Úvod > Kalendář akcí > Josefínské slavnosti Terezín 2019
Útok jízdy
"> Útok jízdy "> Marie Terezie s honorací "> Boj o pevnost "> Nocní bitva "> Nocní bitva
4.10.
5.10.
+ Přidat foto

Josefínské slavnosti Terezín 2019

Kdy 4. říjen 2019 19:00 - 5. říjen 2019 22:30 Historické a vojenské akce
Největší historické slavnosti 18.století v Evropě k založení města Terezína. Vojenský pochod, vojenské přehlídky, ukázky vojenského výcviku. Hlavním bodem programu bude dobytí pevnosti. Dále vás čeká bohatý doprovodný program, staročeský jarmark, kolotoče a noční bitva o pevnost.
Pevnost Terezín zná z historického hlediska mnoho lidí, ale co už možná nevíte, že každý rok tyto prostrory ožívají tradičními Josefínskými slavnostmi, kdy si návštěvníci připomenou život v 18.století. Na vlastní kůži zažijete, jak to před dávnou dobou v Terezínské pevnosti vypadalo. Užijte si tradiční oslavy založení města Terezín s vojenskou parádou - pochody a přehlídkami, ukázkami výcviku a ukázkovým dobytím střelecké baterie.

Velkolepá podívaná pro příznivce historie a staré vojenské techniky, kteří se mohou těšit na historické jednotky, které se představí při přehlídce a vzájemném střetu uvnitř pevnosti i vojenský tábor, a konečně i samotná císařovna Marie Terezie

Těšit se můžete na kata, taneční vystoupení sličných dam, flašinetáře či shlédnout komediální taškařici. Po bitvě doprovodný program pokračuje sokolnictvím, železným mužem, vývojem zbraní a katovským řemeslem.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 1. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Parkhotel Terezín

Parkhotel Terezín

Terezín, Severozápadní Čechy
Kavárna Káva s párou v Litoměřicích

Kavárna Káva s párou v Litoměřicích

Litoměřice, Severozápadní Čechy
Vinice klášterních sklepů Litoměřice

Vinice klášterních sklepů Litoměřice

Litoměřice, Severozápadní Čechy