Úvod > Kalendář akcí > Josefoff – Brutal párty a taje Josefova
Josefoff – Brutal párty a taje Josefova
"> "> "> "> "> ">
7.8.
8.8.
+ Přidat foto

Josefoff – Brutal párty a taje Josefova

Kdy 7. srpen 2020 - 8. srpen 2020 Festivaly
To, že se Brutal Assault přesunuje na rok 2021, již víme. My jsme se ale s tou absolutní pauzou smířit nedokázali, a proto přicházíme s konceptem metalového happeningu v útrobách josefovské pevnosti.
Josefoff stojí na myšlence, že vám představíme zajímavá kulturní místa v Josefově a stejně tak vás necháme nahlédnout za oponu Brutalu, kdy vám ukážeme nejen festivalové zázemí, ale v rámci workshopu vám dáme nahlédnout i do zákulisí různých festivalových činností.

Pro tento dvoudenní happening s omezenou kapacitou si v kalendáři zaškrtněte datum 7. - 8. 8. 2020. Program by měl začínat až odpoledne - pro pohodový večer odehraje cca šest kapel, zatímco přes den se bude „pochodovat“ Josefovem. Headlinery Josefoffu budou Vader a Belphegor.

Pátek

16:30 - 17:05 Severals
17:25 - 18:00 Diphteria
18:15 - 18:55 Horrible Creatures
19:30 - 20:10 Cytotoxin
20:50 - 21:35 Gutalax
22:00 - 22:50 Root
23:20 - 00:30 Belphegor

Sobota
16:30 - 17:05 Kandar
17:25 - 18:00 Samsara
18:15 - 18:55 In Twilight's Embrace
19:30 - 20:10 Dopelord
20:50 - 21:35 Hate
22:00 - 22:50 Hentai Corporation
23:20 - 00:30 Tankard

Organizátorům akce se povedlo s městem vyjednat otevření jedinečných zákoutí.
Týká se to především bývalých dělostřeleckých kasáren, takzvaných čtvercáků. Objekt z konce 18. století, pro který město už více než čtvrtstoletí marně hledá využití, je naopak každoročně vítaným útočištěm pro produkční část Brutal Assaultu, jednoho z největších tvrděmetalových festivalů na světě.

Brány opuštěného komplexu jsou jinak po celý rok zavřené a odemyká je jen URNA pro svá speciální cvičení ve vybydlených prostorách. Druhý srpnový víkend se to pro veřejnost povedlo festivalu, jenž ve zdech kasáren uspořádá tématickou výstavu fotografií urbexu, čili běžně nepřístupných objektů, také těžkotonážních kovových soch či pohled do zákulisí Brutal Assaultu, který byl kvůli pandemii odložen na rok 2021.

Vzhledem k tomu, že kvůli vládním zdravotním omezením je celá akce letos daleko střídmější, co se týče kapel i fanoušků, chtěli jsme tomu povolenému počtu návštěvníků tentokrát nabídnout i široký mimohudební program pojmenovaný jako De Mysteriis Dom Josefov. A vztahuje se to nejen na samotné účastníky festivalu. Organizátoři pustili do volného prodeje speciální vstupenku na 12 různých míst za 200 korun, která jejím majitelům otevře dveře třeba také do galerie v budově Městského muzea, jež se teprve chystá otevřít a která své návštěvníky ohromí svou rozlohou i expozicí. Nebo jim umožní autentický zážitek z praktické kovárny plné původní techniky z přelomu 19. a 20. století i živým kovářem či je nechá zastřílet si pod vedením instruktora z profesionálního sportovního luku ve zdech historické pevnosti.

Cena vstupenky, jíž lze zakoupit v předprodeji na stránkách festivalu (https://brutalassault.cz/cs/tickets/detail/id/304) nebo přímo na místě, podle něj respektuje přání městských i neziskových organizací, které pro akci zpřístupnily svůj prostor i obsah. Ale zároveň je mnohonásobně nižší, než kdyby turisté platili za každou zastávku zvlášť.

Svůj vztah k místu, kde je Brutal Assault doma už od roku 2007, vyjadřuje festival nejen tím, že celoročně pořádá víkendové brigády pro desítky dobrovolníků, kteří zadarmo pomáhají správcům pevnosti s její opravou, nebo zmíněným poznávacím okruhem. Další letošní výrazný počin má ekologický rozměr. Zajistili jsme, že se žádné nápoje nebudou prodávat v jednorázových plastových kelímcích, ale všechno bude ve vratných pohárech, čili pro město nevznikne absolutně žádná zátěž co se týče tohoto odpadu.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány No.8 v Josefově

Apartmány No.8 v Josefově

Jaroměř, Královéhradecko
Rodinný pension Wunsch v Josefově

Rodinný pension Wunsch v Josefově

Jaroměř, Královéhradecko
Restaurant U Koule v Jaroměři

Restaurant U Koule v Jaroměři

Jaroměř, Královéhradecko
Penzion Expanze Jaroměř

Penzion Expanze Jaroměř

Jaroměř, Královéhradecko