Úvod > Kalendář akcí > K Nechorám do sklepa

K Nechorám do sklepa

Kdy 24. červen 2017 10:00 - 19:00 Gastronomické akce
I v roce 2017, bude ve vinařské vesničce Nechory otevřeno kolem 20 sklepů nechorských vinařů, jak z Prušánek, tak i našich kolegů vinařů, ze sousedního Moravského Žižkova a Čejkovic, kteří mají své vinice nad Nechorami.

Sklepy v Nechorech budou otevřeny od 10:00 do 19:00 hodin. Bude otevřen i "Obecní sklep", který bude sloužit jako informační místo a zázemí pro návštěvníky, ve kterém se nově nachází mikromuzeum o vývoji a architektuře Nechor.

Vinařství Čapka, Rodinné vinařství Košut, Vinné sklepy U Jeňoura a zejména oceňovaný mladý vinař Lukáš Hnidák a jeho Vinařství Nechory, to jsou i letos hlavní taháky akce, která si klade za cíl přiblížit sklepy v Nechorách veřejnosti. Kromě skvělých vín se návštěvníci mohou těšit třeba na zabijačkové speciality a tradiční koláče ve Vinných sklepech U Jeňoura. Po celou dobu konání akce bude ve vinařských uličkách vyhrávat cimbálová muzika Verbuňk.

Pro pohodlí návštěvníků bude i letos vypraven bezplatný svozový autobus. Na stránkách pořadatele jsou uvedeny nejen zevrubné informace o jednotlivých vinařích a programu samotné akce, ale i mnoho praktických tipů na ubytování a možnosti dopravy na akci i z ní.

Nechorský expres - tak jako minulý ročník bude pro vás i nadále zajištěna dopravu do Nechor z vlakového nádraží Břeclav (přes Hrušky a Moravskou Novou Ves). A dále i svozový autobus pro návštěvníky ubytované mimo Nechory (Podivín, Velké Bílovice, Moravský Žižkov).

Tak jako každý rok se o vaše pohodlí postarají zájezdní vinné sklepy s teplým jídlem a další sklepy s rychlým občerstvením. Po ukončení bude připraven kulturní program s cimbálovou muzikou a dalšími kulturními zážitky v obecním sklepě.

Akce se koná za každého počasí. V případě deště jsou připraveny párty stany a zázemí poskytne vinárna U Jeňoura, vinařský dvůr Nechorská bašta.

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 7. 2020
Kostel sv. Isidora v Prušánkách

Kostel sv. Isidora v Prušánkách

Prušánky, Jižní Morava
Sklípek U Terezy a Jakuba

Sklípek U Terezy a Jakuba

Moravská Nová Ves, Jižní Morava
Rozhledna Na Podluží u Nového Podvorova

Rozhledna Na Podluží u Nového Podvorova

Nový Poddvorov, Jižní Morava
Jezero Neoveské jámy v Moravské Nové Vsi

Jezero Neoveské jámy v Moravské Nové Vsi

Moravská Nová Ves, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí