Muzikál o francouzské světici.
Muzikál o francouzské světici je odbornou i laickou veřejností hodnocen jako jedno z nejlepších původních českých děl tohoto žánru. V tuzemsku si na svůj účet připsal celou řadu úspěchů a navíc zaujal i za hranicemi. Jeho návrat na naši kulturní scénu právěm vzbuzoval velká očekávání.
Johanka z Arku měla premiéru 31. března 2000 v divadle Ta Fantastika. „Na muzikálu jsem začal pracovat v létě 1999. Hudba vznikala na hotové texty, jedinou výjimku tvoří skladba Most přes minulost, která se nakonec stala největším hitem z představení.
Muzikál se na repertoáru udržel dlouhé 3 roky. Derniéra se uskutečnila 17. května 2003. Za tu dobu Johanka odehrála 825 repríz pro více než 350 000 diváků, další reprízy a diváky si připsala při svém hostování na Slovensku.
Nosič s písničkami z muzikálu dosáhl multiplatinového prodeje, z pultů ho zmizelo více než 60 000 kusů, skladba Most přes minulost se stala nejhranější písní v českém éteru roku 2001. Johanka z Arku vynesla hereckou cenu Thálie Lucii Bílé.
Titul byl v roce 2002 pozván na prestižní 1. mezinárodní festival muzikálových divadel ve waleském Cardiffu, kterého se zúčastnil jako jediný neanglický projekt. Představil se tam 24. října 2002.
Poznejte muzikál Johanka z Arku, který zaujal doma i v zahraničí. Premiéra v roce 2000, úspěchy a cena Thálie pro Lucii Bílou.
Muzikál Johanka z Arku měla premiéru 31. března 2000.
Muzikál se na repertoáru udržel dlouhé 3 roky.
Johanka z Arku odehrála 825 repríz.
Nosič s písničkami dosáhl multiplatinového prodeje a bylo prodáno více než 60 000 kusů.
Lucie Bílá získala za svou roli v muzikálu hereckou cenu Thálie.
Muzikál byl pozván na 1. mezinárodní festival muzikálových divadel ve waleském Cardiffu v roce 2002 jako jediný neanglický projekt.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.