Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Jiří Bartoš a Robert Vlasák – Sluchová pole
Výstavy

Jiří Bartoš a Robert Vlasák – Sluchová pole

Ve výstavním projektu Sluchová pole se Jiří Bartoš a Robert Vlasák setkávají díky svému společnému zájmu o zvuk, ale také o nejrůznější realizační technologie.
Neustálý vývoj technologicky invenčních řešení, práce s novými materiály i rozvoj zařízení pro reprodukci zvuku jsou aktuálně pro oba autory tvůrčím inspiračním zdrojem, stejně jako odkaz tradičních technologií a materiálů.

Jiří Bartoš a Robert Vlasák pro svou tvorbu využívají rozdílných přístupů. Robert Vlasák se pohybuje na poli volného výtvarného umění a věnuje se především objektům a prostorovým instalacím. Jiří Bartoš se pak zaměřuje spíše na umění užité – design.

Scelujícím prvkem výstavy se stalo médium zvuku jako nosné téma nahlížené ze dvou úhlů pohledu. Tento výstavní projekt se tak mimoděk dotýká i otázky pomyslné hranice mezi výtvarným uměním a současným designem. Samotný název výstavy Sluchová pole abstrahuje téma jako celek. Termín „sluchové pole“ označuje oblast slyšitelnosti, tedy rozmezí veškerého zvuku, které je lidské ucho ještě schopno zachytit. Člověk je z hlediska fyziologie schopen zachytit zvuk o frekvenci 16 – 20 000 Hz.

Provozovatel

Galerie Středočeského kraje

Barborská 51 - 53
284 01 Kutná Hora
Tel.:
+420 725 377 433
Email:
info@gask.cz
Email:
pokladna-KH@gask.cz
WWW:
www.gask.cz
GPS:
49,946273 15,264076
 
 

Vstupné

Cena: 80 Kč

Snížená cena: 40 Kč

Rodinné vstupné: 120 Kč

Poznámka:snížené vstupné: senioři, ZTP, studenti do 26 let

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Cesta předurčena osudem – Květa a Jitka Válovy

V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře se 6. listopadu otevře pro veřejnost výstava sester-dvojčat Květy a Jitky Válových s názvem Cesta předurčena osudem, která představí životní dílo těchto dvou výrazných osobností u příležitosti stého výročí jejich narození.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Tajnosti – Šárka Trčková

Výstava Šárky Trčkové Tajnosti představí křehké a bezprostřední akvarely, drobné malby i rozměrné grafiky této umělkyně, které vypovídají o její posedlosti prací, živelném vztahu k barvě a mistrném ovládnutí širokého spektra výtvarných technik.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Obyčejné věci – Libor Lípa

Malíř, designér, grafik, hudebník a zakladatel Mikulovského výtvarného sympozia Libor Lípa (* 12. 9. 1963, Valtice) představí v galerijním prostoru u kavárny svou sérii nejnovějších velkoformátových maleb polévkových mís, které vznikly přímo pro GASK.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Mimo řádné, Kateřina Adamová – Pavel Šimíček

Umělecký výraz obou autorů spojuje křehkost, přesnost a specifické přesahování. Z odlišných pozic svých výrazových prostředků vyslovují obsahy niterné vyhrocenosti i únikové romantické imaginace, ustavují živý prostor jakéhosi permanentního křížení s řadou individuálních zastavení.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Aneta and The Soul Uncles

Přijďte do zahrad GASK na koncert skupiny Aneta & The Soul Uncles a kapely Lazy Brass, který jsou součástí Středočeského kulturního léta!
Kutná Hora, Středočeský kraj

Zahrady u Jezuitské koleje v Kutné Hoře

Areál bývalé jezuitské koleje je součástí městské památkové rezervace. Rozsáhlý prostor, do nedávné doby pokrytý asfaltem, je přeměněn na městský park s otevřenými travnatými plochami a bohatou výsadbou, kde naleznete nový mobiliář, vodní schody, místo na piknik i prostor pro kulturní akce.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Rixahora – prohlídky Kutné Hory z rikši

Nechte se provézt Kutnou Horou a užijte si unikátní okružní jízdu pomocí čtyřkolky, která vás proveze po historickém městě stříbra.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Art Gallery Café v Kutné Hoře

Nová kavárna Art Gallery Café je mladší sestrou kutnohorského Kafírnictví. Svou polohou v prostorách GASK je předurčena tvořit zázemí pro návštěvníky galerie, její ambicí je ovšem přilákat i další turisty a zejména pak místní obyvatele, kteří zrovna neplánují navštívit expozice galerie.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický leží v centru Kutné Hory mezi restaurací Dačický a rodným domem Mikuláše Dačického, jen 5 min. chůze od sv. Barbory. Každý ze čtyř apartmánů a tří pokojů má svůj jedinečný vzhled a je inspirován historií Kutné Hory. V
Kutná Hora, Středočeský kraj

Cafe Dačický

Kavárna vznikla v sousedství rodného domu Mikuláše Dačického a již dlouhá léta zavedené restaurace Dačický. Prostor těží z propojení středověké historie budovy (s jedenadvacetimetrovým dřevěným trámem z dob Karla IV.) a moderního designu plného skla a kovu.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Restaurace Dačický – staročeská kuchyně a jiné dobroty v Kutné Hoře

Staročeská stylová restaurace Dačický nabízí tradiční české a staročeské pokrmy, šest druhů piv, moravská vína. Své jméno restaurace zdědila po Mikuláši Dačickém z Heslova (1555 – 1626), nejslavnějším kutnohorském rodákovi, renesančním bouřlivákovi, pijákovi a milovníkovi žen.
Kutná Hora, Středočeský kraj