj

Pachelbelův dům – krajské muzeum Cheb

Muzeum města Chebu, které patří mezi nejstarší regionální muzea v Čechách bylo otevřeno roku 1874 v bývalém Městském domě, jednom z nejstarších měšťanských domů na chebském náměstí, který bývá po nejznámějším ze svých majitelů označován také jako Pachelbelův dům.
Cheb, Karlovarský kraj

Plastika David a Goliáš v Chebu

Novodobá bronzová socha Jaroslava Róny je umístěná do prázdné niky chebského Špalíčku, směrem k muzeu. Plastika zobrazuje Davida v brnění sedícího na hlavě obra Goliáše.
Cheb, Karlovarský kraj

Kostel sv. Mikuláše v Chebu

Na Kostelním náměstí v Chebu se nachází katolický farní kostel sv. Mikuláše, který je nejstarším chebským kostelem. Svatý Mikuláš je vedle Černé věže a Špalíčku jedním ze symbolů města.
Cheb, Karlovarský kraj

Prohlídková trasa Chebské niky

Tématická prohlídková trasa Chebské niky vás provede po významných chebských památkách a místech v centru města, které je městskou památkovou rezervací již od roku 1981.
Cheb, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Gelateria Corso v Chebu

Výbornou zmrzlinu vyrobenou z přírodních surovin, tradičními postupy výroby a s láskou, nabízí v Chebu.
Cheb, Karlovarský kraj

Gallery Coffee v Chebu

Kavárna s nezaměnitelnou atmosférou vám nabídne nejen výbornou čerstvou kávu, domácí dorty a mnoho dalšího.
Cheb, Karlovarský kraj

Bagel Lounge v Chebu

Houska s dírou uvnitř se jako spousta „imigrantského židovského jídla“ prosadila v Americe. Bagely zaplavily i české kavárny, ale karlovarský podnik na nich staví první poslední. A rozrostl se o další pobočky a to třeba i v Chebu.
Cheb, Karlovarský kraj

Bagel Lounge Cheb

Je libo lahodnou snídani, snack či snad jen bagel? Vydejte se do Chebu. Přímo na náměstí tam totiž funguje Bagel Lounge.
Cheb, Karlovarský kraj